foto: Inga Jākobsone/X
Inga mājās piedzīvo šausminošu gadījumu - kombučas pudeles burtiski pārvērtušās par granātām; sieviete guvusi sejas traumu. FOTO
Sabiedrība
2024. gada 13. aprīlis, 15:50

Inga mājās piedzīvo šausminošu gadījumu - kombučas pudeles burtiski pārvērtušās par granātām; sieviete guvusi sejas traumu. FOTO

Ziņu nodaļa

Jauns.lv

Šausminošu gadījumu piedzīvojusi kāda sieviete – mājās sprāgušas divas pudeles ar kombuču, kā modīgi sauc jau seniem laikiem zināmo tējas sēnes dzērienu.

Cietušās draudzene Inga Jākobsone soctīklā X raksta: “NEKAD nepērciet šo sūdu!” Viena pudele sprāgstot izsita caurumu griestos, otra trāpīja sejā, laimīgā kārtā ne acī.

Komentāros savā pieredzē dalās arī citi. Ilze Medne raksta: “Arī man uzsprāga, uz plaukta stāvot, pilnīgi negaidīti. Rokās bija bērns, un es saņēmu pudeles stiklu pa pakausi. Laikam bija par siltu temperatūra. Bet labi, ka viss beidzās labi. Māja bija pilna ar stikliņiem vēl ilgi.”

foto: Inga Jākobsone/X
Viena “Dzīvības dzēriena” pudele sprāgstot izsita caurumu griestos, otra trāpīja sejā, laimīgā kārtā ne acī.

Eduards vēsta, ka viņa kolēģim darbā šā dzēriena pudele atstāta uz galda un naktī uzsprāga: “No rīta atnācām un nesapratām, kas notika. Tad skatījāmies kameru ierakstus, jo neticējām, ka pati uzsprāga. Labi, ka tas notika agri no rīta, nevis dienas laikā, kamēr strādāja.”

Anitrai Toomai reiz naktī uzsprāgušas divas pudeles, tad nolaidusi “visām tvaiku” un beigu galā izmetusi. Unai šis dzēriens bijis “drusku piemirsts” grāmatplauktā un arī naktī uzsprāga: “Principā iesaku, ja dzīvē pietrūkst asuma. Bet, ja nopietni, šis ir nopietni.”

foto: Inga Jākobsone/X

Mārai Polei kombuča pirms apmēram sešiem gadiem uzsprāga naktī ledusskapī: “No rīta, atverot ledusskapi – viss sīkās lauskās, salātgalva bija sadzīta pilna ar mazām stikla lauskām. Viss ledusskapja saturs izmetams.”

Konkrētā “spridzekļa” ražotāja, SIA “LKOM" mājas lapā norādīts, ka “Dzīvības dzēriens” ir dzīvs, termiski neapstrādāts un dabīgi raudzēts, saglabājot labvēlīgos mikroorganismus.” Konkrētais ražojums ir nepasterizēts, glabājams tikai 2 līdz 6 grādu temperatūrā, kamēr pasterizētu varot glabāt istabas temperatūrā, pat līdz 25 grādiem un 360 dienas.Tomēr, kā liecina aprakstītā pieredze, sprāgst arī ledusskapī vēsumā.

Uzņēmuma vadītājs Miķelis Isajevs, lūgts komentēt notikušo, atbild: “Esam informēti un komunicējam ar otru pusi. Situācija tiek risināta, cēlonis meklēts. Tikmēr atgādinām un aicinām ikvienu rūpīgi iepazīties ar produktu uzglabāšanas un lietošanas instrukciju, kuru paredz ražotājs.”