Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Odiozais Žirinovskis nāk klajā ar skandalozu paziņojumu par Baltijas neatkarību
Žirinosvkis rosina Baltijas valstīs rīkot referendumus par iestāju Krievijas Federācijā.

Odiozais Žirinovskis nāk klajā ar skandalozu paziņojumu par Baltijas neatkarību

Pasaulē
2015. gada 1. jūlijā 14:03 2015. gada 1. jūlijā 14:03
 
Krievijas Liberāldemokrātiskās partijas (KLDP) līderis Vladimirs Žirinovskis ierosinājis Latvijā, Lietuvā un Igaunijā rīkot referendumus par valstu iestāšanos Krievijas Federācijas sastāvā, trešdien vēstīja Krievijas plašsaziņas līdzekļi.

Skandalozais Krievijas politiķis intervijā radiostacijai "Russkoje služba novostjei" teicis, ka gadījumā, ja Krievijas Ģenerālprokuratūra secinās, ka trīs Baltijas valstu neatkarības atzīšana bija nelikumīga, tad Latvijā, Lietuvā un Igaunijā ir jārīko referendumi.

"Lai referendumos Baltijas valstu iedzīvotāju vairākums varētu piekrist tam, lai viņi atkal būtu dala no Krievijas, un tas arī ir viss," paskaidroja Žirinovskis.

Viņš arī pauda uzskatu, ka, atzīstot Baltijas valstu neatkarību no Padomju Savienības Krievija rīkojās negodīgi pret to krievvalodīgo sabiedrību.

"Mēs pametām savus tautiešus," secinājis Krievijas parlamenta apakšpalātas Valsts domes deputāts. "Viņi nekad negribēja dzīvot neatkarīgās valstīs, viņi bija PSRS pilsoņi, un vēlējās tādi palikt. Es pats tad devos uz Igauniju, Latviju un Lietuvu. Viņi mums jautāja: "Ko jūs darāt, kādēļ mūs pametat?"," viņš klāstīja.

Žirinovskis arī uzsvēra, ka PSRS konstitūcija - tāpat kā jebkuras citas valsts pamatlikums - neparedzēja valsts sadalīšanu, tādēļ PSRS Valsts padomes lēmumi, tostarp par Baltijas valstu neatkarības atzīšanu, ir nelikumīgi.

"Ir jāvadās no tiesību aktiem - nav ratifikācijas - nav Baltijas valstu un nav Neatkarīgo Valstu Sadraudzības valstu -, to atzīšana no [Mihaila] Gorbačova vai Valsts padomes, kas bija pagaidu institūcija un kuru arī neparedzēja konstitūcija, puses ir nelikumīga," uzsvēra Krievijas politiķis.

"Ja kāds gribēja izstāties - referendums, visas procedūras. Tādu procedūru nebija," norādīja Žirinovskis.

Jau ziņots, ka Krievijas Ģenerālprokuratūra 30.jūnijā ir sākusi pārbaudi saistībā ar PSRS Valsts padomes lēmuma par Baltijas valstu neatkarības atzīšanu 1991.gadā likumību. Šādu pārbaudi Ģenerālprokuratūra sākusi pēc tam, kad Krievijas Valsts deputāti no valdošās partijas "Vienotā Krievija" Jevgeņijs Fjodorovs un Antons Romanovs aicināja izvērtēt, vai PSRS  Valsts padome tika izveidota nelikumīgi un bija nekonstucionāla varas institūcija, kura pieņēma vairākus lēmumus, kas "radīja milzīgu kaitējumu valsts suverenitātei, valsts drošībai un aizsardzības spējai, iedarbināja mehānismus, kas sagrāva vienoto valsti".

BNS/Foto: Vida Press

Citi šobrīd lasa

Brits citādāk paraugās uz Černobiļu, un ir pārsteigts, cik daudz dzīvības tur ir šodien 2
Elektromobiļu sāpju ceļi un to smagā dzīve 3
VIDEO: Rīgu kārtīgi apceļojušais alnis laimīgi pametis galvaspilsētu 2
Pievienot komentāru

Выяснилось, как Меган и Гарри обидели мужа королевы принца Филиппа

Поклонники усомнились, что Лиза Галкина дочь Пугачевой 1