Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv

Sprūds par Navaļniju: neatgriežoties Krievijā, viņa politiķa karjera faktiski būtu beigusies 1

Pasaulē
8. aprīlī 17:04 2021. gada 8. aprīlī 17:04
  TV24
“Neatgriežoties Krievijā, viņa politiķa karjera faktiski būtu beigusies. Atrodoties cietumā, iespējams tik ilgi, kamēr pie varas būs Putins, Navaļnija ambīcijas kļūt par valsts līderi var arī izgaist”, Navaļnija atgriešanos Krievijā RīgaTV 24 raidījumā “Dienas personība ar Veltu Puriņu” komentēja RSU profesors un Latvijas Ārpolitikas institūta direktors Andris Sprūds.

Sprūds raidījumā norādīja, ka Navaļnijs visticamāk ir ļoti labi apzinājies riskus, kas viņam draudēja, atgriežoties Krievijā. Bet neatgriežoties Krievijā, viņa politiķa karjera pēc profesora domām faktiski būtu beigusies. “Viņš sevi ir iedomājies kā nākošo Krievijas prezidentu, tā ir viņa ambīcija. Neatgriezties Krievijā nozīmētu, ka šī viņa ambīcija netiktu piepildīta. Šeit lomu nospēlēja politiskā domāšana, tāpēc viņš atgriezās. Domāju, ka viņš rēķinājās ar to, ka atgriežoties nonāks tur, kur pašlaik atrodas”.

Navaļnijs ļoti labi apzinās, ka lielā cīņa notiek pašā Krievijā, tās iedzīvotāju prātos un sirdīs, uzskata Sprūds. Navaļnijs saprata, ja viņš kaut kad nākotnē grib kļūt par Krievijas līderi, viņam ir jāatgriežas. 
 
“Te ir arī pretruna – atrodoties cietumā, iespējams tik ilgi, kamēr pie varas būs Putins un viņam pastāv iespēja pie varas būt līdz pat 2036.gadam, Navaļnija cerības un ambīcijas var arī izgaist. 
Bet neatgriežoties Krievijā, izveidot saikni ar savu sabiedrību ir sarežģīti” pārliecināts ir Latvijas Ārpolitikas institūta direktors.

Navaļnijam pārmetot arī to, ka viņš ir pārāk koncentrējies uz savu PR, uz sabiedriskajām attiecībām,  tai skaitā attiecībām ar Rietumiem un viņš līdz galam nav spējis pēc sevis atstāt labi funkcionējošu opozīcijas struktūru. “Esot cietumā, koncentrēšanās uz paša personību neko labu nedod Krievijas opozīcijai”, uzskata Sprūds. 

“Šķiet, ka šobrīd Krievijas opozīcija savu vilkmi ir pazaudējusi, jo bez Navaļnija būt protestos, ielās, ir grūti, jo nav līdera. Esot cietumā - viņš ir izslēgts no spēles. Tuvākajā laikā gaidīt kādas radikālas izmaiņas diez vai vajag”, pārliecināts ir profesors.

Zināms rādītājs gan būšot parlamenta vēlēšanas, kas būs rudenī, bet lielākais izaicinājums būs 2024.gadā, kad Putinam beigsies viņa valdīšanas ceturtais termiņš, kad būs jādomā vai kandidēt uz piekto termiņu. Tas arī būs laiks, kad no cietuma ārā būtu jālaiž Navaļnijs, ja nebūs izdomāti vēl kādi inscenējumi, lai paturētu viņu apcietinājumā, raidījumā sacīja RSU profesors.

Citi šobrīd lasa

Cik daudz D vitamīna lietot? Devai ir nozīme, un pārdozēšanai var būt sekas 1
Stingri brīdina: savvaļā augošu lakšu plūkšana, griešana vai izrakšana ir aizliegta 8
FOTO: ar vizualizācijām parāda, kāds varētu izskatīties "Rail Baltica" nākotnes ātrgaitas vilciens 13
Pievienot komentāru

Счастливая герцогиня Кэтрин появилась на публике после похорон принца Филиппа

Тилль Линдеманн спел советский хит на русском языке, и теперь все гадают - зачем!