"Mums jābūt tam gataviem": Rinkēvičs neizslēdz, ka Krievija varētu pielietot kodolieročus
Latvijas Ārlietu ministrija neizslēdz, ka Krievija varētu pielietot kodolieročus. Tomēr agresorvalstij par to būs jāatbild. Tā intervijā TSN sacīja Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs.
"(Ieroču lietošanas - red.) risks ir. Masu iznīcināšanas ieročus — kodolieročus, ķīmiskos vai bioloģiskos — var izmantot. Mums jābūt tam gataviem. Bet, ziniet, mēs arī sekojam līdzi tam, ko saka Krievijas propagandas kanāli.
Piemēram: "Klau, mēs izmantojam kodolieročus pret Ņujorku un Vašingtonu." Bet atļaujiet man atgādināt šiem cilvēkiem, ka patiesībā arī ASV un Lielbritānija ir kodolvalstis.
Un jebkurš uzbrukums jebkurai no šīm valstīm, kurām ir kodolieroči, izraisīs pretreakciju. Bet, jā, tiešām, mums ir jābūt visādiem blakus plāniem visu veidu notikumiem," sacīja ministrs.
Bažas par to, ka Vladimirs Putins savā karā pret Ukrainu var pielietot taktiskos kodolieročus, intervijā ASV telekanālam CNN iepriekš pauda arī Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis.
Visām pasaules valstīm ir jābūt gatavām tam, ka Krievijas prezidents Vladimirs Putins savā karā pret Ukrainu var pielietot taktiskos kodolieročus, sacīja Zelenskis.
Putins var ķerties pie kodolieroču vai ķīmisko ieroču izmantošanas, jo viņš neciena Ukrainas tautas dzīvību, norādīja prezidents.
"Ne tikai man, visai pasaulei, visām valstīm ir jāuztraucas, jo tā var būt nepatiesa informācija, bet tā var būt patiesība. Ķīmiskie ieroči. Viņi var to izdarīt, viņiem tautas dzīvība nav nekas," skaidroja Zelenskis.
"Ir jādomā, nevajag baidīties, bet jābūt gataviem. Bet tas jautājums nav Ukrainai, ne tikai Ukrainai, bet visai pasaulei, tā es uzskatu," sacīja prezidents.
Krievijas neveiksmes tās iebrukumā Ukrainā var pamudināt Putinu lietot taktisko vai zemas jaudas kodolieroci, ceturtdien brīdināja ASV Centrālās izlūkošanas pārvaldes (CIP) direktors Viljams Bērnss.
Kremlis noteica augstu trauksmes gatavību savos kodolspēkos drīz pēc pilna apjoma iebrukuma Ukrainā sākuma 24.februārī, bet ASV nav redzējušas "daudz praktisku pierādījumu" par notikumu attīstību šajā jomā, kas radītu lielāku satraukumu, piebilda CIP direktors.
Krievijai ir daudz taktisko kodolieroču, kas ir mazāk spēcīgi par atombumbu, ko ASV nometa uz Hirosimu Otrā pasaules kara beigu posmā.