Sabiedrība
2023. gada 11. aprīlis, 07:20

Atzīmē atjaunoto Jūras spēku 31.gadadienu

Jauns.lv/LETA

Šodien plkst.8 Liepājas tirdzniecības kanāla 84. piestātnē par godu atjaunoto Jūras spēku 31.gadadienai notiks Jūras spēku karavīru svinīgā stāšanās, informēja Jūras spēkos.

Savukārt plkst.8.15 notiks svinīgais gājiens no Liepājas tirdzniecības kanāla 84. piestātnes uz Svētās Annas baznīcu, kur notiks gadadienai veltīts dievkalpojums.

Pēc dievkalpojuma visas Jūras spēku vienības piedalīsies konferencē "Nozīmīgas personas un notikumi - paraugs un iedvesmas avots", kas notiks Liepājas Latviešu biedrības namā.

Latvijas Jūras spēkus sāka veidot 1992. gadā pēc Latvijas neatkarības atjaunošanas. 1992. gada 11. aprīlī notika svinīgā karoga pacelšana uz pirmā atjaunotās flotes karakuģa "Sams". Šis datums tiek uzskatīts par Latvijas Jūras spēku atdzimšanas dienu. Kopš 1992. gada 20. maija panākta regulāra valsts jūras robežas kontrole, ko iesākumā veica trīs kuģi. Turpmākajos gados to skaits pakāpeniski palielinājās. 1995. gada 11. aprīlī svinīgos apstākļos Jūras spēki atguva joprojām saglabājušos Latvijas Kara flotes karogu.

Latvijas Jūras spēku flotilē ietilpst Mīnu kuģu eskadra, Patruļkuģu eskadra, Krasta apsardzes dienests, Jūras novērošanas un sakaru dienests, Baltijas valstu pretmīnu aprīkojuma darbnīca un Jūras spēku orķestris.

Latvijas Jūras spēku galvenie uzdevumi ir nodrošināt vienību kaujas un mobilizācijas gatavību, sagatavot personālsastāvu dalībai Ziemeļatlantijas līguma un Eiropas Savienības starptautiskajās operācijās, iznīcināt sprādzienbīstamus priekšmetus un veikt spridzināšanas darbus, veikt krasta apsardzi, koordinēt un veikt cilvēku meklēšanas un glābšanas darbus jūrā, likvidēt jūrā notikušo avāriju sekas, piedalīties ekoloģiskajā uzraudzībā un kuģošanas režīma ievērošanas kontrolē, veikt gaisa telpas, teritoriālās jūras un iekšējo ūdeņu (izņemot upes un ezerus), kā arī ekskluzīvās ekonomiskās zonas novērošanu un kontroli.