Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Krievijas TV kanāli sākuši "plosīt" Elizabeti: viņa esot morāli atbildīga par Skripaļu mājdzīvnieku nāvi, kā arī neinteresējas par valstī notiekošo, jo pārāk daudz dzerot vīnu. (Foto: AP)

"Business Insider": Krievijai ir jauns mērķis - karaliene Elizabete II 73

Ārzemēs
2018. gada 10. aprīlī 08:48 2018. gada 10. aprīlī 08:48
  Jauns.lv
Lielbritānijas karaliene Elizabete II ir nākamais Krievijas mērķis, ko izmantot informācijas karā, šodien vēsta ietekmīgais medijs "Business Insider".

Pēc tam, kad attiecības starp Lielbritāniju un Krieviju stipri pabojājis spiega Skripaļa saindēšanas skandāls, Putina lielvalstij nākamais mērķis, ar ko operēt informatīvajā telpā, ir britu karaliene Elizabete. Pat neraugoties uz to, ka politiskajā arēnā karalienei ir vairāk reprezentatīva loma nekā reāla ietekme, tieši viņa esot izraudzīta kā nākamais objekts informācijas karā, analizē "Business Insider".

Tā, piemēram, nedēļas nogalē Kremļa kontrolētie mediji pārraidījuši vairākus sižetus, kuros Elizabete II parādīta neglaimojošā gaismā. Vienā no materiāliem viņai tika pārmesta pārmērīga alkohola lietošana, citā - "piešūta" vaina Skripaļu mājdzīvnieku nāvē (Jūlijas Skripaļas divas jūrascūciņas atrastas mirušas, bet viņas kaķis Našs van Dreiks tika iemidzināts dažas nedēļas pēc saimnieces nonākšanas slimnīcā).

Lai gan karaliene līdz šim nav iesaistījusies Skripaļa skandāla lietā un nekad nav sniegusi publiskus komentārus saistībā ar to, Krievijas TV kanāli arvien biežāk norāda uz viņas vainu notikušajā. Dmitrijs Kiseļovs, ar Putina gādību ieceltais "Vesti" vadītājs, savā komentārā televīzijā izteica versiju, ka karaliene Elizabete tiekot "maldināta no savas valsts vadītāju puses", ar to domājot premjeri Terēzu Meju, kura savos izteikumos un rīcībā asi nosoda Maskavu saistībā ar Skripaļu indēšanu. 

"Londona vēl joprojām nav sniegusi nekādus pierādījumus par Maskavas vainu. Tagad jau ir skaidrs, ka Terēzas Mejas administrācija vienkārši melo visiem. Man šeit ir viens jautājums: bet kas notiek ar karalieni? Vai arī viņas majestāte tiek maldināta?" retoriski TV skatītājiem svētdien vaicāja tautā cienītais žurnālists Kiseļovs. Viņš karalienei pārmeta neinteresēšanos par to, ko dara "ar varu slimie" un norādīja, ka karalienei, iespējams, tas pat nerūp. Jāpiezīmē, ka šāds vēstījums līdz skatītājiem tika noraidīts vienlaikus ar pārmetumiem par Elizabetes pārāk biežo vīna dzeršanu.

Krievijas propagandas mašīna vēsta, ka karalienei būtu jābūt morālai atbildībai par viņas valstī notiekošo, tostarp Skripaļu dzīvnieku nāvi. 

Citi šobrīd lasa

Rebeka Koha nav vienīgā jeb Latvijas sporta daiļavas, kas ieskatījušās ārzemniekos
"Tā urna nebija patiesa, es pat nezinu, kas tur bija iekšā." Dairis sašutis par apbedīšanas biroja darbu 1
“Dziediet, kad jums ir labi. Bet visvairāk dziediet, kad jātiek pāri nejēdzībai," Ziedoni citē ģimene, kuras vectēvu atrada dziedam. Sirsnīgā vēstulē pateicas ikvienam, kas palīdzēja 4
Skatīt visus komentārus

Человечество ждут тяжелые испытания: астрологический прогноз на осень 2020

"Мы сдаемся": трагические истории родителей, переживших своих детей