Pasaulē
2023. gada 25. oktobris, 10:33

TEKSTA TIEŠRAIDE. Krievijas karš Ukrainā: okupanti veic raķešu triecienu pārpildītam veikalam Harkivā

Ārzemju nodaļa

Jauns.lv

Kopš 2022. gada 24. februāra Krievija īsteno iebrukumu Ukrainā. Kopš kara sākuma ar artilēriju un raķetēm apšaudītas vairākas Ukrainas pilsētas, ik dienu valstī bez mitas skanot trauksmes sirēnām. Bojāgājušo Ukrainas civiliedzīvotāju skaits mērāms vairākos tūkstošos, bet agresorvalsts Krievija ziņas par saviem zaudējumiem neatklāj. Kara dēļ pamest savas mājas un bēgļu gaitās doties nācies miljoniem ukraiņu.

Seko Jauns.lv teksta tiešraidei, lai par jaunākajiem notikumiem uzzinātu pirmais. Iepriekšējās teksta tiešraides arhīvs skatāms šeit un šeit.

Krievijas agresija Ukrainā

pirms stundas
Tā Ukrainas karotāji no 110. mehanizētās brigādes nesen notrieca vienu no Krievijas "Su-25" lidmašīnām Doneckas reģionā
pirms stundas
Itālija noraida Stoltenberga aicinājumu ļaut Ukrainai veikt triecienus ar NATO valstu piegādātajiem ieročiem Krievijas teritorijā

Itālijas vicepremjers un ārlietu ministrs Antonio Tajāni noraidījis NATO ģenerālsekretāra Jensa Stoltenberga aicinājumu  alianses dalībvalstīm, kas piegādā ieročus Ukrainai, atcelt aizliegumu tos izmantot triecieniem militārajiem objektiem Krievijā.

"Mēs esam NATO neatņemama sastāvdaļa, bet katrs lēmums jāpieņem koleģiāli," Tajāni teikto citē Itālijas ziņu aģentūra ANSA. Vairāk lasi šeit.

pirms 2 stundām
Krievijas triecienā celtniecības hipermārketam Harkivā nogalināto skaits pieaudzis līdz 14

Krievijas triecienā būvniecības preču hipermārketam Ukrainas otrajā lielākajā pilsētā Harkivā nogalināto skaits pieaudzis līdz 14, svētdien paziņoja Harkivas apgabala kara administrācijas vadītājs Olehs Sinehubovs. Ievainoti 43 cilvēki.

Celtniecības preču hipermārkets "Epicentr", kas atrodas Harkivas dzīvojamā rajonā, sestdienas pēcpusdienā tika sabombardēts ar divām vadāmajām aviācijas bumbām. Pēc amatpersonu teiktā, hipermārketā tad varēja atrasties vairāk nekā 200 cilvēku. Izcēlās ugunsgrēks 15 000 kvadrātmetru platībā.

pirms 2 stundām
Krievu uzbrukumā celtniecības preču hipermārkets "Epicentr" strādā apmēram 200 glābēju

Celtniecības preču hipermārkets "Epicentr", kas atrodas Harkivas dzīvojamā rajonā, strādā apmēram 200 glābēju.

Vēlāk Harkivas centrā eksplodēja Krievijas raķete S-300. Pēc jaunākajām ziņām, sprādzienā cietuši 25 cilvēki. Nodarīti postījumi dzīvojamām ēkām.

pirms 3 stundām
Latvijas iedzīvotāji ziedojuši Čerņihivas apgabala skolēniem 672 datorus mācībām

Latvijas iedzīvotāji ziedojuši Čerņihivas apgabala skolēniem 672 portatīvos datorus, kuri nodrošinās mācības laikā, kad notiek gaisa uzlidojumi un nav iespējams apmeklēt skolu, aģentūru LETA informēja "Ziedot.lv".

Atsaucoties Ukrainas lūgumam, Ukrainas vēstniecība Latvijā, Olenas Zeļenskas fonds un Ziedot.lv uzsāka labdarības kampaņu, lai savāktu līdzekļus 4000 portatīvo datoru iegādei Čerņihivas apgabala skolēniem.

Līdz šim saziedotie līdzekļi 249 251 eiro apmērā ļāvuši iegādāties pirmos 672 datorus un klaviatūru uzlīmes ukraiņu valodā.

Ukrainas vēstnieks Latvijā Anatolijs Kucevols pauda, ka pilna mēroga Krievijas uzbrukuma Ukrainā dēļ vairāki tūkstoši bērnu nevar apmeklēt skolu un ir spiesti mācīties bumbu patvertnēs. Lai nodrošinātu Ukrainas skolēniem nepārtrauktu mācību procesu, šajā mācību gadā vien Čerņihivas apgabalā ar portatīvajiem datoriem nepieciešams nodrošināt vairāk nekā 1000 skolotāju un 13 000 bērnu.

pirms 4 stundām
"Es vēršos pie pasaules līderiem, kuri joprojām ir malā," Zelenskis pēc Krievijas uzbrukumiem Harkivā ierakstījis videouzrunu

Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis svētdien publiskotā Harkivā ierakstītā videouzrunā paziņoja, ka dalību nākammēnes Šveicē paredzētajā Ukrainas Miera samitā jau ir apstiprinājušas 80 valstis, un aicināja ASV prezidentu Džo Baidenu un Ķīnas prezidentu Sji Dzjiņpinu klātienē piedalīties šajā sanāksmē. Vairāk lasi šeit.

pirms 5 stundām
Ukraina notriekusi 12 Krievijas raķetes un 31 dronu

Ukrainas pretgaisa aizsardzība aizvadītajā naktī notriekusi 12 Krievijas raķetes un 31 trieciendrinu "Shahed", svētdien pavēstīja Ukrainas Gaisa spēki.

No Krievijas stratēģiskajiem bumbvedējiem "Tu-95" palaistas 12 raķetes "H-101" un "H-155", un tās visas notriektas, sacīts Ukrainas Gaisa spēku paziņojumā.

Tajā arī teikts, ka naktī pret mērķiem Ukrainā Krievija raidījusi 31 dronu "Shahed", taču visi droni notriekti. Droni palaisti no Krasnodaras novada un okupētās Krimas.

Raķetes un droni notriekti virs Čerņihivas, Dņipropetrovskas, Hmeļņickas, Kirovohradas, Mikolajivas, Odesas, Poltavas, Zaporižjas un Vinnicas apgabaliem.

pirms 6 stundām
Ukraina: Krievijas dzīvā spēka zaudējumi sasniedz 501 190

Krievijas karaspēka dzīvā spēka zaudējumi Ukrainā līdz svētdienas rītam sasnieguši 501 190 karavīrus, ziņo Ukrainas armijas ģenerālštābs.

Saskaņā ar ģenerālštāba datiem diennakts laikā iznīcināti 1110 iebrucēji.

Kopš atkārtotā iebrukuma sākuma 2022.gada 24.februārī Krievija zaudējusi 7662 tankus, 14 803 bruņutransportierus, 12 953 lielgabalus un mīnmetējus, 1083 daudzlādiņu reaktīvās iekārtas, 814 zenītartilērijas iekārtas, 357 lidmašīnas, 326 helikopterus, 10 425 bezpilota lidaparātus, 2209 spārnotās raķetes, 27 kuģus un ātrlaivas, vienu zemūdeni, 17 639 automobiļus un autocisternas, kā arī 2111 specializētās tehnikas vienības.

Krievijas zaudējumu apmērs tiek precizēts, jo informācijas ieguvi traucē karadarbība.

pirms 6 stundām
Krievijas uzbrukumos 3 Ukrainas reģioniem nogalināts 1, ievainoti 19

Krievijas nesenajos uzbrukumos Hersonai, Doneckai un Harkivas apgabalam gājis bojā viens cilvēks, bet vēl 19 ievainoti, 26. maija rītā ziņoja reģionālās varas iestādes. 

pirms 7 stundām
Krievijas trieciens celtniecības hipermārketam Harkivā
Rādīt vairāk

Karš Ukrainā sākās, Krievijas prezidentam Vladimiram Putinam ceturtdien, 24. februārī, negaidīti sakot runu Krievijas televīzijā, paziņojot par "militāru operāciju" Ukrainā un aicinot Ukrainas armiju "'nolikt ieročus".

"Es esmu pieņēmis lēmumu par militāru operāciju," sacīja Putins neilgi pirms plkst.6 (plkst.5 pēc Latvijas laika). 

Viņš apgalvoja, ka operācijas mērķis ir civiliedzīvotāju aizsardzība un tā ir atbilde uz draudiem no Ukrainas puses. Putins piebilda, ka Krievijai nav mērķis okupēt Ukrainu un ka atbildība par asinsizliešanu gulstas uz Ukrainas '"režīmu".

Putins brīdināja pārējās valstis, ka jebkāds mēģinājums iejaukties Krievijas rīcībā novedīs pie "sekām, kādas tās nekad nav redzējušas".