Sabiedrība

Pietaupa "savējiem"? Kāpēc par ekskluzīvu automašīnas numura zīmi cilvēki ir pat gatavi tiesāties ar CSDD

Ziņu nodaļa

Jauns.lv

Kāda sieviete jūtas apkrāpta no Ceļu satiksmes un drošības direkcijas (CSDD) darbinieku puses. Viņa 2010. gadā cieta nopietnā avārijā, pēc kuras auto vairs nebija remontējams un bija jānodod metāllūžņos. Toreiz arī sapratuši, ka pazudusi automašīnas numura zīme, kas bijusi gana ekskluzīva.

Pietaupa "savējiem"? Kāpēc par ekskluzīvu automašī...

Pēc 14 gadiem numura zīme atradusies, taču CSDD to nav ļāvis sievietei paturēt īpašumā, bet gan izsolē piedāvājis citiem interesentiem. Sieviete pēc notikušā vērsusies tiesā.

"Manai mašīnai bija numurs AD-7777, kuru es nopirku ar šo numuru no pazīstamiem cilvēkiem," stāsta Daiga Laterere, kura vaino CSDD negodprātībā. "Tad, kad man bija nepieciešamība šo mašīnu norakstīt, jo es biju amatpersona, kurai jāiesniedz deklarācija, mēs pamanījām, ka šī mašīna joprojām ir uzskaitē, mašīnu norakstījām, bet numurs kaut kur visā šajā epopejā bija pazudis."

Daiga apgalvo, ka izpildījusi visas prasības, lai numuru varētu saglabāt savā īpašumā, tai skaitā, nododot numuru glabāšanā. Daiga lūdza Liepājas adiministratīvajā tiesā pagaidu noregulējumu, kas valsts akciju sabiedrībai caur CSDD aizliegtu piedāvāt sabiedrībai valsts reģistrācijas numuru AD-7777, taču arī tur lēmuši, ka CSDD šo numurzīmi drīkstēja piedāvāt citiem.

Daiga nolēmusi piedalīties publiskajā izsolē, lai iegādātos ekskluzīvo numuru, kas viņai jau piederējis. Sieviete apgalvo, ka numuram ir emocionāla nozīme, tāpēc bijusi gatava šķirties no tolaik prasītajiem 500 eiro, lai šis numurs atkal nonāktu viņas īpašumā.

"Man atnāca paziņojums, ka jūs esat šo numuru reģistrējuši, bet bija jāievada drošības kods, ievadot drošības kodu viņš bija nepareizs, pēc tam vēl divas reizes nepareizs un ceturtajā reizē atnāca paziņojums, ka šis numurs ir reģistrēts citam. Šis viss periods bija trīs minūtes," stāsta Daiga.

"Tad, kad tiek palaista jaunā sērija aptuveni reizi mēnesī, tad pulkstens deviņos vakarā aptuveni divdesmit līdz trīsdesmit tūkstoši cilvēku vēlas pretendēt uz jaunās sērijas numurzīmēm, kas sastāv no diviem burtiem un cipariem - viens līdz deviņdesmit deviņi un tad varam parēķināt, cik klientu būs apmierināti, un cik būs neapmierināti attiecīgajā laika periodā," komentē CSDD pārstāvis Mārtiņš Mālmeisters.

CSDD skaidro, ka kāroto numuru saņem tā persona, kuras maksājums tiek apstrādāts pirmais. Šajā gadījumā Daiga bija nokavējusi. "Šobrīd ir situācija, ka ir numuri, kas vispār neparādās. Vieninieku numuri vispār neparādās. Ir konkrēti numuri, kur cilvēkiem ir atbildējuši - atvainojiet, šis numurs tika izsludināts, ka būs, bet nebija," saka Daiga.

Tikmēr CSDD apgalvo, ka tās ir pilsētas leģendas, ka numurzīmes ar simpātisku burtu un ciparu kombināciju tiekot pietaupītas "savējiem". Runas par ekskluzīvo un individuālo numuru zīmju "pagrīdes tirgu" rodoties tāpēc, ka ne visi izsoļu laikā tās paspēj iegādāties.

Milzīgā pieprasījuma dēļ no šā gada 1. marta numura zīmes ar vienu ciparu vai vienādu ciparu kombināciju CSDD maksā 1199,99 eiro. CSDD skaidro, ka visi ienākumi no individuālajām, kā arī izvēles numurzīmēm tiek virzīti motormuzeja, kā arī Biķernieku trases uzturēšanai.

Tēmas