Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Ukrainas Specializētās pretkorupcijas prokuratūras vadītājs norādīja, ka nedz Baidens, nedz viņa dēls nav bijuši objekti kādā no prokuratūras izmeklēšanām. (Foto: REUTERS/SCANPIX)

Ukrainas prokurors paziņo, ka pret Baideniem nekāda izmeklēšana nav veikta 12

Pasaulē
2019. gada 27. septembrī 21:03 2019. gada 27. septembrī 21:03
  Jauns.lv / LETA
Ukrainas Specializētās pretkorupcijas prokuratūras vadītājs Nazars Holodņickis piektdien paziņojis, ka viņa vadītā iestāde nav veikusi izmeklēšanu pret bijušo ASV viceprezidentu Džo Baidenu un viņa dēlu Hanteru Baidenu, kā to aicinājis ASV prezidents Donalds Tramps.

Intervijā radiostacijai "NV Radio" Holodņickis norādīja, ka nedz Baidens, nedz viņa dēls nav bijuši objekti kādā no prokuratūras izmeklēšanām.  

Holodņickis apliecināja, ka 2017.gadā pierādījumu trūkuma dēļ slēgta izmeklēšana pret kompāniju "Burisma", kurā strādāja Hanters Baidens. Šo lēmumu gadu vēlāk tiesa Kijevā atcēlusi, tomēr, neskatoties uz tiesas lēmumu, lieta joprojām ir apturēta un kopš tā laika nekādas izmeklēšanas darbības nav veiktas.

Viņš uzsvēra, ka "Burisma" lietā netika pieminēts nedz Džo Baidens, nedz Hanters Baidens. Tā koncentrējusies uz iespējamo Ukrainas Ekoloģijas ministrijas amatpersonu ļaunprātīgu amata stāvokļa izmantošanu.

Uz jautājumu, vai Ukrainas prokuratūra šajā lietā varētu iztaujāt Baidenu vai viņa dēlu, Specializētās pretkorupcijas prokuratūras vadītājs atbildēja, ka, lai to darītu, prokuratūrai būtu nepieciešama informācija, kas noradītu uz jebkādām nelikumībām viņu darbībās.

"Pašlaik nekā tāda nav," viņš apliecināja. "Ja [tāda informācija] parādīsies, tiks veikti pasākumi informācijas pārbaudei," piebilda Holodņickis.

Telefonsarunā ar Ukrainas prezidentu Volodimiru Zelenski jūlijā izteiktais Trampa aicinājums izmeklēt viņa politiskā pretinieka Baidena un viņa dēla darbību Ukrainā, ir iemesls ASV Kongresā sāktajai impīčmenta izmeklēšanai pret prezidentu.

Hanters Baidens bija Ukrainas naftas un gāzes ieguves uzņēmuma "Burisma Holdings" uzraudzības padomes loceklis laikā, kad viņa tēvs bija ASV viceprezidents un prezidenta Baraka Obamas valdībā vadīja diplomātiskās attiecības ar Ukrainu.

Saistītās ziņas

"Ierasts maršruts naudas atmazgāšanā" - Ņujorkas eksmērs min Latviju, apsūdzot Baidenu korupcijā 13
Baidens divos gados pēc viceprezidenta amata pamešanas nopelnījis 15 miljonus dolāru 3
Baidens paziņo par kandidēšanu uz ASV prezidenta amatu 5

Tramps paudis aizdomas, ka Baidenu ģimene guvusi nelikumīgus labumus no saitēm Ukrainā, un 25.jūlijā notikušā telefonsarunā viņš mudinājis Zelenski izmeklēt šo lietu.

Lai gan abu Baidenu iespējamais interešu konflikts radīja bažas korupcijas novēršanas aktīvistiem, nav pierādījumu, ka bijušais ASV viceprezidents vai viņa dēls būtu veicis jebkādas nelikumīgas darbības.

Citi šobrīd lasa

Viņai ir pāri 60 - un pirms dažiem gadiem noslēgts modeles darba līgums 3
7 laimīgas laulības noslēpumi: stāsta pāri, kuri jau nosvinējuši zelta kāzas 3
Šovu zvaigzne Magone kļuvusi par četru bērnu māmiņu 3
Tēmas: ASV, Ukraina
Skatīt visus komentārus

Звезда «Великолепного века» Мерьем Узерли сделала очередную пластическую операцию

«Я надругаюсь над телом Эмбер»: обнародована переписка Джонни Деппа о бывшей жене