Pasaulē
2024. gada 12. jūnijs, 07:38

TEKSTA TIEŠRAIDE. Krievijas karš Ukrainā: G7 līderi "politiski vienojušies" par Ukrainas finansēšanu no Krievijas iesaldēto līdzekļu peļņas

Ārzemju nodaļa

Jauns.lv

Kopš 2022. gada 24. februāra Krievija īsteno iebrukumu Ukrainā. Kopš kara sākuma ar artilēriju un raķetēm apšaudītas vairākas Ukrainas pilsētas, ik dienu valstī bez mitas skanot trauksmes sirēnām. Bojāgājušo Ukrainas civiliedzīvotāju skaits mērāms vairākos tūkstošos, bet agresorvalsts Krievija ziņas par saviem zaudējumiem neatklāj. Kara dēļ pamest savas mājas un bēgļu gaitās doties nācies miljoniem ukraiņu.

Seko Jauns.lv teksta tiešraidei, lai par jaunākajiem notikumiem uzzinātu pirmais. Iepriekšējās teksta tiešraides arhīvs skatāms šeit un šeit.

Krievijas agresija Ukrainā

pirms 17 minūtēm
Sākas Ukrainas miera samits Šveicē

Delegācijas no 99 valstīm, tostarp 55 valstu vadītāji, ir sākušas Ukrainas miera samitu Šveicē.

pirms stundas
Prezidenta Zelenska intervija Itālijas televīzijas kanālam Sky TG24

"Viņi izmanto KAB bumbas tikai pret civiliedzīvotājiem un civilo infrastruktūru, lai liktu cilvēkiem baidīties un bēgt no pilsētas vai kopienas. Hitlers darīja to pašu - bombardēja paklāju." - Volodimirs Zelenskis

pirms stundas
Krievijas kasešu munīcijas trieciens Doņeckas apgabala ciemam

Krievijas kasešu munīcijas triecienā Doņeckas apgabala ciemam gājuši bojā 3 un ievainoti 5.

pirms 2 stundām
Viceprezidente Harisa paziņo par 1,5 miljardu dolāru palīdzību Ukrainas enerģētikas sektoram un humānajām vajadzībām

Viceprezidente Harisa paziņo par 1,5 miljardu dolāru palīdzību Ukrainas enerģētikas sektoram un humānajām vajadzībām, tostarp 500 miljonu dolāru apmērā jaunam finansējumam enerģētikas atbalstam un 324 miljonu dolāru apmērā novirzītiem līdzekļiem ārkārtas enerģijas vajadzībām.

pirms 2 stundām
Jauna partija krievu T-62 ir ceļā uz fronti

Jauna partija krievu T-62 ir ceļā uz fronti.

pirms 3 stundām
"Mēs attaisnosim mums uzticēto atbildību un ar savu disciplīnu, nelokāmību un drosmi kaujā apliecināsim šī lēmuma efektivitāti."

"Mēs attaisnosim mums uzticēto atbildību un ar savu disciplīnu, nelokāmību un drosmi kaujā apliecināsim šī lēmuma efektivitāti," atbildot uz karapulka atcelšanu, sacīja 12.brigādes Azova komandieris pulkvedis Deniss Prokopenko, atbildot uz aizliegums viņa brigādei izmantot Rietumu ieročus.

pirms 3 stundām
Ukrainai ir tiesības iznīcināt Krievijas raķešu palaišanas iekārtas, kas izmantotas Harkivas – Stoltenbergas apšaudīšanai

"Krievi uzbrūk no savas teritorijas, un Ukrainai ir tiesības iznīcināt raķešu palaišanas iekārtas, kas tiek izmantotas Harkivas apšaudei. Ierobežojumi pamazām tiek atcelti, un tas palīdzēs ukraiņiem sevi aizstāvēt," sacīja NATO ģenerālsekretārs.

pirms 3 stundām
Ukrainai ir nepieciešami vismaz 130 iznīcinātāji F-16, lai neitralizētu Krievijas aviāciju

Ukrainai ir nepieciešami vismaz 130 iznīcinātāji F-16, lai neitralizētu Krievijas aviāciju, aģentūrai AP sacīja Ukrainas aizsardzības ministra vietnieks Gavriļuks.

pirms 4 stundām
Zelenskis tiekas ar Gruzijas prezidenti Miera samitā

"Mēs pārrunājām divpusējās sadarbības jautājumus un drošības izaicinājumus mūsu valstīm. Es viņai stāstīju par Krievijas gaisa teroru pret Ukrainas energosistēmu. Mūsu valsts pieliek visas pūles, lai atjaunotu elektroenerģijas ražošanu," sacīja Ukrainas prezidents.

Zelenskis pateicās Salomei Zurabišvili par atbalstu un dalību samitā.

"Esmu pārliecināts, ka pienāks diena, kad Ukraina un Gruzija būs Eiropas Savienībā – kopā un uz visiem laikiem," viņš piebilda.

pirms 4 stundām
"Mēs, Rietumu pasaule, esam idioti," sacīja Polijas Senāta vicespīkers Mihals Kaminskis

"Atvainojiet, bet mēs, Rietumu pasaule, esam idioti. Mēs atkārtojam vienas un tās pašas kļūdas attiecībā uz Krieviju, bet mēs sagaidām atšķirīgus rezultātus. Tas nenotiks. Ja jūs sniedzat viņiem roku, viņi jūs apēdīs Tāda ir viņu būtība," sacīja Polijas Senāta vicespīkers Mihals Kaminskis.

Rādīt vairāk

Karš Ukrainā sākās, Krievijas prezidentam Vladimiram Putinam ceturtdien, 24. februārī, negaidīti sakot runu Krievijas televīzijā, paziņojot par "militāru operāciju" Ukrainā un aicinot Ukrainas armiju "'nolikt ieročus".

"Es esmu pieņēmis lēmumu par militāru operāciju," sacīja Putins neilgi pirms plkst.6 (plkst.5 pēc Latvijas laika). 

Viņš apgalvoja, ka operācijas mērķis ir civiliedzīvotāju aizsardzība un tā ir atbilde uz draudiem no Ukrainas puses. Putins piebilda, ka Krievijai nav mērķis okupēt Ukrainu un ka atbildība par asinsizliešanu gulstas uz Ukrainas '"režīmu".

Putins brīdināja pārējās valstis, ka jebkāds mēģinājums iejaukties Krievijas rīcībā novedīs pie "sekām, kādas tās nekad nav redzējušas".