Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Putins nekonkretizēja, kurām valstīm sankcijas būtu jāatceļ, vien sacīja, ka tas esot dzīvības un nāves jautājums. (Foto: Alexei Druzhinin/TASS/Scanpix)

"Dzīvības un nāves jautājums" Putins aicina Covid-19 pandēmijas laikā atcelt sankcijas 32

Ārzemēs
26. martā 19:53 2020. gada 26. martā 19:53
  Jauns.lv / LETA
Krievijas prezidents Vladimirs Putins ceturtdien G20 valstu līderu virtuālajā sanāksmē aicinājis atvieglot sankcijas Covid-19 pandēmijas laikā.

Putins nekonkretizēja, kurām valstīm sankcijas būtu jāatceļ, vien sacīja, ka tas esot dzīvības un nāves jautājums.

"Ideālā variantā mums būtu jānosaka (..) kopīgs moratorijs ierobežojumiem pamata precēm, kā arī finanšu pārskaitījumiem par tām," sacīja Putins.

"Es runāju par valstīm, kas visvairāk cieš no šīs pandēmijas. Galu galā, tas ir dzīvības un nāves jautājums, tas ir tīri humāns jautājums," paziņoja Krievijas prezidents.

"Šiem jautājumiem jābūt brīviem no politikas," piebilda Putins.

Pēc tam, kad Krievija 2014.gadā okupēja Krimu, Rietumi tai piemērojuši virkni sankciju. Krievija arī uztur labas attiecības ar citām valstīm, kas nonākušas Rietumu "melnajos sarakstos", tostarp ar Irānu un Ziemeļkoreju.

Putins sacīja, ka ir svarīgi izveidot "zaļos koridorus, kas būtu brīvi no tirdzniecības kariem un sankcijām" un pa kuriem tiktu piegādāti medikamenti, pārtika, aprīkojums un tehnoloģijas.

Putins arī prognozēja, ka Covid-19 radītā ekonomiskā krīze būs smagāka nekā 2008. un 2009.gadā, un tirdzniecības konflikti un sankcijas to tikai saasinās.

"Mēs bez šaubām nevaram rīkoties pēc principa "karts pats par sevi"," sacīja Kremļa saimnieks, piebilstot, ka valstīm ir jāapvieno spēki, lai attīstītu vakcīnas un zāles pret Covid-19.

Citi šobrīd lasa

Krievijā pilnīga kontrole ar sejas atpazīšanas kamerām: policija ierodas pēc tam, kad vīrietis tikai iznesis atkritumus 18
No ārpasaules norobežo Mežotnē ieslodzītos bulgārus: slēdz pat gaisa telpu
Aktieris Ēriks Vilsons lasa pasakas pieaugušajiem
Skatīt visus komentārus

«Охотница за деньгами»: хакеры взломали новый сайт Меган и Гарри и зло подшутили над герцогиней

«Выпьем за любовь!»: сын Пугачевой и Галкина смешно спародировал Игоря Николаева