foto: Evija Trifanova/LETA
Gatavojoties nākamajiem Dziesmu svētkiem, budžets jāplāno laicīgāk, atzīst Puntulis
Kultūras ministrs Nauris Puntulis XXVII Vispārējo latviešu Dziesmu un XVII Deju svētku noslēguma koncertā "Kopā Augšup" Mežaparka Lielajā estrādē.
Sabiedrība
2023. gada 10. jūlijs, 16:44

Gatavojoties nākamajiem Dziesmu svētkiem, budžets jāplāno laicīgāk, atzīst Puntulis

Jauns.lv/LETA

Gatavojoties nākamajiem Dziesmu un Deju svētkiem, budžets jāplāno laicīgāk, pirmdien Dziesmu un Deju svētku organizatoru rīkotajā preses konferencē atzina kultūras ministrs Nauris Puntulis (NA).

Viņš stāstīja, ka, lai gan svētki ir tikai tikko noslēgušies un sakāpināto emociju dēļ ir vēl par agru pievērsties pilnvērtīgai svētku procesa izvērtēšanai, viņš iestāsies par to, lai nākotnē Dziesmu un deju svētku budžets tiktu plānots un iedalīts laicīgāk.

Viņa ieskatā, laicīgāka budžeta plānošana dotu iespēju daļu no iepirkumiem veikt nevis tikai beidzamajā svētku gadā, bet jau, piemēram, gadu iepriekš.

XXVII Vispārējo latviešu Dziesmu un XVII Deju svētku noslēguma koncerts

XXVII Vispārējo latviešu Dziesmu un XVII Deju svētku noslēguma koncerts; 2023. gada 9. jūlijs

gallery icon
267

Tikmēr Latvijas Nacionālā kultūras centra vadītāja Signe Pujāte uzsvēra, ka Dziesmu un deju svētki pastāv tikai tāpēc, ka sabiedrībai ir interese iesaistīties daudzveidīgajā tautas mākslā, un turpmāk būtu jāskatās, kādā veidā tiek strādāts ar cilvēku un kopienu, kas šo tradīciju uztur.

Dziesmu svētku Sadziedāšanās nakts; 2023. gada 10. jūlijs

Dziesmu svētku Sadziedāšanās nakts; 2023. gada 10. jūlijs

gallery icon
80

Viņa skaidroja, ka ik pa laikam nākas pārskatīt situāciju, kā tie, kas atbalsta svētkus, tostarp valsts, pašvaldības, profesionāļi un nevalstiskais sektors, sadarbojas ar kopienu, un kā, laikam ejot un tradīcijām mainoties, nostiprināt sadarbības modeļus, lai varētu teikt, ka Dziesmu un deju svētki ir tradīcija nevis "institūciju iegriba".

Lai saglabātu tradīciju, pašai kopienai ir jābūt ļoti aktīvai, bet valsts un pašvaldības iesaistās dažādu atbalsta instrumentu radīšanā, uzsvēra Pujāte.

Deju lieluzvedumā "Mūžīgais dzinējs" izdejotie raksti

Sestdien, 8. jūlijā, vairāk nekā 17 000 dejotāju izdejojuši deju lieluzvedumu "Mūžīgais dzinējs", skatītājus priecējot ar virkni "zelta fonda" deju ...

gallery icon
82

XXVII Vispārējie latviešu Dziesmu un XVII Deju svētki šogad notika Dziesmusvētku tradīcijas 150 gadu jubilejas zīmē un noslēdzās aizvadītajā naktī.