Pasaulē
2023. gada 25. oktobris, 10:33

TEKSTA TIEŠRAIDE. Krievijas karš Ukrainā: vāgnerieši Baltkrievijā apmāca specvienības diversijām karam Ukrainā

Ārzemju nodaļa

Jauns.lv

Kopš 2022. gada 24. februāra Krievija īsteno iebrukumu Ukrainā. Kopš kara sākuma ar artilēriju un raķetēm apšaudītas vairākas Ukrainas pilsētas, ik dienu valstī bez mitas skanot trauksmes sirēnām. Bojāgājušo Ukrainas civiliedzīvotāju skaits mērāms vairākos tūkstošos, bet agresorvalsts Krievija ziņas par saviem zaudējumiem neatklāj. Kara dēļ pamest savas mājas un bēgļu gaitās doties nācies miljoniem ukraiņu.

Seko Jauns.lv teksta tiešraidei, lai par jaunākajiem notikumiem uzzinātu pirmais. Iepriekšējās teksta tiešraides arhīvs skatāms šeit un šeit.

Krievijas agresija Ukrainā

pirms 13 minūtēm
Ukraina varēs trāpīt aiz frontes līnijas: Norvēģija sola F-16 ar jaunākajiem ieročiem

Iznīcinātāju koalīcija Ukrainai nodos ievērojamu skaitu F-16 lidmašīnu. Iznīcinātāji būs aprīkoti ar jaunākajiem ieročiem un varēs cīnīties aiz frontes līnijas, to paziņoja Norvēģijas ārlietu ministrs Espens Barts Eide, atsaucoties uz vispārējo brīfingu ar Ukrainas ārlietu ministru Dmitro Kulebu.

"Esmu pārliecināts, ka Ukrainai ir jāstiprina savs trieciena potenciāls, jādod trieciens aiz frontes līnijas, un tas ir viens no iemesliem, kāpēc mēs esam ļoti priecīgi pievienoties F-16 koalīcijai, kur mēs nodosim atjauninātus Norvēģijas F-16. labā formā," viņš sacīja.

Pēc viņa teiktā, Norvēģija kopā ar Dānijas un Nīderlandes kolēģiem apmāca ukraiņu pilotus. "Un, iespējams, pat būs liela attāluma trieciena spējas, kas tagad ir ļoti svarīgas Ukrainai," viņš piebilda.

Atbildot uz "RBC-Ukraine" jautājumu par lidmašīnu skaitu, Eide atzīmēja, ka Norvēģija tagad sadarbojas ar Dāniju, Nīderlandi un Lielbritāniju.

"Būs ievērojams skaits. Jautājot, cik būs no Norvēģijas (F-16 - red.), nevaru pateikt precīzu skaitu, jo tajos ietilpst atjauninātas lidmašīnas, labākā kaujas formā un dažas fizelāžas, ko cita starpā var izmantot remontam. Es šeit būšu uzmanīgs," viņš teica.

Eide teica, ka viņam ir pieredze aizsardzībā un zina, ka F-16 ir ļoti jaudīga platforma un viss ir atkarīgs no tā, kā to aprīkot.

"Jo šī ir ļoti progresīva tehnoloģiska platforma, bet galvenais ir arī ieroču sistēma, ko var uzstādīt uz platformas. Tāpēc kopā kā sistēma tas būs ievērojams ieguldījums. Tāpēc lidmašīnas, kas būs lidotspējīgas, tās būs ar jaunāko bruņojumu," piebilda ministrs.

pirms 32 minūtēm
Krievu skola Ņižņijtagilā uzstādījusi piemiņas plāksni uz rakstāmgalda, kur reiz sēdēja Putins

Putins apmeklēja 32. skolu savas vizītes laikā februāra vidū: fizikas kabinetā Putins sēdēja pie viena no galdiem.

Tagad vietējiem deputātiem ir jauna tendence. Viņi nāk uz šo skolu, lai nofotografētos ar rakstāmgaldu, pie kura reiz sēdēja Putins.

pirms stundas
Nīderlandes valdība Ukrainai piešķirs papildu naudu

Papildu 4,4 miljardi eiro būs pieejami militārajam un humānajam atbalstam Ukrainai laikposmā no 2024. līdz 2026. gadam.

pirms stundas
Lielbritānijas ārlietu ministrs ticies ar Jūliju Navaļniju

"Aleksejs Navaļnijs ir veltījis savu dzīvi Putina sistēmas korupcijas atmaskošanai un Krievijas tautas interešu aizstāvēšanai. Jūlija Navaļnija turpina savu cīņu. Bija tas gods viņu šodien satikt," sacīja Deivids Kamerons.

pirms 2 stundām
Ukraiņi likvidējuši okupantu baikerus

Ukrainas aizstāvji atklāj, ka 15. aprīlī  okupanti uz šādiem motocikliem uzbruka ukraiņu pozīcijām Bahmutas virzienā.

pirms 2 stundām
Lietuva piešķirs 400 000 eiro, lai palīdzētu Ukrainas skolas aprīkot ar metāla detektoriem

Lietuvas valdība ir gatava piešķirt 400 000 eiro, lai atbalstītu Ukrainas Izglītības drošības dienesta projektu skolu aprīkošanai ar metāla detektoriem.

pirms 2 stundām
Krimā noticis uzbrukums komandcentram ar okupantu virsniekiem

Šodien Krimā raķešu uzbrukumā tika trāpīts komandcentram, kur atradās Krievijas vecākie virsnieki, vēsta "Suspilne", atsaucoties uz avotiem.

pirms 3 stundām
Ukraiņu ugunsdzēsējs pilnā ekipējumā noskrien pusmaratonu

Ugunsdzēsējs Andrijs Hrečaņi vakar noskrēja pusmaratonu, tērpies pilnā ugunsdzēsēja ekipējumā.

Savu skrējienu viņš veltīja saviem trim Harkivas kolēģiem, kurus 4. aprīlī nogalināja Krievijas dronu triecienā. Andrijs visu skrējiena laiku turēja viņu portretus.

pirms 3 stundām
Krievi ar aviācijas bumbu uzbrukuši mācību iestādei Harkivas apgabalā, ir mirušie

Krievu teroristi ar kontrolējamu aviācijas bumbu uzbruka Harkivas apgabala Ļipeckas piepilsētas ciemam Lukjanci. trāpījuši izglītības iestādē, atklāj Harkivas apgabala militārās pārvaldes vadītājs Oļehs Siņehubovs.

Siņehubovs ziņo, ka trieciena rezultātā gājuši bojā divi cilvēki. Tikmēr ievainoto skaits joprojām tiek noskaidrots. Visi upuri ir civiliedzīvotāji.

"Trāpījums notika izglītības iestādē. Informācija tiek papildināta," viņš piebilda.

pirms 3 stundām
Vietējie "Telegram" konti vēsta par sprādzienu Poltavā
Rādīt vairāk

Karš Ukrainā sākās, Krievijas prezidentam Vladimiram Putinam ceturtdien, 24. februārī, negaidīti sakot runu Krievijas televīzijā, paziņojot par "militāru operāciju" Ukrainā un aicinot Ukrainas armiju "'nolikt ieročus".

"Es esmu pieņēmis lēmumu par militāru operāciju," sacīja Putins neilgi pirms plkst.6 (plkst.5 pēc Latvijas laika). 

Viņš apgalvoja, ka operācijas mērķis ir civiliedzīvotāju aizsardzība un tā ir atbilde uz draudiem no Ukrainas puses. Putins piebilda, ka Krievijai nav mērķis okupēt Ukrainu un ka atbildība par asinsizliešanu gulstas uz Ukrainas '"režīmu".

Putins brīdināja pārējās valstis, ka jebkāds mēģinājums iejaukties Krievijas rīcībā novedīs pie "sekām, kādas tās nekad nav redzējušas".