Sliktākie “Oskara” balvu pasniegšanas ceremoniju vadītāji
Tuvojoties ikgadējās ASV kinoakadēmijas balvu pasniegšanas ceremonijai, portāls foxnews.com publicējis sliktāko “Oskara” balvu pasniegšanas ceremoniju vadītāju topu.
10. Džerijs Lūiss šovu vadīja trīs reizes: 1956.;1957. un 1959.gadā. Trešajā reizē Lūisam nācās tikt galā ar situāciju, pie kuras viņš nebija vainīgs, tomēr netika ar to pienācīgi galā. Šovs beidzās aptuveni 20 minūtes agrāk, nekā bija paredzēts, tāpēc viņš lūdza klātesošos dziedāt vienu un to pašu dziesmu neskaitāmas reizes pēc kārtas līdz televīzijas kanāls noreaģēja, palaižot ēterā īsfilmu.
9. Liza Minelli šovu vadīja 1983.gadā. Pēc četriem svētlaimīgiem gadiem, kad šovu vadīja Džonijs Kārsons, producenti pasākuma vadīšanu uzticēja Laizai Minelli kopā ar Dūdliju Mūru, Ričardu Preioru un Valteru Mato. Kamēr pārējie darījuši ko varējuši, Laiza atmiņā palikusi visai kokaina ar sajūtu, ka atrodas kaut kur citur. Lieki piebilst, ka vairāk viņai šo uzdevumu neuzticēja.
Sliktākie Oskara balvu pasniegšanas ceremoniju vadītāji
8. Čevijs Čeiss “Oskaru” ceremoniju vadīja 1987. un 1988.gadā, kad šova laikā uz skatuves sāka urbināt degunu. Šādi aizsākās “nesmieklīgā Čeisa” ēra.
7. Vūpija Goldberga šovu vadīja četras reizes: 1994.;1996.;1999. un 2002.gadā. Vūpija balansēja uz patīk/nepatīk robežas un ar savu ekstravaganto uzvedību “Oskaru” ceremoniju pataisīja par “kas būs nākamais ko viņa pateiks/izdarīs” šovu. Tomēr joprojām viņa ir viena no nedaudzajām šajā topā, kurai teorētiski vēl varētu palūgt atkal kļūt par šova vadītāju.
6. Komiķis Deivids Letermans “Oskaru” pasniegšanas ceremoniju vadīja 1995.gadā. Viņa televīzijas raidījuma “The Late Show” faniem patika, bet patiesība ir tāda, ka ne visiem bija saprotama Deivida skarbā humora izjūta.
5. Stīvs Mārtins šovu vadīja divreiz: 2001. un 2003. gadā. Nu viņš ir atgriezies un “Oskarus” dalīs arī šogad. Un šī ir slikta ziņa visiem, kuri nespēj izturēt Stīva Mārtina paštīksmināšanos un humora izjūtu.
4. Kriss Roks vadīja 2005.gada ceremoniju, kurā bija īpaši ass pret Džūdu Lovu (par pārlieku biežu piedalīšanos jaunākajās filmās) un ar videoklipu palīdzību centās uzsvērt to, ka “Oskars” ir novecojis. Slavenību auditorija nesaprata Krisa Roka jokus.
3. Džons Stjuarts “Oskaru” pasniegšanu vadīja 2006. un 2008.gadā. Ņemot vērā viņa populāro televīzijas šovu “The Daily Show”, “Oskaru” skatuve šķita viņam piemērota, tomēr scenāristu streika dēļ 2008.gadā viņam bija tikai 11 dienas lai sagatavotos un tas gandrīz bija pāri viņa spējām.
2. Ir bijušas reizes, kad “Oskaru” ceremonijai nav bijis neviens konkrēts vadītājs. Tā ir noticis 1948., 1969.-71. un 1989.gadā. Slikts vai nepiemērots šova vadītājs tomēr ir labāk, nekā tad, ja vadītāja nav vispār. Tāpēc, lai kas arī notiktu 7.martā, atcerieties, ka Boldvins un Mārtins nav tas sliktākais variants.
1. Pirmajā vietā ir cilvēks, kurš “Oskaru” pasniegšanas ceremoniju nav vadījis. Viņš teica tikai ievadrunu, un tas ir aktieris Toms Krūzs. Vēsturiskajā naktī, kad Halle Berija kļuva par pirmo Afro-amerikānieti, kura saņēma “Oskaru” kā labākā aktrise, Krūzs savā ievadrunā līdz nelabumam salkani jautāja “Vai mums vajadzētu priecāties par prieku un maģiju, ko mums sniedz filmas? Vai es uzdrīkstos to teikt? Jā, vairāk kā jebkad agrāk.” Iespējams, viņš šos vārdus nesacerēja, bet viņš tos pateica, raksta foxnews.com, ierindojot Toma Krūza iznācienu pirmajā vietā.
Kasjauns.lv/Foto: Bulls Press