Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Facebook / RJ Army Militaria Merchandise

Nīderlandē ar svastikām apķēpāti britu karavīru kapi

Ārzemēs
13. septembrī 20:59 2019. gada 13. septembrī 20:59
Jauns.lv / LETA
Nīderlandē vandāļi apķēpājuši ar svastikām un saukļiem par MH17 aviokatastrofu apbedījumus un kapelu kapsētā, kurā apglabāti Otrā pasaules kara laikā kritušie britu karavīri.

Kapsēta Mierlo, netālu no Eindhovenas, apgānīta laikā, kad Nīderlande atzīmē 75.gadskārtu kopš sākās sabiedroto cīņa par Nīderlandes atbrīvošanu no nacistiem.

"Mēs šo lietu uztveram ļoti nopietni un esam sākuši plašu izmeklēšanu," paziņoja policija.

Foto: Facebook / RJ Army Militaria Merchandise

Kapsētā uz kapelas bija uzzīmēta liela svastika un apķēpāti bija arī vairāki apbedījumi. Sabojāts arī liels akmens krusts un uz kapsētas ārsienas bija uzrakstīts "MH17 meli".

Foto: Facebook / RJ Army Militaria Merchandise

Malaizijas pasažieru lidmašīna "Boeing 777" reisā MH17 tika notriekta 2014.gadā virs Maskavas atbalstīto kaujinieku kontrolētās teritorijas Ukrainas austrumos. Katastrofā dzīvību zaudēja visi lidmašīnā esošie 298 pasažieri un apkalpes locekļi. Aptuveni divas trešdaļas no bojāgājušajiem bija Nīderlandes pilsoņi.

Kapsētas pārvaldnieks sacīja, ka tas ir jau otrais vandālisma gadījums pēdējā laikā. Iepriekšējais incidents notika pagājušajā nedēļā.

Plānots, ka šomēnes vizītē Nīderlandē ieradīsies Lielbritānijas princis Čārlzs, lai piedalītos Arnemas kaujas atceres pasākumā.

Šajā kaujā 1944.gada septembra vidū krita vairāk nekā 1400 sabiedroto karavīru. Sabiedroto spēku komandieri bija cerējuši, ka šī kauja paātrinās uzvaru karā Eiropā, taču tā beidzās ar sakāvi.

Citi šobrīd lasa

Dziedātāja Annija Putniņa nosvin neaizmirstamas kāzas Roņu salā
Komandējumā seksa laikā vīrietim neiztur sirds, un Francijas tiesa to atzīst par negadījumu darbā 3
Tēja un tomāti palīdz novērst Alcheimera slimību

Инсайдер объяснил, почему герцогини Меган и Кэтрин не станут лучшими подругами

Наташа Королева показала Игоря Николаева без штанов и других звезд в ярком прошлом