foto: Evija Trifanova/LETA
Rinkēvičs oficiāli apstiprinājis Sēlijas karogu
Divas no Sēlijas karoga krāsām saskan ar Latvijas valsts karogu, kam jau izsenis apstiprināti oficiāli krāsu kodi.
Novadu ziņas
2024. gada 13. janvāris, 15:29

Rinkēvičs oficiāli apstiprinājis Sēlijas karogu

Jauns.lv/LETA

Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs oficiāli apstiprinājis Sēlijas karogu, informēja kopienu sadarbības tīkla "Sēlijas salas" pārstāvis Jānis Dzimtais.

Stājies spēkā Rinkēviča rīkojums par latviešu vēsturiskās zemes Sēlijas karogu, kas 11.janvārī publicēts oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis". Tajā noteiktas karoga proporcijas un precīzi krāsu kodi.

Sēlijas karoga krāsas ir ar trim horizontālām svītrām secībā no augšas - sarkans, balts, zaļš. Rīkojumā tās apzīmētas vienā vārdā - karmīnsarkanbaltsūnzaļš. Horizontālo svītru attiecības ir 2:1:2, platuma un garuma attiecība ir 1:2.

Pirmo reizi karogs iesvētīts I Sēlijas kongresa laikā 1999.gada 20.maijā Sunākstes luterāņu baznīcā, Viesītes pagastā. Kopš tā laika karogs kļuvis par nozīmīgu Sēlijas iedzīvotāju identitātes simbolu un arvien biežāk redzams gan pie sabiedriskām ēkām, gan privātmājām visā Sēlijā.

Divas no Sēlijas karoga krāsām saskan ar Latvijas valsts karogu, kam jau izsenis apstiprināti oficiāli krāsu kodi. Taču šo gadu laikā bieži bijušas neskaidrības par zaļo krāsu, kas atainota dažādos toņos. Lai ieviestu vienotu standartu, 2018.gadā Viesītes muzeja "Sēlija" speciālisti veica precīzu krāsu toņu noteikšanu.

Šobrīd savi oficiāli apstiprinātie karogi Latvijā ir trim no piecām latviešu vēsturiskajām zemēm. 2023.gada 19.aprīlī toreizējais Valsts prezidents Egils Levits apstiprinājis Latgales karogu. Tas ir tumši zils ar baltu horizontālu svītru. Savukārt 2023.gada 29.septembrī Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs apstiprinājis Zemgales karogu - tumši zaļu ar baltu horizontālu svītru vidū.