foto: LETA
Brīvības pieminekļa mākslinieciskā izgaismošana sāksies 18. novembrī
Izgaismotais Brīvības piemineklis.
Kultūra
2021. gada 19. oktobris, 12:25

Brīvības pieminekļa mākslinieciskā izgaismošana sāksies 18. novembrī

Jauns.lv

Šogad, 18. novembrī, tiks atklāta mākslinieciskā izgaismošana Brīvības piemineklim, informē Brīvības pieminekļa izgaismošanas fonda pārstāve Ilze Ošāne.

Novembra sākumā pieminekļa apkārtnē sāksies 12 speciālo balstu uzstādīšana, kuru augstums būs 11 metri un kuros tiks izvietotas apgaismošanas komunikācijas.

Balstu izgatavošana ir ziedojums no Latvijas eksporta jomā atpazīstamā metālapstrādes uzņēmuma “Tecnopali”. 54 speciālus, mākslinieciskai apgaismei nepieciešamus, apgaismes ķermeņus izgatavojis un ziedo Latvijas uzņēmums “NA”.

foto: Publicitātes
Latvijas uzņēmuma “NA” izgatavotie apgaismes ķermeņi.

Šobrīd notiek būvdarbi pieminekļa apkārtnē, ko veic Rīgas pašvaldības aģentūra “Rīgas gaisma”, lai ieviestu pieminekļa apkārtnē komunikāciju infrastruktūru, kas veidos jaunu sadales tīklu pieminekļa apkārtnē un atslogos pilsētas elektrības jaudas. 

Pateicoties ziedotājiem un projekta atbalstītājiem, Brīvības pieminekļa izgaismošanas fonds arhitekta Austra Mailīša vadībā sagatavojis arhitektonisko koncepciju un, piesaistot kompetentus Latvijas gaismu tehnoloģiju māksliniekus, vietējos ražotājus, pašvaldības uzņēmumus tiek veikta mākslinieciskās izgaismošanas projekta realizācija. 

foto: Publicitātes
Latvijas uzņēmuma “NA” izgatavotie apgaismes ķermeņi.

“Sākumā – bija ideja, sabiedrība atsaucās, pēc tam – valsts un pašvaldība atbalstīja. Šobrīd tas kļūst redzams: sabiedrības, valsts un pašvaldības sadarbībā ir paveicamas tautu un valsti vienojošas lietas. Mākslinieciska izgaismošana, kas mūsu brīvības simbola vērtības ļaus skatīt visiem un visos laikos, top sabiedrības, valsts un pašvaldības sadarbībā,” atzīst Valdis Zatlers, Brīvības pieminekļa izgaismošanas fonda izveides iniciators.

“Atbalstīt Latvijas valsts galvenā Brīvības simbola izgaismošanu ar mūsu ražotiem apgaismes balstiem ir gods. Nepieļāvām pat domu, ka tie būtu ražoti citā valstī. Mūsu darbinieki varēs teikt - tētis ir tos projektējis, tētis ir tos metinājis,” stāsta Artūrs Šmits, balstu izgatavotāja “TECHNOPALI NORTH EUROPE” izpilddirektors. 

“Gaismu projektēšana un izgatavošana ir mūsu ikdiena. Ja mēs varam šādu projektu atbalstīt, tad to arī darām”, komentē gaismu mākslinieks Normunds Bļasāns,” “NA” pārstāvis.

Brīvības pieminekļa izgaismošanu, uzstādot māksliniecisku izgaismojumu Brīvības tēlam un pieminekļa skulpturālajam ansamblim, paredzēts veikt līdz 2021. gada 18. novembrim.