foto: Evija Trifanova/LETA
Levits: jābūt skaidrībai, vai politiķi turpina darbu valdošajā koalīcijā, pretējā gadījumā viņi "sēž uz koferiem"
Pēc prezidenta vārdiem, šajos apstākļos politiķiem ir jāizvēlas viens no diviem risinājumiem.
Politika
2023. gada 6. jūlijs, 08:44

Levits: jābūt skaidrībai, vai politiķi turpina darbu valdošajā koalīcijā, pretējā gadījumā viņi "sēž uz koferiem"

Jauns.lv/LETA

Premjera Krišjāņa Kariņa (JV) sāktās partiju sarunas un koalīcijas iespējamā transformācija nedrīkst pārāk ieilgt, šādu viedokli intervijā TV3 pauda Valsts prezidents Egils Levits, kurš aizvada pēdējās dienas šajā amatā.

Levits uzsvēra, ka process nedrīkst ieilgt, jo politiķiem ir jābūt skaidrībai, vai viņi turpina darbu valdošajā koalīcijā, pretējā gadījumā tie "sēž uz koferiem" un jautājumu risināšana uz priekšu nevirzās.

Pēc prezidenta vārdiem, šajos apstākļos ir jāizvēlas viens no diviem risinājumiem - vai nu esošie koalīcijas partneri salabst un turpina strādāt, vai arī tiek veidota jauna valdība.

Pēc Valsts prezidenta vēlēšanām premjera pārstāvētā "Jaunā vienotība" (JV) ir sākusi sarunas gan ar koalīcijas, gan opozīcijas partijām par risināmiem politiskiem jautājumiem. JV līdz šim vairāk uzsvērusi, ka sarunu mērķis esot panākt virzību jautājumos, kuru risināšana valdībā stagnējot, savukārt koalīcijas partneri no "Apvienotā saraksta" un Nacionālās apvienības vērtē, ka sarunu mērķis esot panākt izmaiņas valdošajā koalīcijā, ko abas partijas neatbalsta, tāpēc uz sarunām piecu partiju formātā nenāk.