foto: LETA
Levits valsts vizītē apmeklēs Portugāli
Valsts prezidents Egils Levits.
Politika
2023. gada 12. aprīlis, 07:27

Levits valsts vizītē apmeklēs Portugāli

Jauns.lv/LETA

Valsts prezidents Egils Levits no šodienas līdz piektdienai, 14.aprīlim, valsts vizītē apmeklēs Portugāli, kur tiksies ar Portugāles prezidentu Marselu Ribelu di Souzu, lai apspriestos par aktuālajiem Eiropas izaicinājumiem un abu valstu ciešāku sadarbību, informēja Valsts prezidenta kancelejas Mediju centra vadītāja Justīne Deičmane.

Levitam plānotas arī sarunas ar Portugāles ārlietu ministru Žuāu Gomešu Kravīņu, Portugāles parlamenta priekšsēdētāju Auguštu Santušu-Silvu un Lisabonas pilsētas mēru Karlosu Moedasu.

Vizītes laikā Latvijas un Portugāles prezidenti apmeklēs Biomedicīnas pētījumu fondu "Champalimaud Foundation", kur tiks parakstīts saprašanās memorands starp fondu, Rīgas Stradiņa universitāti, Paula Stradiņa Klīnisko universitātes slimnīcu un Rīgas Tehnisko universitāti.

Tāpat abu valstu prezidenti ar uzrunām uzstāsies Latvijas-Portugāles Biznesa forumā. Levitu vizītē pavadīs vairāk nekā 40 dažādu uzņēmumu pārstāvju.

Levits apmeklēs Evoru, kas līdz ar Liepāju Latvijā ir 2027.gada Eiropas kultūras galvaspilsētas. Apmeklējuma laikā Valsts prezidenta klātbūtnē Evoras un Liepājas mēri parakstīs saprašanās memorandu par sadarbību. Valsts vizītes laikā Levits arī tiksies ar Portugālē dzīvojošajiem latviešiem.

Levitu vizītē pavadīs arī vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Māris Sprindžuks (AS), Liepājas pilsētas domes priekšsēdētājs Gunārs Ansiņš ("Liepājas partija") un Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras direktors Kaspars Rožkalns.