Par piektdienas negaisu iesniegto atlīdzību apmērs jau pārsniedz 200 tūkstošus
foto: Ekrānuzņēmums no LTV.
Sabiedrība

Par piektdienas negaisu iesniegto atlīdzību apmērs jau pārsniedz 200 tūkstošus

Marianna Ozola

Jauns.lv

Piektdienas, 11. jūlija, pēcpusdienā Latviju pāršalca spēcīgs negaiss ar lielgraudu krusu, īpaši smagi skarot Valmieras un Smiltenes novadu iedzīvotājus un radot ievērojamus bojājumus dzīvojamām ēkām, transportlīdzekļiem un saules paneļiem.

Par piektdienas negaisu iesniegto atlīdzību apmērs...

BALTA jau brīvdienās saņēmusi vairāk nekā 60 atlīdzību pieteikumus, kopējam zaudējumu apmēram pārsniedzot 200 tūkstošus eiro, taču paredzams, ka šodienas laikā pieteikumu skaits būtiski pieaugs. 

“Šobrīd klienti vēl aktīvi apzina un reģistrē negaisa radītos bojājumus, taču jau redzam, ka lielākie zaudējumi saistīti ar krītošiem kokiem un būtiskiem jumtu bojājumiem – atlīdzību summas šajos gadījumos svārstās no vien līdz pat 20 tūkstošiem eiro. Mēs redzam, ka dabas stihijas Latvijā vairs nav retums. Klimata pārmaiņas arvien biežāk izraisa spēcīgus lokāla mēroga negaisus ar lielgraudu krusu, kas nodara būtiskus postījumus – pēdējos gados būtiski pieaudzis  gan ar dabas stihijām saistīto apdrošināšanas atlīdzību pieteikumu skaits, gan zaudējumu apmērs, ” norāda BALTA Atlīdzību departamenta direktors Ingus Savickis. 

Piektdienas negaiss ar lielgraudu krusu īpaši smagi skāra Valmieras un Smiltenes novada iedzīvotājus. Šajā reģionā krusa nodarījusi būtiskus bojājumus ēku jumtiem, kas ļāva lietus ūdenim ieplūst un radīt postījumus arī iekštelpās. Tāpat vētras rezultātā sagāzti koki, bojājot gan ēkas, gan žogus. Papildu tam saņemti vairāki ziņojumi par zibens radītiem bojājumiem, galvenokārt elektroierīcēm. No šobrīd saņemtajiem atlīdzību pieteikumiem desmit ir saistīti ar transportlīdzekļu bojājumiem, ko izraisījusi krusa – bojāti vējstikli un automašīnu virsbūves.

Lai pasargātu īpašumu no vētras postījumiem, iesaka:

  • sekot līdzi meteorologu brīdinājumiem un ieklausīties tajos;
  • laikus novietot drošā vietā āra mēbeles un citus priekšmetus no pagalma vai balkona;
  • cieši aizvērt logus un durvis;
  • savlaicīgi uzlādēt visas nepieciešamas elektroierīces;
  • novietot auto aizvēja pusē, bet vislabāk zem nojumēm, garāžās un citās vietās ar jumtu;
  • apdrošināt īpašumu un auto;
  • pats svarīgākais – rūpēties par savu drošību dabas stihiju laikā, tāpēc vētras laikā ieteicams palikt telpās un raudzīties, lai arī tuvinieki būtu drošībā.