Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv

Jaunā gripa konstatēta Amazones indiāņu vidū

Ārzemēs
2009. gada 13. augustā 11:15 2009. gada 13. augustā 11:15
 
Peru Amazones indiāņu vidū apstiprināti vismaz septiņi saslimšanas gadījumi ar jauno gripu AH1N1, raisot bažas par iespējamo vīrusa izplatību starp izolētajām ciltīm, paziņoja eksperti.


Londonā bāzētā organizācija "Survival International" paziņoja, ka jaunā gripa konstatēta Macigenkas cilts locekļiem, kuri dzīvo Peru pie Urumbas upes Amazones džungļos.

"Cūku gripas izplatība Macigenkas cilts vidū ir īpaši satraucoša, jo viņiem ir kontakti ar diezgan izolētām netālu dzīvojošām indiāņu grupām," sacīja antropologs Glens Šepards.

Bristoles universitātes medicīnas profesors Stefords Laitmens sacīja, ka vīrusa izplatība īpaši apdraud pamatiedzīvotājus.

"Izolētām ciltīm nav imunitātes pret infekcijas slimībām, kuras cirkulē mūsu industrializētajā sabiedrībā, un tās būs īpaši uzņēmīgas pret cūku gripu," sacīja Laitmens. "Tas var būt ārkārtīgi postoši, jo var vienlaicīgi inficēties visa kopiena, nepaliekot nevienam, kurš varētu aprūpēt slimos vai gādāt un sagatavot pārtiku."

Peru amatpersonas paziņojušas, ka inficētajiem cilvēkiem tiek sniegta medicīniskā palīdzība un viņiem briesmas nedraud, vēsta valsts mediji.

LETA AFP

Citi šobrīd lasa

Imants Kalniņš: "No savas ideālās pasaules es neatsakos" 2
Kāpēc atkal uzrodas cistīts? Atbild urologs
Izstrādāts vakcinēšanās kalendārs izglītības iestāžu darbiniekiem
Tēmas: Gripa, Peru
Pievienot komentāru

Племянница принцессы Дианы вышла замуж за миллиардера

ФОТО: Дженнифер Лопес подтвердила воссоединение с Беном Аффлеком