Vai opernamā laipni gaidīti arī džinsos tērpušies apmeklētāji?
Lai arī Linda Abu Meri iesaka operā nelaist cilvēkus džinsa biksēs, LNO darbinieki apstiprina – pašlaik regulas attiecībā pret apģērbu nepastāv un tādu noteikumu ieviešana būtu apšaubāma.
Sabiedrība

Vai opernamā laipni gaidīti arī džinsos tērpušies apmeklētāji?

Jauns.lv

Pirms dažām dienām bijusī politiķe Linda Abu Meri savā tvitera kontā pauda sašutumu par brīvo stilu, kas ik pa laikam pamanāms Latvijas Nacionālās operas (LNO) izrāžu apmeklētāju vidū. Bijusī ministre uzskata, ka cilvēkiem džinsos operas telpās nav ko meklēt, jo vieta prasa cieņu. Kasjauns.lv vērsās pie ekspertiem un LNO darbiniekiem, lai noskaidrotu, vai ikdienas apģērbs operas baudīšanai tik tiešām nav piemērots un džinsos tērptajiem apmeklētājiem ir pamats uztraukties.

Vai opernamā laipni gaidīti arī džinsos tērpušies ...

Džinsi –  tās ir „kūtsbikses”!

Abu Meri sašutumam, komentējot atsevišķu operas apmeklētāju ģērbšanās paradumus, pievienojas arī pazīstamā etiķetes eksperte Aija Strautmane. „Protams, ka tas nav pieļaujams - džinsi ir „kūtsbikses”! Katra telpa prasa konkrētu apģērbu. Esot guļbaļķu mājā mēs taču neģērbsimies tā, kā to darītu viesojoties, piemēram, Rundāles pilī,” apgalvo Strautmane. Abām dāmām oponē sabiedrībā zināmais klasiskās mūzikas žurnālists Edgars Raginskis, portālā „Twitter” aizsāktajā diskusijā apgalvojot, ka, apmeklējot LNO, uzmanība galvenokārt jāpievērš izrādei un mākslinieku sniegumam, nevis starpbrīžos apkārt klīstošajiem cilvēkiem un to apģērbam. Žurnālists oponē, ka operas telpās tādā gadījumā nevajag laist arī pazīstamo latviešu komponistu Pēteri Vasku, jo viņš vienmēr nākot džemperī un džinsa biksēs.

Apmeklētāju kontrole nenotiek

Izrādās, ka etiķetes speciālistei, kura pārliecināta par it kā pašsaprotamo normu, tā īsti nepiekrīt nedz LNO vadība, nedz darbinieki. LNO direktors Zigmars Liepiņš sarunā ar portālu Kasjauns.lv apgalvo, ka, diskutējot par apģērba izvēli, spriest var dažādi. „Ziniet, tas ir atkarīgs no izrādes. Uz pirmizrādi, protams, nevajadzētu ierasties ikdienas drēbēs, taču apmeklējot bērnu izrādes, brīvais stils, manuprāt, ir pilnībā pieņemams.” Komponists arī apstiprina, ka līdz šim neformāli ģērbto izraidīšana vai kādi citi kontroles pasākumi nekādā mērā neesot notikuši: „Nē, tas netiek kontrolēts, bet, iespējams, nākotnē meklēsim kādu risinājumu šim jautājumam.”

Bijusī „Vienotības” pārstāve savu sašutumu par atsevišķu LNO apmeklētāju vienkāršo ģērbšanās stilu paudusi portālā „Twitter”. Pretēju viedokli aizsāktajā diskusijā tikmēr izteicis pazīstamais klasiskās mūzikas žurnālists Edgars Raginskis.
Bijusī „Vienotības” pārstāve savu sašutumu par atsevišķu LNO apmeklētāju vienkāršo ģērbšanās stilu paudusi portālā „Twitter”. Pretēju viedokli aizsāktajā diskusijā tikmēr izteicis pazīstamais klasiskās mūzikas žurnālists Edgars Raginskis.

Kairišs: „Ja būs tāds likums – es operā nerādīšos!”

Kamēr dāmas operas vakara drānām piešķir būtisku nozīmi, kungi šajā visā šķiet, problēmu nesaskata. Komentējot Lindas Abu Meri sašutumu, LNO režisors Viesturs Kairišs sarunā ar Kasjauns.lv izsakās ļoti tieši: „Jautājums par ģērbšanās stilu ir komisks. Ja būs tāds likums – es operā nerādīšos!” Kairišs atzīst, ka arī pats uz operu ļoti bieži nāk džinsos, jo viņam gluži vienkārši nav  diez ko daudz citādāku drēbju. Režisors jelkādu konkrētu regulu ieviešanu uzskata par apšaubāmu, apgalvojot, ka „neko tādu aizliegt nemaz nevar.”

Edvīns Rakickis/Foto: LETA, twitter.com