Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
 

Tihanovska plāno mainīt taktiku 2

Pasaulē
2020. gada 13. novembrī 08:42 2020. gada 13. novembrī 08:42
  Jauns.lv / LETA
Katru dienu darām visu iespējamo, lai Baltkrievijā pēc iespējas ātrāk notiktu jaunas un godīgas vēlēšanas, intervijā TV3 raidījumā "900 sekundes" sacīja Baltkrievijas opozīcijas līdere Svetlana Tihanovska.

Viņa pauda, ka Baltkrievijā notiek genocīds, iedzīvotājus turpina fiziski ietekmēt, sist, cietumos turpinās vardarbība. Tāds vardarbības līmenis no valsts vadības puses ir bezprecedenta gadījums, sacīja politiķe.

Baltkrievijas opozīcijas līdere Svetlana Tihanovska (Foto: AP/Scanpix)

Tihanovska pauda pārliecību, ka aptuveni 80% Baltkrievijas iedzīvotāju vēlas pārmaiņas, lai gan atzina, ka precīzi to pateikt nevar. Esot arī daudz slēpto protesta formu - cilvēki, kas atbalsta streikojošos, bet nevēlas to paust publiski.

Viņasprāt, protestu kustība nenoplok, bet gan pieņem citas formas.

Cilvēki jebkurā gadījumā "būs ielās", tomēr, lai tas būtu iedarbīgāk, taktika ir jāmaina. Šobrīd tiek aktīvi domāts par to, kā to mainīt, atklāja politiķe.

"Valstī, kur cilvēkam nav nekādu tiesību, katrs solis tagad ļoti precīzi jāpārdomā," sacīja Tihanovska.

Viņa akcentēja, ka Eiropas Savienības valstis ir atbalstījušas baltkrievu tautas izvēli, paužot pateicību visām valstīm, kas neatzīst šīs vēlēšanas par notikušām.

Viņa arī uzsvēra, ka viņa vēlas, lai notiktu starptautiska izmeklēšana par notikumiem Baltkrievijā.

Kā vēstīts piektdien Rīgas pilī notiks Levita tikšanās ar Tihanovsku, savukārt vēlāk ar opozīcijas kandidāti Baltkrievijas prezidenta vēlēšanās tiksies premjers Krišjānis Kariņš (JV). Tāpat vizītes laikā paredzētas ārlietu ministra Edgara Rinkēviča (JV) un Tihanovskas darba pusdienas, kuru laikā ministrs ar Baltkrievijas opozīcijas līderi pārrunās aktuālo situāciju Baltkrievijā un iespējamās nākotnes iniciatīvas.

Latvijas apmeklējuma laikā Tihanovska attālināti piedalīsies arī starptautiskajā drošības un politikas forumā.

Baltkrievijā kopš 9.augusta turpinās protesti pret prezidenta vēlēšanu viltošanu. Protestu gaitā aizturēti vairāk nekā 13 000 cilvēku, bet vairāki simti ievainoti. Lielākās protesta akcijas notiek svētdienās.

Saskaņā ar oficiālajiem rezultātiem Baltkrievijas prezidenta vēlēšanās 9.augustā līdzšinējais valsts galva Aleksandrs Lukašenko ieguvis 80,1% balsu, bet opozīcijas kandidāte Tihanovska - 10,1%, taču opozīcija uzskata, ka vēlēšanu rezultāti ir viltoti un vēlēšanās pārliecinoši uzvarējusi Tihanovska.

Vēlēšanu rezultātus atteikusies atzīt arī Eiropas Savienība un citas rietumvalstis.

Citi šobrīd lasa

Ķermeņa valodas eksperte ievērojusi, ka prinča Viljama acis vectēva bērēs pauda ko ļoti būtisku
Ļaudis satraucas - vai Kiviču pāra suns nonācis dzīvnieku patversmē? 7
Stingri brīdina: savvaļā augošu lakšu plūkšana, griešana vai izrakšana ir aizliegta 8
Skatīt visus komentārus

Счастливая герцогиня Кэтрин появилась на публике после похорон принца Филиппа

Тилль Линдеманн спел советский хит на русском языке, и теперь все гадают - зачем!