Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Traģiskais ugunsgrēks izcēlās 6.aprīlī. Izmeklētāji tic, ka deviņgadīgais bērns ugunsgrēku izraisījis tīši, zinot, ka mājā atrodas cilvēki. (Foto: Aculiecinieka foto)

Ilinoisā aizdomās par 5 cilvēku slepkavību aizturēts deviņgadīgs bērns 3

Ārzemēs
2019. gada 9. oktobrī 15:46 2019. gada 9. oktobrī 15:46
  Jauns.lv
ASV Ilinoisas štata likumsargi saistībā ar 5 cilvēku nāvi pēc ugunsgrēka pārvietojamā mājā izvirzījusi apsūdzības slepkavībā deviņus gadus vecam bērnam, ziņo "ABC News".

Traģiskais ugunsgrēks izcēlās šī gada 6. aprīlī, Godfildā, Ilinosais štatā.

Bērns, kura dzimums un identitāte netiek atklāta, tiek apsūdzēts piecās pirmās pakāpes slepkavībās un tīšā dedzināšanā. Ugunsgrēkā bojā gāja 69 gadus vecā Katrīna Mureja, 34 gadus vecais Džeisons Valls, divus gadus vecā Rouza Alvuda, divgadīgais Demions Valls un tikai gadu vecā Ariela Valla. Vēl diviem cilvēkiem - sievietei un bērnam - no degošās mājas izdevies izglābties. Visi bijuši vienas ģimenes locekļi.

Policijā neatklāj, vai aizdomās turamais bērns un upuri bijuši iepriekš pazīstami, tomēr izmeklētāji esot pārliecināti, ka pirms ugunsgrēka izraisīšanas dedzinātājs zinājis, ka mājā ir cilvēki.

"Tas bija ļoti smags lēmums," par deviņgadīgā bērna apsūdzēšanu izsakās Vudfordas apgabala prokurors Gregs Mingers. "Bet man šķiet, ka tas ir jāizdara, lai beidzot viestu skaidrību šajā lietā."

Visgrūtāk tiesas procesā būs pierādīt to, ka bērns nogalinājis ar nodomu un sapratis, ko dara. "Deviņgadīgi bērni nezina, ka Ziemassvētku vecītis neeksistē. Viņi nezina, ka cilvēks nomirst un nekad vairs neatdzīvojas. Es nezinu, vai bērns ir spējīgs nogalināt ar nodomu," stāsta Čikāgas nepilngadīgo aizstāvības advokāts Guss Kostopulo.

Saskaņā ar Ilinoisas likumiem, bērnu, kas ir jaunāks par 10 gadiem, pirms tiesas nedrīkst apcietināt. Aizdomās turamajam tiks nozīmēts advokāts, un viņš tiks tiesāts. Saskaņā ar prokurora Mingera teikto, ja aizdomās turētais bērns tiks atzīts par vainīgu, viņam, visticamāk, būs jāveic obligāto terapiju, psiholoģisko novērtēšanu un jāapmeklē speciālistu konsultācijas. Maksimālais sods, ko mazgadīgiem bērniem Ilinoisā var piemērot par slepkavību, ir 5 gadu probācijas uzraudzība.

ASV ārkārtīgi reti dažādos noziegumos tiek apsūdzēti bērni, kas jaunāki par 10 gadiem, tomēr šādi gadījumi ir. Piemēram, septembrī Floridā tika aizturēti divi 6 gadus veci bērni, jo viņi dusmu uzplūdā iespēruši auklei. Vēl mēnesi iepriekš policijas iecirknī nonāca kāds 10 gadus vecs zēns, kurš, spēlējot tautas bumbu, spēcīgi raidīja bumbu cita bērna sejā.

Nopietnāks gadījums bijis pagājušajā mēnesī Mičiganā, kur 9 gadus vecs puisis tika apsūdzēts par savas mātes nāvīgu sašaušanu. Toreiz bērns tika attaisnots, jo, saskaņā ar likumiem Mičiganā, tik jauns zēns nav uzskatāms par pietiekoši kompetentu, lai viņu tiesātu.

Informācija no Federālā izmeklēšanas biroja liecina, ka laika posmā no 2013. līdz 2018.gada ASV arestēti vismaz 30 467 bērni zem 10 gadu vecuma.

Citi šobrīd lasa

Ciemos pie Annas Heinrihsones. Māksliniece: "Rīgas centrs man ir ļoti svarīgs"
Latvijas likumsargi palīdzējuši Lukašenko? 5
Rebekas Kohas mīļotais Moazs pirmo reizi publicē attēlu ar savu līgavu; pāris pošas ceļojumā
Tēmas: ASV
Skatīt visus komentārus

Вывезли из страны: СМИ выяснили, где проходит лечение Заротнюк

Выяснилось, как Меган играла на слабостях принца Гарри