foto: Publicitātes foto
"Tele2" brīdina par krāpniekiem, kas uzdodas par uzņēmuma darbiniekiem
Sabiedrība
2023. gada 31. jūlijs, 07:54

"Tele2" brīdina par krāpniekiem, kas uzdodas par uzņēmuma darbiniekiem

Jauns.lv

Mobilo sakaru operators SIA "Tele2" brīdina par krāpniekiem, kas uzdodas par uzņēmuma darbiniekiem.

Kompānijā norāda, ka šobrīd ir aktivizējušies krāpnieki, kas zvana uzņēmuma klientiem, uzdodas par "Tele2" darbiniekiem un cenšas iegūt pašapkalpošanās portāla mans.tele2.lv kodu.

Krāpnieki, kas sarunu ar klientu sāk svešvalodā, visbiežāk kā pamatojumu koda iegūšanai izmanto it kā pieteiktu numura maiņu, kā arī to, ka ar attiecīgo numuru ir veiktas kādas nelikumīgas darbības. Turklāt krāpnieki mēdz zvanīt, izmantojot arī dažādas mobilās lietotnes.

"Tele2" atgādina, ka uzņēmuma darbinieki sarunu ar klientu nesāk svešvalodā un uzņēmums nekad nezvana klientiem, izmantojot tādas lietotnes kā "WhatsApp", "Viber", "FaceTime". Tāpat "Tele2 nekad neveiks izmaiņas klienta datos bez klienta iniciatīvas, un, veicot izmaiņas pakalpojumos, par to klientu informēs vismaz 30 dienas iepriekš. Uzņēmuma darbinieki nesteidzina arī pieņemt lēmumus sarunas gaitā, kas ir raksturīga metode dažāda veida krāpniekiem.

Ja gadījumā klientam ir radušās aizdomas, ka viņš krāpniekiem ir izpaudis datus, "Tele2" aicina pārliecināties, vai pašapkalpošanās portālā mans.tele2.lv nav izmainīti dati, un nomainīt paroli. Neskaidrību gadījumā var sazināties ar "Tele2" un precizēt, vai tiešām uzņēmuma darbinieks ir zvanījis klientam.

Tāpat "Tele2" aicina klientus rūpīgi pārdomāt, kāda informācija un dati tiek publicēti sociālajos tīklos, jo krāpnieki bieži vien izmanto tos, lai savāktu informāciju par cilvēkiem un uzrunātu viņus.

Jau vēstīts, ka "Tele2" apgrozījums 2022. gadā bija 165,803 miljoni eiro, kas ir par 8,9% vairāk nekā gadu iepriekš, savukārt uzņēmuma peļņa pieauga par 3,9% - līdz 33,106 miljoniem eiro.

Kompānija reģistrēta 1995.gada novembrī, un tās pamatkapitāls ir 3,486 miljoni eiro. "Tele2" vienīgais īpašnieks ir Zviedrijas "Tele2 Sverige".