foto: Rojs Maizītis
Aicina izvirzīt pretendentus titulam "Goda un Gada liepājnieks 2023"
Liepājas pludmalē.
Novadu ziņas
2024. gada 9. janvāris, 00:17

Aicina izvirzīt pretendentus titulam "Goda un Gada liepājnieks 2023"

Jauns.lv

Līdz 29.janvārim ikviens iedzīvotājs un interesents aicināts izvirzīt un ieteikt pretendentus titulam "Goda un Gada liepājnieks 2023", lai novērtētu īpaši nozīmīgus darbus un sasniegumus, ko liepājnieki veikuši 2023.gadā.

"Dienu no dienas es pārliecinos, ka liepājnieki var. Mūsu cilvēkiem ir ievērojami panākumi ne vien pašiem savā pilsētā, bet arī visā valstī, Eiropā un pasaulē. Rosinu būt aktīviem, pamanīt, izcelt un novērtēt savus līdzcilvēkus. Viņi ir to pelnījuši!" aicina Liepājas valstspilsētas pašvaldības domes priekšsēdētājs Gunārs Ansiņš.

Gada liepājnieka titulam var ieteikt jebkuru cilvēku - kultūras, sporta, izglītības, uzņēmējdarbības jomas pārstāvi, gan arī apkalpojošajā, sociālajā un citās jomās strādājošos, pateicoties kuriem 2023.gadā Liepājā radītas un īstenotas jaunas idejas, sarīkoti pilsētai nozīmīgi pasākumi vai kuru veiksmīgā uzņēmējdarbība, vadītie projekti, aktīvā sabiedriskā darbība bijusi īpaši pamanāma.

Gada liepājnieka titulu vienam cilvēkam var piešķirt arī vairākkārt. Savukārt titulu "Goda liepājnieks" piešķir vienu reizi mūžā par īpašiem nopelniem Liepājas labā. Tas var būt gan atsevišķs izcils darbs, gan ilgstošs un panākumiem bagāts veikums valsts, pašvaldības, sabiedriskajā, kultūras, izglītības, zinātnes vai saimnieciskajā darbā.

"Goda un Gada liepājnieks" titula ieguvušos liepājniekus par labajiem darbiem pilsētas labā aizvadītajā gadā un mūža veikumu tradicionāli sveiks apbalvošanas ceremonijā Liepājas dzimšanas dienā - 18.martā.

Ierosinājumus par apbalvojuma piešķiršanu var iesniegt, aizpildot pieteikuma anketu. (autorizējoties ar bankas kontu vai e-parakstu). Tāpat pieteikumus var iesniegt klātienē, Liepājas Centrālās administrācijas Klientu apkalpošanas un pakalpojumu centros Rožu ielā 6 un Peldu ielā 5.

Iesniegtos pretendentus Goda un Gada liepājnieka titulam izvērtēs Apbalvojumu komisija Liepājas valstspilsētas pašvaldības domes priekšsēdētāja Gunāra Ansiņa vadībā, kurā darbojas 15 dažādu nozaru pārstāvji, no kuriem lielākā daļa bijuši Goda un Gada liepājnieku godā - nodibinājuma "Nodibinājums Liepāja 2027" valdes locekle mākslinieciskajos jautājumos Baiba Bartkeviča, jaunsargu instruktors Varis Jansons, Sociālā dienesta sabiedrisko attiecību speciāliste Gunta Jākobsone, ilggadējs skolas direktors Valērijs Jepiskoposovs, SIA "Liepaja Music" līdzīpašniece Irita Kalēja, uzņēmuma "UPTK" vadītājs Zigurds Kirhners, uzņēmējs, BMX treneris Roberts Klēpis, mākslinieks Aldis Kļaviņš, Karostas glābšanas biedrības valdes locekle Monta Krafte, Liepājas reģionālās slimnīcas ārsts anesteziologs-reanimatologs, algologs Ivars Krastiņš, uzņēmējs Andris Lanka, laikraksta "Kurzemes Vārds" redaktore Anda Pūce, vēsturnieks Juris Raķis un SIA "Liepājas latviešu biedrības nams" kultūras projektu vadītājs Herberts Laukšteins.

Lēmums par Liepājas apbalvojuma piešķiršanu tiks pieņemts 22.februāra domes sēdē.