Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv

Amerikā dzīvojošās latvietes stāsta, ka ne viss ir tā, kā izskatās 2

Pasaulē
4. jūnijā 22:25 2020. gada 4. jūnijā 22:25
  Jauns.lv
Minesotas štatā dzīvojoša socioloģijas doktore Arta Ankrava, kas ASV uzturās jau desmit gadus, norāda, ka situācija uz vietas nav tik viennozīmīga kā ārvalstu medijos tiek atspoguļota. Medijos lielākoties tiekot norādīts, ka nekārtības ir demonstratu izraisītas, ziņo TV3 ziņas.

Daudzviet uzreiz pēc afroamerikāņa Džordža Floida nogalināšanas bijušas manāmas provokācijas no radikāli noskaņoto nacionālistu puses - provokatoriem, kuru mērķis ir destabilizēt situāciju valstī.

“Nupat lasīju vienu ziņojumu, kur FIB saka, ka balto nacionālistu saziņu tīklos bijis ierosinājums uzsākt vardarbību, šaujot uz protestētājiem un darīt tā, lai izskatās, ka pūlis ir sācis vardarbību.

Foto: Adam Gray/SWNS

Šeit esot, bija redzams, ka protesti tiešām sākās miermīlīgi, bet pārauga vardarbībā. Diemžēl redzēti arī gadījumi, kad policija bez provokācijas šauj uz cilvēkiem ar gumijas lodēm, pūš asaru gāzi.

Ir sajūta, ka Amerikā policija ir kļuvusi aizvien militarizētāka, daudzi to vairs neuztver kā institūciju, kas ir radīta, lai iedzīvotājus aizstāvētu, bet tieši otrādi. ”

Līdzīgās domās ir arī Čikāgā dzīvojošā Dita Viņķele - Čačo: “Lietām ir jāmainās. Būt melnādainam vīrietim Amerikā ir ļoti, ļoti sarežģīti. Par to ikdienā neviens nerunā, neiedziļinās. 

Katru dienu ir protesti, neizskatās, ka viņi beigsies. Ir ieviesta komandantstunda, satiksmes ierobežojumi, vakarā jābūt piesardzīgam.

Čikāgā šobrīd ēku logi ir aizsisti ar dēļiem un paneļiem. Vandālisms ir noticis, protams, daudzi situāciju ir izmantojuši ļaunprātīgi. ”

Foto: PA

Jauns.lv jau ziņoja, ka saistībā ar policijas aizturētā  Floida nāvi Mineapoles policists Dereks Šovens, kurš zemē nogāzto bija spiedis ar celi uz kakla, tagad tiek apsūdzēts otrās pakāpes slepkavībā (iepriekš tika apsūdzēts vājākā - trešās pakāpes slepkavībā), tāpat arī trīs viņa kolēģiem tiek izvirzītas apsūdzības.

Saistītās ziņas

Afroamerikāņa Floida slepkavības lietā apsūdzēti visi četri viņa aizturēšanā iesaistītie policisti 1
Saasināta situācija ASV: protestējot pret policijas aizturēta afroamerikāņa nāvi, laupa veikalus, dedzina ēkas 2
“Zem formas tērpa slēpjas mīlulis," tā iepriekš domāja policista, kurš vainojams afroamerikāņa nāvē, sieva. Tagad iesniegusi šķiršanos 12

ASV jau vairāk nekā nedēļu notiek protesti, ko izraisīja melnādainā Džordža Floida nāve 25.maijā aizturēšanas laikā Mineapolē un kas tagad pārauguši tik plašos grautiņos, kādi ASV nav pieredzēti gadiem.

Citi šobrīd lasa

Britu karaļnams un "pazudušā prinča" skumjais noslēpums: kas bija princis Džons?
Covid-19 eksperts no Zviedrijas: pasaule joprojām nesaprot 7
Pornozvaigzne atklāj, kāpēc nesanāca sekss trijatā ar Aršavinu un vēl vienu krievu futbola zvaigzni
Skatīt visus komentārus

СМИ: Анастасия Заворотнюк поправилась и вернулась домой