Pasaulē
2023. gada 25. oktobris, 10:33

TEKSTA TIEŠRAIDE. Krievijas karš Ukrainā: krievu okupanti turpina pārvērst drupās Ukrainas pilsētas un ciemus

Ārzemju nodaļa

Jauns.lv

Kopš 2022. gada 24. februāra Krievija īsteno iebrukumu Ukrainā. Kopš kara sākuma ar artilēriju un raķetēm apšaudītas vairākas Ukrainas pilsētas, ik dienu valstī bez mitas skanot trauksmes sirēnām. Bojāgājušo Ukrainas civiliedzīvotāju skaits mērāms vairākos tūkstošos, bet agresorvalsts Krievija ziņas par saviem zaudējumiem neatklāj. Kara dēļ pamest savas mājas un bēgļu gaitās doties nācies miljoniem ukraiņu.

Seko Jauns.lv teksta tiešraidei, lai par jaunākajiem notikumiem uzzinātu pirmais. Iepriekšējās teksta tiešraides arhīvs skatāms šeit un šeit.

Krievijas agresija Ukrainā

pirms 8 minūtēm
Žans Luī Burlenžs aicinājis Parīzi atcelt tabu

Francijas parlamenta Ārlietu komitejas vadītājs Žans Luī Burlenžs aicinājis Parīzi atcelt tabu par Ukrainas triecieniem ar franču ieročiem Krievijas teritorijā.

pirms stundas
"Putins vēlas, lai mēs baidītos un neatbalstītu Ukrainu baiļu dēļ, mēs nedrīkstam iekrist šajās lamatās," sacīja Igaunijas premjerministre Kaja Kallasa.

"Mūs aiztur bailes. Valstīm ir dažādas bailes, vai nu kodolbailes, gan bailes no eskalācijas, gan bailes no migrācijas. Mēs nedrīkstam iekrist baiļu lamatās, jo Putins vēlas tieši to. Viņš vēlas lai mēs baidītos un neatbalstītu Ukrainu baiļu dēļ," sacīja Kaja Kallasa diskusijā par atbalstu Ukrainai Lenarta Meri konferences ietvaros, kā ziņo ERR.

"Mēs rīkosimies izlēmīgi un neļausim pretiniekiem diktēt mūsu nākotni," viņa piebilda.

Kallass arī uzsvēra, ka Ukrainas sabiedrotajiem tā ir jāatbalsta tik ilgi, cik nepieciešams.

Premjers atgādināja, ka Krievija jau iepriekš ir radījusi migrācijas spiedienu saistībā ar situācijas eskalāciju Sīrijā un Āfrikā, jo īpaši Vāgnera grupas dēļ. Un viņa apliecināja, ka Rietumu valstis rīkosies izlēmīgi un neļaus pretiniekiem diktēt savu nākotni.

"Tas nozīmē, ka mums ir jāpalīdz Ukrainai atspiest Krieviju pie tās robežām. Mums ir jāturpina piemērot sankcijas, līdz tiek atjaunota Ukrainas teritoriālā integritāte. Agresoram ir pilnībā jāmaksā par nodarīto kaitējumu un visiem vainīgajiem, tostarp Krievijas vadību. , ir jāuzņemas atbildība Pelēko zonu beigas ir tas, kas Eiropai ir vajadzīgs, un tas nozīmē, ka Ukrainai ir jāpievienojas ES un NATO," sacīja Kallass.

Viņa arī uzsvēra, ka pasaule, kādu to redz Eiropa, prognozē "pelēko zonu" beigas. Tas nozīmē, ka Ukrainai jākļūst par ES un NATO dalībvalsti.

pirms stundas
Vācija apsver iespēju piešķirt papildus līdzekļus

Vācijas Finanšu ministrija neoficiāli apstiprinājusi Aizsardzības ministrijas lūgumu piešķirt papildu līdzekļus, lai palīdzētu Ukrainai, jo gandrīz visi piešķirtie līdzekļi ir izlietoti.

pirms 2 stundām
Sīvas cīņas visā frontes līnijā

Pēc Ukrainas Ģenerālštāba teiktā, šobrīd spraigas kaujas notiek gandrīz visā frontes līnijā, vislielākā okupantu aktivitāte vērojama Siverskas un Pokrovskes reģionos.

pirms 3 stundām
Lielbritānijas aizsardzības ministrs apstiprina palīdzības sniegšanu Ukrainai maijā

Lielbritānijas aizsardzības ministrs Grants Šaps paziņojis, ka Ukraina maijā saņems simts pretgaisa aizsardzības raķešu no Lielbritānijas, un mudinājis sabiedrotos paātrināt militārās palīdzības sniegšanu Ukrainai saistībā ar Krievijas ofensīvu Harkovas apgabalā.

pirms 3 stundām
Zelenska vakara uzruna

"Šo dienu un šīs nedēļas rezultātā esam nostiprinājuši savas pozīcijas Harkivas reģionā. Es pateicos 57. motorizētās un 82. gaisa uzbrukuma brigādes karavīriem.

Mūsu spēki arī efektīvi iznīcina okupantus Doņeckas virzienā, īpaši netālu no Časivjaras un citās vietās.

Faktiski okupanti nespēj sasniegt savu mērķi izstiept mūsu spēkus un vājināt Ukrainu plašā frontē no Harkovas līdz Doņeckas apgabaliem.

Es esmu pateicīgs ikvienam karavīram, seržantam un virsniekam, kurš veic kaujas misijas un ieņem amatus ar pietiekamu drosmi un izturību.

Šajās dienās īpaši pateicos 41. mehanizētajai brigādei, DIU speciālo spēku vienībām "Kraken" un "Artan", kā arī Zemessardzes vienībām. Īpaši pateicos mūsu karotājiem par operācijām "Chasiv Yar", kā arī Krievijas tehnikas iznīcināšanu. un Krievijas uzbrukumu atvairīšana.

Īpaši vēlos pateikties arī 225.uzbrukuma bataljonam. Labi darīts, cīnītāji!"

pirms 4 stundām
Vāgnerietis uzbrūk bērniem Krievijā

Krievijas pilsētā Volgogradā bijušais PMC "Vāgners" algotnis, kurš saņēma medaļu "par drosmi" un balvas par Soledāra un Bahmutas sagūstīšanu, mēģināja nožņaugt 12 gadus vecu meiteni pie ieejas daudzdzīvokļu ēkā.

Viņš uzbruka sestās klases skolniecei, lika viņai nekliegt un sāka viņu žņaugt. Pēc desmit sekundēm blakus apstājās lifts un no turienes iznāca vīrietis ar bērniem, kas neļāva "Vāgnera" kaujiniekam pastrādāt slepkavību.

45 gadus vecais, iepriekš sodītais vīrietis tika aizturēts tajā pašā dienā un atzinās nodarītajā.

pirms 4 stundām
Lielbritānija ir nodevusi jaunu palīdzības paketi Ukrainai

Tajā ietilpst 80 pretgaisa aizsardzības raķetes, 1 miljons munīcijas lādiņi, 20 visurgājēji amfībijas, 20 mīnu likvidēšanas sistēmas, aptuveni 30 kastes ar rezerves daļām un palīgmateriāliem, novērošanas droni un formas tērpi.

pirms 5 stundām
Grimstošs krievu kuģis

Krievijas kanāli ziņo, ka šodien Sevastopoles ostā tika veikts ATACMS raķešu uzbrukums Karakurt klases "Tsiklon".

Tiek ziņots, ka šāviena rezultātā kuģis nogrima un 6 karavīri gāja bojā, bet vēl 11 tika ievainoti.

pirms 5 stundām
Postījums Lozovas pilsētā
Rādīt vairāk

Karš Ukrainā sākās, Krievijas prezidentam Vladimiram Putinam ceturtdien, 24. februārī, negaidīti sakot runu Krievijas televīzijā, paziņojot par "militāru operāciju" Ukrainā un aicinot Ukrainas armiju "'nolikt ieročus".

"Es esmu pieņēmis lēmumu par militāru operāciju," sacīja Putins neilgi pirms plkst.6 (plkst.5 pēc Latvijas laika). 

Viņš apgalvoja, ka operācijas mērķis ir civiliedzīvotāju aizsardzība un tā ir atbilde uz draudiem no Ukrainas puses. Putins piebilda, ka Krievijai nav mērķis okupēt Ukrainu un ka atbildība par asinsizliešanu gulstas uz Ukrainas '"režīmu".

Putins brīdināja pārējās valstis, ka jebkāds mēģinājums iejaukties Krievijas rīcībā novedīs pie "sekām, kādas tās nekad nav redzējušas".