Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv

Zemes stunda 2012 noslēdzas ar jaunu rekordu. Foto 17

Pasaulē
2012. gada 1. aprīlī 10:38 2012. gada 1. aprīlī 10:38
Pasaulē sestdien norisinājās ikgadējā Zemes stunda, kurā, lai pievērstu uzmanību klimata izmaiņām, ikviens tika aicināts uz stundu izslēgt apgaismojumu. Latvijā šī akcija norisinājās laikā no pulksten 20.30 līdz 21.30.

Zemes stunda ir kļuvusi par lielāko globālo akciju, kuras laikā visās pasaules lielākajās pilsētās uz stundu tiek izslēgta elektrība.

Zemes stunda notika 147 pasaules valstīs vairāk nekā 5400 pilsētās, kas ir jauns akcijas dalībnieku rekords – līdz ar to Zemes stunda uzskatāma par lielāko globālo akciju vēsturē, kas vieno cilvēkus vienai idejai neatkarīgi no rases, tautas, kultūras, ticības un vecuma.

Līdzās nozīmīgākajiem pasaules objektiem (Eifeļa tornis Parīzē, Jēzus statuja Riodežaneiro, Bekingemas pils un Big-Bens Londonā, Sidnejas Operas nams, Niagāras un Viktorijas ūdenskritumi u.c.), izdzisa arī ievērojami objekti Latvijā – Rīgas dome, Saeimas nams, Melngalvju nams, Brīvības piemineklis, Dzelzceļa tilts, Televīzijas tornis, Dailes teātris, Jelgavas pils un dievnamu apgaismojums,

Krustpils pils, tilts pār Ventu Kuldīgā un daudzi citi.

Kopumā Latvijā Zemes stundā piedalījās 38 pašvaldības, kas savās teritorijās izdzēsa nozīmīgāko objektu ārējos apgaismojumus un daudzviet rīkoja kopīgus Zemes stundas pasākumus visiem pašvaldības iedzīvotājiem. Akciju atbalstīja un tajā iesaistījās LR Saeima, Ministru prezidents Valdis Dombrovskis un citas valsts amatpersonas.

Zemes stunda šogad bija veltīta Arktikai, lai pievērstu visas pasaules uzmanību šim neaizsargātajam pasaules reģionam un tā iemītniekiem, kā arī lai vāktu līdzekļus Arktikas problēmu risināšanai.

Zemes stundā bez apgaismojuma palika tādi slaveni objekti kā Eifeļa tornis Parīzē, Pizas tornis, Londonas Bigbens, Ēģiptes piramīdas, Ņujorkas debesskrāpis "Empire State Building" un Sanfrancisko Zelta vārtu tilts. Pirmā no slavenajām pasaules vietām, kas grima tumsā, bija Sidnejas operteātris.

Zemes stunda ir Pasaules Dabas fonda organizēta vispasaules akcija, kuras laikā uzņēmumi, pašvaldības un ikviens cilvēks aicināts izslēgt apgaismojumu uz vienu stundu, lai parādītu atbalstu aktīvai rīcībai pret klimata pārmaiņām.

2007.gadā Zemes stunda sākās kā vienas Austrālijas pilsētas - Sidnejas - iniciatīva, kurā piedalījās 2,2 miljoni mājsaimniecību un uzņēmumu. Tagad Zemes stunda jau izvērtusies par globālu pasākumu.


Kasjauns.lv/BNS/Foto: AFP/EPA/LETA

Citi šobrīd lasa

Andris Keišs: "Sports mūsdienu vīrietim ir tas pats, kas agrāk iet uz garāžu moskviču skrūvēt"
Kāpēc gaļu labāk aizstāt ar zivīm, bet izvairīties no tunča? 2
Neticama veiksme ar tējkannu: vīrietis Anglijā negaidīti kļūst par miljonāru
Skatīt visus komentārus

"Так можно умереть или заболеть": Анастасия Волочкова шокировала своим скудным рационом

«Покажи голую грудь»: Дженнифер Лопез заявила о сексуальных домогательствах режиссера