Ar taksometru dodas uz Rīgu, lai krāpniekam atdotu 4000 eiro
foto: LETA
Taksometra skaitītājs.
112

Ar taksometru dodas uz Rīgu, lai krāpniekam atdotu 4000 eiro

Marianna Ozola

Jauns.lv / LETA

Kāda ventspilniece saņēma zvanu no krāpnieces, kura stādījās priekšā kā advokāte, apgalvojot, ka ventspilnieces meita ir izraisījusi ceļu satiksmes negadījumu un, lai pret meitu netiktu uzsākts kriminālprocess, esot jāsamaksā nauda. Sieviete ar taksometru devās uz Rīgu, kur satikās ar vīrieti - kurjeru, nododot viņam 4000 eiro.

Ar taksometru dodas uz Rīgu, lai krāpniekam atdotu...

Savukārt cita ventspilniece saņēma zvanu no nepazīstama numura, kur krāpniece, uzdodoties par ventspilnieces meitu, informēja, ka ir cietusi ceļu satiksmes negadījumā un ir nepieciešams samaksāt visu mājās esošo naudu advokātam. Ventspilniece aploksnē ievietoja 4000 eiro un ar taksometru devās uz Rīgu, lai naudu nodotu, taču pa ceļam izdevās sazināties ar meitu, kura informēja, ka ar viņu viss ir kārtībā. Nauda netika nodota.

Tāpat krāpnieki mēģinājuši izkrāpt no ventspilnieces 5200 eiro, no kuriem 200 eiro bija jāsamaksā taksometra vadītājam par ceļu. Arī šajā gadījumā nauda naudas nodošana tika pārtraukta.

Tāpat zvanu saņēma kāda sieviete Talsos, kurai krāpnieki apgalvoja, ka radiniece iekļuvusi negadījumā un ir nepieciešami 25000 eiro un dažādas mantas radiniecei slimnīcā. Sieviete ar taksometru aizbrauca uz Rīgu un vien veiksmīgas sagadīšanās rezultātā nenodeva naudu krāpnieku sūtītam kurjeram. Valsts policijā par notikušo ir uzsākti kriminālprocesi.

Kāda liepājniece saņēmusi īsziņu it kā no tiesas.lv, kur norādīts, ka nepieciešams atvērt saiti, lai uzzinātu papildu informāciju par naudas soda izpildes termiņa beigām. Sieviete atvērusi saiti un centusies ielogoties norādītajā saitē ar Smart-ID, taču saite neesot atvērusies. Tomēr sieviete nākamajā dienā konstatēja, ka no personīga konta pārskaitīti vairāk nekā 350 eiro uz citu kontu.

Šīs nedēļas laikā Valsts policija arvien turpina saņemt informāciju par krāpnieku aktivitātēm. Pozitīvi ir tas, ka lielākā daļa šo zvanu ir informatīvi, kur iedzīvotāji ir sapratuši, ka notiek krāpšana un nav iesaistījušies tālākās darbībās, taču, diemžēl, ir arī daži krāpšanas gadījumi Kurzemē.

Krāpšanas gadījumos cietušas sievietes, vecumā no 54 līdz 85 gadiem un sievietes galvenokārt saņēmušas zvanus no krāpniekiem, kuri uzdodas par radiniekiem, pieprasot naudu, lai par neesošu ceļu satiksmes negadījumu netiktu uzsākts kriminālprocess.

Valsts policija stingri brīdina iedzīvotājus, ka pēc nepazīstamu zvanītāju pieprasījuma nedrīkst atklāt piekļuves datus banku kontiem, kā arī nodot svešiniekiem skaidru naudu un bankas kartes! Nekādā gadījumā pēc šādu nezināmu zvanītāju lūguma arī nedrīkst lejupielādēt savos datoros un mobilajos telefonos programmatūras, ar kuru palīdzību attālināti var pieslēgties jūsu ierīcēm! Ne policijas, ne citu valsts iestāžu darbinieki neprasa veikt šādas darbības.

Ņemot vērā, ka no telefonkrāpšanām lielākoties cieš seniori, likumsargi aicina finansiālās drošības nosacījumus sevišķi rūpīgi pārrunāt ar pensijas vecuma radiniekiem, paziņām un draugiem!