Pasaulē
2023. gada 25. oktobris, 10:33

TEKSTA TIEŠRAIDE. Krievijas karš Ukrainā: Krievija nenosodīs Irānas uzbrukumu Izraēlai, jo Izraēla "neesot nosodījusi Ukrainas uzbrukumus Krievijai"

Ārzemju nodaļa

Jauns.lv

Kopš 2022. gada 24. februāra Krievija īsteno iebrukumu Ukrainā. Kopš kara sākuma ar artilēriju un raķetēm apšaudītas vairākas Ukrainas pilsētas, ik dienu valstī bez mitas skanot trauksmes sirēnām. Bojāgājušo Ukrainas civiliedzīvotāju skaits mērāms vairākos tūkstošos, bet agresorvalsts Krievija ziņas par saviem zaudējumiem neatklāj. Kara dēļ pamest savas mājas un bēgļu gaitās doties nācies miljoniem ukraiņu.

Seko Jauns.lv teksta tiešraidei, lai par jaunākajiem notikumiem uzzinātu pirmais. Iepriekšējās teksta tiešraides arhīvs skatāms šeit un šeit.

Krievijas agresija Ukrainā

pirms 6 stundām
Viena no ietekmīgākajām "noderīgo idiotu" pārstāvēm Rietumos

Donalda Trampa republikāņu kongresmene Mārdžorija Teilore Grīna nepagurusi liek sprunguļus ASV militārai palīdzībai Ukrainai, kalpojot par Kremļa propagandas ruporu ASV. Tādu kā viņa pat ASV Kongresā ir gana daudz.

Kādreizējais republikāņu prezidents Ronalds Reigans, kura laikā ASV uzvarēja Padomju Savienību "aukstajā karā", zārkā apgrieztos otrādi, ja zinātu, par ko pārvērtusies viņa partija. 

pirms 6 stundām
Ukraina iepazīstina ar jaunām savu jūras dronu iespējām

"Sea Baby 2024" droni var nogādāt gandrīz tonnu smagu sprāgstvielu kravu līdz mērķiem vairāk nekā 1000 kilometru attālumā.

pirms 7 stundām
Vārna vārnai acīs neknābj: Krievija nenosoda Irānas uzbrukumu Izraēlai

Uz Izraēlas vēstnieces Simonas Galperinas aicinājumu nosodīt Irānas uzbrukumu Izraēlai, Krievijas Ārlietu ministrijas pārstāve Marija Zaharova atteica, ka neatceras nevienu gadījumu, kad Izraēla būtu nosodījusi Ukrainas uzbrukumus Krievijai.

Par to, ka Krievija iebruka Ukrainā, viņa nav dzirdējusi. Tas taču nav karš, bet "specoperācija", Krievija ar Ukrainu nekaro, bet ar "kolektīvajiem Rietumiem" u. tml.

pirms 7 stundām
Daudzi Krievijas dienvidu un Ziemeļkaukāza reģionu deputāti un ierēdņi dodas karot uz Ukrainu, lai virzītos pa karjeras kāpnēm vai izvairītos no kriminālatbildības
pirms 8 stundām
ISW: Krievija izmanto ASV palīdzības paralīzi, un cenšas uzbrukt Ukrainai vairākos virzienos, lai pārrautu frontes līniju
pirms 8 stundām
Skrienot ar protēzēm, "brāļu tautas" pārstāvju sakropļotā meitene vāc līdzekļus smagi ievainotajam ukraiņu karavīram

12 gadus vecā Jana Stepaņenko, kura zaudēja abas kājas krievu okupantu raķestriecienā, spējusi piedalīties slavenajā Bostonas maratonā, turklāt ar cēlu mērķi — savākt līdzekļus smagi ievainotā karavīra Oleksandra Rjasnija īpašai sporta protēzei, lai viņš varētu īstenot savu sapni un atkal skriet.

Rjasnijs zaudēja kāju pērnā septembra kaujās pret krievu okupantiem Zaporižjas apgabalā. Kaut gan viņam ir protēze, nopietnai skriešanai ir nepieciešama tāda, kas maksā apmēram 16 tūkstošus dolāru, kurus Jana palīdz savākt.

Jāpiebilst, ka meitene abas kājas pazaudēja pēc krievu raķeštrieciena Kramatorskas dzelzceļa stacijai 2022. gada 8. aprīlī. Tas bija viens no asiņainākajiem krievu okupantu terora aktiem visā vairāk nekā divu gadu karā, toreiz nogalinot 63 cilvēkus, ieskaitot 9 bērnus, un ievainojot vairāk nekā 150. Krievijas amatpersonas un propaganda to ierasti nodēvēja par sekmīgu triecienu "ukraiņu neonacistu militārajiem mērķiem", bet pēc ziņu saņemšanas par milzīgo upuru skaitu notikušo nodēvēja par ukraiņu inscenējumu, notikušajā vainojot pašus ukraiņus.

pirms 9 stundām
"Mūsu cilvēks": krievu propagandiste Olga Skabejeva par ASV Pārstāvju palātas spīkeru Maiku Džonsonu

Krievijā ļoti cer uz Donalda Trampa uzvaru 2024. gada ASV prezidenta vēlēšanās, pagaidām viņam ar republikāņu spīkera Maika Džonsona rokām sekmīgi izdodas likt sprunguļus ASV militārās palīdzības sniegšanā Ukrainai.

pirms 10 stundām
Nelāgi beidzas 75 gadu jubilejas svinēšana asinskārajam "vislabsirdīgākajam klaunam", kuru savulaik mīlēja miljoniem bērnu

Leģendārais krievu klauns un kaķu teātra dibinātājs Jurijs Kuklačovs, kurš pirms dažām nedēļām aicināja bombardēt “nelietīgo Eiropu”, tieši no savas 75 gadu jubilejas svinībām nokļuvis slimnīcā ar plašu infarktu. Māksliniekam kļuva slikti 12. aprīlī viņa jubilejas koncertā ar tagad jau ironisku nosaukumu “Vislabsirdīgākais klauns”.

Vairāk lasiet šeit.

pirms 10 stundām
Krimas tilts tiks iznīcināts līdz jūlija vidum, vēsta britu tabloīds "The Sun"

Tilta iznīcināšanā izmantos "Storm Shadow" raķetes un jūras dronus ar sprāgstvielām.

pirms 11 stundām
Krievijas armijas virsnieks Konstantīns Jefremovs stāsta par zvērībām Ukrainā pēc iebrukuma 2022. gada 24. februārī

Jefremovs trīs mēnešus karoja krievu okupantu rindās, pēc tam emigrēja uz ASV.

Rādīt vairāk

Karš Ukrainā sākās, Krievijas prezidentam Vladimiram Putinam ceturtdien, 24. februārī, negaidīti sakot runu Krievijas televīzijā, paziņojot par "militāru operāciju" Ukrainā un aicinot Ukrainas armiju "'nolikt ieročus".

"Es esmu pieņēmis lēmumu par militāru operāciju," sacīja Putins neilgi pirms plkst.6 (plkst.5 pēc Latvijas laika). 

Viņš apgalvoja, ka operācijas mērķis ir civiliedzīvotāju aizsardzība un tā ir atbilde uz draudiem no Ukrainas puses. Putins piebilda, ka Krievijai nav mērķis okupēt Ukrainu un ka atbildība par asinsizliešanu gulstas uz Ukrainas '"režīmu".

Putins brīdināja pārējās valstis, ka jebkāds mēģinājums iejaukties Krievijas rīcībā novedīs pie "sekām, kādas tās nekad nav redzējušas".