Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Ukraiņu bēgļi atbalsta centrā Ukrainas iedzīvotājiem. (Foto: LETA)

Mēneša laikā plāno izveidot patvēruma meklētāju izmitināšanas centra filiāli Alūksnes novada Liepnā

Novadu ziņas
1. aprīlī 20:38 2022. gada 1. aprīlī 20:38
  Jauns.lv / LETA
Mēneša laikā plānots noslēgt sadarbības līgumu starp Alūksnes novada pašvaldību un Nodrošinājuma valsts aģentūru par patvēruma meklētāju izmitināšanas centra filiāles izveidi Liepnā, sarunā ar iekšlietu ministri Mariju Golubevu (AP) informējis Alūksnes novada domes priekšsēdētājs Dzintars Adlers.

Alūksnes novada pašvaldība informēja, ka Golubeva šodien vizītes laikā Alūksnes novadā uzsvērusi, ka Liepnā neizvietos tos cilvēkus, kas caur Baltkrievijas mežu nāk, nelikumīgi šķērsojot robežu. Šos likumpārkāpējus ievieto citos, slēgtajos centros. Liepnā atradīsies tie cilvēki, kas ir likumpaklausīgi un lūguši patvērumu, jo tos, piemēram, savā valstī vajā.

"Ukrainas civiliedzīvotāji neskaitās patvēruma meklētāji, viņiem ir īpašs statuss un atļauts uzreiz atrasties Eiropā, dzīvot, strādāt," piebilda ministre.

Palīdzība Ukrainas tautai tiek sniegta gan no valsts un pašvaldības, gan no vietējās kopienas puses - nodibinājums "Alūksnes un Apes novada fonds" un biedrība "Jaunieši Alūksnes novadam" strādā, lai ukraiņi saņemtu gan finansiālo, gan mantisko ziedojumu, informē pašvaldība.

Dienas pirmajā pusē Golubeva pārrunāja jautājumus par drošību Latvijas pierobežā. Ministre tikās ar Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes darbiniekiem, Alūksnes novada valsts un pašvaldības Vienotā klientu apkalpošanas centra darbiniekiem, lai pārliecināties, ka novadā tiek sniegta palīdzība Ukrainas civiliedzīvotājiem.

Vēlāk ministre devās uz Liepnu, kur tikās ar vietējiem iedzīvotājiem saruna par patvēruma meklētāju izmitināšanas centra filiāles izveidi un apmeklēja Valsts Robežsardzes Viļakas pārvaldes Bērziņu robežapsardzības nodaļu.

Saistītās ziņas

Alūksnes pašvaldība var uzņemt ap 100 Ukrainas kara bēgļu; uzņēmēji gatavi piedāvāt darbu 2
Pierīgas pašvaldībās sāk trūkt vietu Ukrainas bēgļiem
Laukos dzīvojošie, gatavojieties! Drīz Latvijas laukos nonāks lielāks skaits Ukrainas bēgļu 11

Citi šobrīd lasa

TEKSTA TIEŠRAIDE. Krievijas iebrukums Ukrainā; okupanti stipri apšauda Slovjansku 22
Modes dizainere Vera Vanga 73 gadu vecumā izskatās kā trīsdesmitgadniece 1
Aigars Kalvītis ar sievu noslēdz līgumu par mantas šķirtību 10
Pievienot komentāru