foto: Evija Trifanova/LETA
"Liepājas autobusu parka" nedienas turpinās, atkal atceļ vairākus reisus
Liepājas autoosta.
Sabiedrība
2023. gada 10. oktobris, 09:04

"Liepājas autobusu parka" nedienas turpinās, atkal atceļ vairākus reisus

Jauns.lv/LETA

AS "Liepājas autobusu parks" otrdien atcēlis sešus reisus Liepājas apkaimē, liecina Autotransporta direkcijas (ATD) publiskotā informācija.

Tostarp atcelts reiss Liepāja-Bunka-Priekule, kas izbrauc plkst.5.45, reiss Liepāja-Nīca, kas izbrauc plkst.6.20, reiss Nīca-Liepāja, kas izbrauc plkst.7.15, reiss Priekule-Bunka-Liepāja (Kuršu iela), kas izbrauc plkst.7.30, reiss Liepāja (Kuršu iela)-Grobiņa-Tīsi-Aizpute, kas izbrauc plkst.16, un reiss Aizpute-Tīsi -Grobiņa-Liepāja (Kuršu iela), kas izbrauc plkst.17.

"Liepājas autobusu parks" skaidro, ka reisi atcelti saistībā ar autobusu šoferu trūkumu.

Jau ziņots, ka "Liepājas autobusu parks" augustā maršruta tīkla daļā "Pierīga" neizpildīja virkni reisu, tostarp lielākā daļa atcelto reisu bija Ķekavas virzienā, kā arī septembrī kompānija neizpildīja virkni reisu, tostarp lielākoties uz un no Liepājas.

ATD pārstāvis Viktors Zaķis iepriekš skaidroja, ka maršruta tīkla daļu "Pierīga" apkalpo pārvadātāju apvienība, kurā ietilpst "Liepājas autobusu parks", SIA "Latvijas sabiedriskais autobuss" un AS "Nordeka". Atbilstoši noslēgtajam līgumam apvienības visi trīs dalībnieki ir pilnā mērā atbildīgi par reisu izpildi attiecīgajā maršrutu tīklā. Atbilstoši līguma nosacījumiem ATD nolēma nemaksāt apvienībai par reisiem, kuri nav izpildīti, kā arī piemēroja maksimālo līgumsodu 500 eiro apmērā par neizpildītajiem reisiem.

"Liepājas autobusu parka" apgrozījums pagājušajā gadā bija 17,839 miljoni eiro, kas ir par 15,8% vairāk nekā gadu iepriekš, bet kompānijas peļņa samazinājās vairākkārt un bija 190 731 eiro.

Pēc Konkurences padomes 2022.gada 29.marta lēmumā par Konkurences likuma pārkāpuma konstatēšanu "Liepājas autobusu parka" darbībās uzņēmuma mazākuma akcionārs (34,85%) ir Liepājas pašvaldība, bet 59,83% akciju pieder SIA "LAP1R", kas, pēc "Firmas.lv" datiem, pastarpināti pieder Andra Šķēles (67%) un Aināra Šlesera (LPV) (33%) ģimenēm.