Rīgas Dome skaidro, kādēļ otrdien bruģī ielūza atkritumu vedējs
Ilustratīvs foto (Foto: Paula Čurkste/LETA)
Sabiedrība

Rīgas Dome skaidro, kādēļ otrdien bruģī ielūza atkritumu vedējs

Jauns.lv

Otrdienas incidents Vecrīgā atsauca atmiņā kādu senāku notikumu Ģertrūdes ielā. Abos gadījumos automašīnas “aprijis” bruģis.

Rīgas Dome skaidro, kādēļ otrdien bruģī ielūza atk...

Kā zināms, otrdien, veicot darba pienākumus, “CleanR” atkritumu vedējs ielūza bruģī.

Ar spectransporta palīdzību automašīna tika atbrīvota un nogādāta uz uzņēmuma servisu auto tehniskā stāvokļa un bojājumu novērtēšanai.

Pēc pilna nodarītā kaitējuma aprēķināšanas uzņēmums "CleanR" pieņems lēmumu, vai vērsties pret ceļa īpašnieku.

Uzņēmuma pārstāvji piebilda, ka konkrētajā gadījumā cietusi tikai tehnika, bet darbinieku veselībai kaitējums nav nodarīts.

Pirms vairākiem gadiem Jauns.lv vēstīja par līdzīgu atgadījumu Ģertrūdes ielā.

Ģertrūdes ielā, iekrītot bruģī, avarē divas automašīnas

Ūdens izskalojis vecu gāzes šahtu un sabojājis kanalizācijas vadu

Jauns.lv vērsās Rīgas Domē (RD) ar lūgumu paskaidrot kā auto ielūzis bruģētajā brauktuvē.

“Rīgas ūdensvada, kanalizācijas un siltuma tīkli, tāpat kā jebkuras komunikācijas, ar laiku noveco. Pašvaldības uzņēmumu pārziņā esoši tīkli tiek atjaunoti pakāpeniski, atbilstoši pieejamajam finansējumam. Prognozēt, kad un kur plīsīs kāds ūdensvads vai siltumapgādes vads, nevar,” pauda RD Ārējās komunikācijas nodaļas Projektu koordinators Mārtiņš Vilemsons.

Vasarās AS "Rīgas siltums" rīko siltumtīklu pārbaudes, paaugstinot tajos spiedienu, tāpēc ir lielāks risks, ka būs kādi bojājumi un izskalojumi.

Šādos gadījumos parasti tiek ātri reaģēts un bojājumi novērsti.

Ūdensvadiem lielāks bojājumu risks ir pie mainīgas gaisa temperatūras, zemei sasalstot un atkūstot, skaidro RD pārstāvis.

“Ir bijuši atsevišķi gadījumi, kad zem bruģa vai asfalta veidojas izskalojumi un tajos ir ielūzuši transportlīdzekļi, bet šādu gadījumu uzskaite netiek veikta un pašvaldības rīcībā nav informācijas par pieprasītām kompensācijām,” skaidroja Vilemsons.

Konkrētajā gadījumā Vecrīgā situāciju pasliktinājis tas, ka no plīsuša ūdensvada ūdens nokļuva vecā un neizmantotā gāzes šahtā, nokļuva līdz kanalizācijas vadam un sabojāja arī to, teikts RD skaidrojumā.