Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Lietuvas policija nāk klajā ar jaunumiem pazudušās meitenītes lietā: "Nolaupīšana tā nebija"
Lietuvas policijas izveidotais fotorobots. (Foto: BNS Scanpix)

Lietuvas policija nāk klajā ar jaunumiem pazudušās meitenītes lietā: "Nolaupīšana tā nebija" 12

Pasaulē
18. janvārī 11:49 2020. gada 18. janvārī 11:49 | Papildināts, 18. janvārī 14:00
  Jauns.lv
Piektdienas vakarā Lietuvas policija sasaukusi preses konferenci, lai pavēstītu jaunumus par mīklaino gadījumu, kas pēdējās dienās satraucis ne vien Lietuvas, bet arī Latvijas iedzīvotājus. Proti, vai ir kādi jaunumi pirms dažām dienām Viļņā, iespējams, nolaupītās 11 gadu vecās meitenes lietā.

Viļņas policijas priekšnieks Sauļus Gags (Saulius Gagas) žurnālistiem neslēpa - rezonanse par notikumu ir milzīga, cilvēki ir nobažījušies par savu un bērnu drošību. Taču viņš mierināja Viļņas iedzīvotājus un tūristus, viešot zināmu skaidrību. "Tāda nozieguma kā iespējama personas nolaupīšana nav bijis," sacīja policijas amatpersona.

Policijas preses konference. (Foto: BNS Scanpix)

Gadījums bija, bet tā nebija personas nolaupīšana

Pēc Gaga teiktā, policija nav konstatējusi, ka norādītajā vietā norādītajā laikā būtu veikts noziegums. Tāpat šo dienu laikā policijā nav vērsušies nekādi vecāki vai aizbildņi, ziņojot par pazudušu bērnu.

"Tuvākajā laikā vērsīsimies prokuratūrā un lūgsim, lai pirmstiesas izmeklēšana par bērna iespējamu nolaupīšanu tiktu izbeigta un šī izmeklēšanas versija tiktu atmesta," sacīja Viļņas policijas pārvaldes priekšnieks.

Viņš tomēr atzīst, ka šo situāciju nevērtē kā viltus ziņojumu vai policijas maldināšanu. "Gadījums bija, taču mūsu rīcībā nav faktu, ka tā būtu bijusi bērna nolaupīšana."

Kad iepriekš policijai tika vaicāts, vai šis varētu būt gadījums, kad tēvs un māte nespēj sadalīt, kuram pienākas bērna aprūpes tiesības, policija atbildēja - jā, arī šāda ir viena no 20 versijām, kuras tiek izskatītas.

Puikas redz, kā vīrietis auto ievelk meiteni un aizved nezināmā virzienā

Jauns.lv jau ziņoja, ka pirms dažām dienām Lietuvas galvaspilsētā tika sacelti kājās pastiprināti policijas spēki, un likumsargi meklēja mīklaini pazudušu 11-12 gadu vecu meiteni. Viņa, iespējams, ievilkta svešā auto un aizvesta nezināmā virzienā.

Trešdienas, 15. janvāra, vakarā ap 19:15 Viļņas policija saņēma zvanu, ka Lietuvas galvaspilsētā, netālu no TV torņa, ir nolaupīts bērns. Policijai piezvanījis vīrietis, kurš informējis, ka pie viņa pienākuši divi apmēram 11 gadu veci puikas, kuri teikuši - viņi redzējuši, kā kāds nepazīstams vīrietis mašīnā ievilcis 11-12 gadu vecu meiteni un aizbraucis. Meitene esot pretojusies, taču ielikta auto bagāžas nodalījumā. Pēc bērnu teiktā, mašīna bijusi zelta vai sudraba krāsā, nezināmas markas, ar dzeltenu numurzīmi (nav skaidrs, vai tas bijis taksometrs, vai ārzemju numurs).

Lietuvas ziņu portāls lrt.lt sazinājies ar Viļņas iedzīvotāju Rūtu, kuras dēls ir viens no puikām, kurš redzējis iespējamo meitenes nolaupīšanu. Pēc viņas bērna teiktā, meitene viena pati sēdējusi šūpolēs, kad vīrietis maskā izkāpis no auto un viņu saķēris. "Viņa mēģināja pretoties, mēģināja kliegt. Viņš meiteni iebāza bagāžniekā, aizlīmēja viņai muti, un viss. Pēc tam aizbrauca," Rūta portālam lrt.lt pārstāsta sava dēla teikto. Savam dēlam viņa tic un noraida aizdomas, ka puisēns, iespējams, nestāsta patiesību.

Momentā tika mobilizēti lieli policijas spēki, meklēšana notika visu nakti, tika pārbaudītas videonovērošanas kameras, lūgti atsaukties aculiecinieki, taču bez rezultātiem. Policija izplatīja paziņojumu, ka Karolinišķu mikrorajonā Viļņā, iespējams, pazudusi meitenīte. Tika pārbaudītas visas automašīnas, kas līdzinās zēnu aprakstītajai.

Lietuvas policija izveidoja arī fotorobotu, precizējot - fotorobotā redzamais cilvēks nav aizdomās turamais. Tā ir persona, kuras rīcībā varētu būt nozīmīga informācija šajā lietā. Iespējamā nozieguma sakarā sākotnēji netika atmesta neviena versija un rūpīgi izskatītas tiek visas - sākot no nepatiesas informācijas līdz bērna nolaupīšanai.

Saistītās ziņas

Pavērsiens Lietuvā mīklaini pazudušās meitenītes lietā: policija izveido pirmo fotorobotu 5
Milzu satraukums Viļņā: policija visu nakti meklē 11 gadu vecu meiteni, kura, iespējams, ievilkta svešā auto 5
"Esmu tavs labākais draugs," paziņo svešinieks, kurš caur kameru novēro 8 gadus vecu meiteni

Citi šobrīd lasa

25 gadus vecais Janniks notetovējis ķermeni viscaur melnu. Un viņš nedomā apstāties 7
Māte izrauj no bērnu nolaupītāja mašīnas savu dēlu; policija atsakās uzsākt kriminālprocesu 7
Vēja postījumi Rīgā un Pierīgā: izgāzti koki, nopostīti balkoni un gaisā pacelta automašīna 1
Tēmas: Lietuva
Skatīt visus komentārus

СМИ: Джордж и Амаль Клуни расстались после 6 лет брака

Адвокат сообщила о тяжелом состоянии Бориса Моисеева