Atrasts iespējamais gāzesvada "Balticconnector" bojātājs
"Balticconnector" bojājuma vieta (ekrānuzņēmums no "X")
Pasaulē
2023. gada 24. oktobris, 21:35

Atrasts iespējamais gāzesvada "Balticconnector" bojātājs

Jauns.lv/LETA

Somijas policija otrdien paziņoja, ka ir atradusi enkuru, kas varētu būt no Ķīnas kuģa, par kuru pastāv aizdomas Somijas-Igaunijas gāzesvada "Balticconnector" sabojāšanā.

Policija otrdien publiskoja fotogrāfijas ar zemūdens pēdām, kuras radušās, sešas tonnas smagajam enkuram velkoties pa jūras gultni un pēc tam ietriecoties cauruļvadā, kā rezultātā radies "Balticconnector" bojājums un enkurs norāvies.

"Karaflote to atrada šorīt agri no rīta," preses konferencē sacīja kriminālpolicijas pārstāvis Risto Lohi.

Varasiestādes arī apstiprināja iepriekšējos secinājumus, kas norādīja uz Ķīnas kravas kuģa "Newnew Polar Bear" iespējamo saistību ar bojājumiem.

"Ar Honkongas karogu peldošais kravas kuģis, spriežot pēc laika ietvara, šķiet, bija notikuma vietā," sacīja Lohi.

Policija centusies sazināties ar kuģa kapteini, bet nav saņēmusi atbildi.

Policija arī nav varējusi pārbaudīt kuģi, jo tas neatrodas Somijas teritoriālajos ūdeņos, bet saņēmusi ziņojumus par novērojumiem, ka, "šķiet, trūkst kuģa priekšgala kreisā enkura".

Pašlaik kuģis atrodas Krievijas ziemeļu teritoriālajos ūdeņos, sacīja Lohi, atsakoties minēt, vai bojājums nodarīts tīši.

Vienlaikus ar gāzes cauruļvadu "Balticconnector" tika bojāti sakaru kabeļi starp Igauniju un Somiju un Igauniju un Zviedriju.

Somijas policija piektdien pavēstīja, ka izmeklēšanā par bojājumu nodarīšanu gāzesvadam uzmanības fokusā ir Ķīnas kuģis "Newnew Polar Bear".

Kad 8.oktobrī pēc noplūdes tika slēgts gāzesvads "Balticconnector", Somijas varasiestādes apliecināja, ka sākta izmeklēšana bojājumu lietā, kas, kā norādīja Somijas puses pārstāvji, radušies "ārējas" aktivitātes rezultātā.