Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
"Vienotā Krievija" saņēmusi par 20% mazāk balsu, nekā vēsta oficiālā informācija

"Vienotā Krievija" saņēmusi par 20% mazāk balsu, nekā vēsta oficiālā informācija

Pasaulē
2009. gada 4. novembrī 07:22 2009. gada 4. novembrī 07:22
 
Parādās aizvien jauni pierādījumi par rupjajiem falsifikācijas faktiem, kas notikuši 11. oktobrī, kad Maskavā notika pilsētas domes vēlēšanas. „Vienotā Krievija” nepelnīti saņēmusi vairāk balsu.

Levadas centrs organizēja vēlēšanās piedalījušos maskaviešu aptauju, kurā atklājās, ka par partiju "Vienotā Krievija" nobalsojuši par 20% mazāk cilvēku, nekā liecina vēlēšanu oficiālie rezultāti, raksta avīze "Vedomosti".

Pēc Maskavas pilsētas vēlēšanu komisijas datiem, "Vienotā Krievija" saņēmusi 66,25% vēlētāju balsu, Krievijas Komunistiskā partija (KKP) - 13,3%, bet citas partijas Maskavas pilsētas domē nav iekļuvušas, jo par tām nobalsojuši mazāk nekā 7% vēlētāju. Vistuvāk šai barjerai pienākušas Krievijas Liberāldemokrātiskā partija (KLDP) ar 6,13%, "Taisnīgā Krievija" (SR) ar 5,33% un "Jabloko"- ar 4,7% vēlētāju balsu.

Pēc aptaujas datiem, savas balsis par "Vienoto Krieviju" atdevuši 46,1% maskaviešu, kuri apgalvoja, ka esot piedalījušies vēlēšanās. Balsošanā par KKP atzinās 27,1% maskaviešu, 11,8% teica, ka esot balsojuši par KLDP, 7,9% - par SR un 3,9% - par "Jabloko". Vairāk nekā puse aptaujāto - 54,7% - nav gājuši balsot.

Tādējādi šie skaitļi atšķiras gan no oficiālajiem vēlēšanu rezultātiem, gan arī no paša Levadas centra pirmsvēlēšanu prognozēm. No 28.septembra līdz 2.oktobrim veiktajā socioloģiskajā aptaujā pie vēlētāju aktivitātes 27,4% (oficiālā bija 31%) tika prognozēts, ka "Vienoto Krieviju" atbalstīs 59,5%, KKP - 17,9%, KLDP - 8,4%, SR - 6,4% un "Jabloko" - 3,0% vēlētāju.

Levadas centra direktora vietnieks Aleksejs Graždankins ir pārliecināts, ka pētījumi rezultāti liecina par kolosālu krāpšanu: visas aptaujas rādīja daudz mazāku vēlētāju aktivitāti - nevis 31%, bet gan 23%, "Vienotās Krievijas" rezultātu, kas nekādi nepārsniedz 50%, un triju līdz četru partiju iekļūšanu Maskavas pilsētas domē. Tādējādi papildu biļetenu pievienošana un to viltošana mērāma simtiem tūkstošos, konstatē Graždankins.

Līdzīgus skaitļus rāda arī KKP veiktā aptauja. Opozīcijas pārstāvji tūlīt pēc vēlēšanu rezultātu paziņošanas sāka paust šaubas par balsu skaitīšanas taisnīgumu, un protesta demaršus iesniedza arī KKP, KLDP un SR frakcijas Valsts domē. To līderi 14.oktobrī atstāja Valsts domes sēžu zāli, protestējot pret vēlēšanu rezultātiem. Viņi pieprasīja noskaidrot situāciju un iejaukties prezidentam Dmitrijam Medvedevam.

KKP un KLDP līderi Genādijs Zjuganovs un Vladimirs Žirinovskis pieprasīja Krievijas Centrālās vēlēšanu komisijas vadītāja Čurova demisiju. Situāciju izdevās noregulēt jau nākamajā dienā - 15.oktobrī frakcijas nolēma atgriezties Valsts domē.

Sākumā KKP biedri paziņoja, ka viņi varētu atteikties no mandātiem Maskavas pilsētas domē, taču drīz Genādijs Zjuganovs norādīja, ka viņi to nedarīs, jo sava viedokļa paušanai ir laba jebkura tribīne.

Iepriekš kļuva zināms, ka varas iestādes, iespējams, Maskavas domē izveidos sabiedrisku komisiju un uzaicinās piedalīties tajā to politisko partiju pārstāvjus, kuras vēlēšanās nepārvarēja 7% barjeru, lai arī opozīcijai būtu reāla iespēja paust savu viedokli.

LETA

Citi šobrīd lasa

"Harijs skumst, viņa sirds ir salauzta": par princi izteicies draugs 1
"Gribi redzēt Rīgu?" Rīcības plāns, ja bērns aukstā laikā piešāvis mēli pie metāla
Linda Mūrniece atkal bez vīra uzvārda un gredzena - vai šķiršanās jau divus mēnešus pēc kāzām?
Pievienot komentāru

«Я без памяти. Хотели резать ногу»: Родители Юлии Началовой опубликовали голосовые сообщения умирающей дочери

Ким Кардашьян показала подготовку к съемке в обнажающем ягодицы костюме