Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
"Saskaņā ar šiem datos balstītajiem kritērijiem mēs ieteiksim vadlīnijas grāfistu kategorizēšanai kā augsta, vidēja un zema riska" teritorijas, norādījis prezidents. (Foto: Sarah Silbiger/CNP/AdMedi/SIPA/Scanpix)

Tramps rosina ASV sadalīt zonās pēc Covid-19 riska pakāpes

Ārzemēs
26. martā 21:48 2020. gada 26. martā 21:48
  Jauns.lv / LETA
ASV prezidents Donalds Tramps, kurš vēlas iespējami ātrāk atcelt ierobežojumus, kas ieviesti jaunā koronavīrusa izplatības bramzēšanai, ceturtdien ierosinājis sadalīt Savienotās Valstis, pamatojoties uz riska līmeni katrā konkrētā teritorijā.

Vēstulē štatu gubernatoriem, kuru publiskojis Baltais nams, Tramps norādījis, ka uzlabotā analīžu veikšanas sistēma tagad ļauj kartēt vīrusa radīto draudu līmeni vietējā mērogā.

"Saskaņā ar šiem datos balstītajiem kritērijiem mēs ieteiksim vadlīnijas grāfistu kategorizēšanai kā augsta, vidēja un zema riska" teritorijas, norādījis prezidents.

Viņš uzsvēris, ka jaunie plāni tiks izstrādāti ciešā sadarbībā ar veselības ekspertiem.

Tramps nav atklājis, kad jaunās vadlīnijas paredzēts ieviest, taču iepriekš ļāvis noprast, ka tas varētu notikt jau jaunnedēļ, kad beidzas 15 dienas ilgais iepriekš ieteiktais sociālās distancēšanās režīms visas valsts mērogā.

Noteikt un atcelt karantīnu un citus sociālās distancēšanās pasākumus ir štatu gubernatoru pilnvarās, taču pagaidām nav skaidrs, kā tie reaģēs uz Trampa centieniem pēc iespējas ātrāk atgriezties pie normālas dzīves.

Viņu satraucis ekonomiskās aktivitātes kritums, ko izraisījuši cīņai ar Covid-19 ieviestie ierobežojumi, un tāpēc Baltā nama saimnieks šonedēļ nāca klajā ar aicinājumu pēc iespējas ātrāk atjaunot normālu tautsaimniecības funkcionēšanu.

Tomēr vēlāk viņš savu nostāju atkal mīkstināja, saduroties ar Kongresa, mediju un atsevišķu veselības ekspertu kritiku.

Ceturtdienas vēstule liecina, ka Tramps apsver elastīgāku un ierobežotāku atgriešanos pie ikdienas dzīves teritorijās, kas tiktu atzītas par zema riska zonām, nevis vispārēju un tūlītēju kursa maiņu visas valsts mērogā.

Citi šobrīd lasa

Katoļu “organizētā grupa” Latvijas budžetam varētu būt izkrāpusi 177 654 eiro. Kā savu turīgumu vērtē citas baznīcas? 15
Krievijā pilnīga kontrole ar sejas atpazīšanas kamerām: policija ierodas pēc tam, kad vīrietis tikai iznesis atkritumus 18
"Labu variantu nebija!" Valsts iestādes komentē miljonus vērto sejas masku un respiratoru iepirkumu 17
Pievienot komentāru

«Охотница за деньгами»: хакеры взломали новый сайт Меган и Гарри и зло подшутили над герцогиней

«Выпьем за любовь!»: сын Пугачевой и Галкина смешно спародировал Игоря Николаева