Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Daļa no mākslas darbā izmantotajiem unikālajiem materiāliem ir nodedzināti. (Foto: Facebook)

Pie "Hanzas perona" neglābjami sabojāts Indriķa Ģelža mākslas darbs 2

112
13. oktobrī 10:24 2021. gada 13. oktobrī 10:24 | Papildināts, 13. oktobrī 11:45
  Jauns.lv
Pagājušās nedēļas nogalē Rīgā ļaunprātīgi sabojāts izstādes "Force[d] Majeure" dalībnieka un mākslinieka Indriķa Ģelža radītais darbs, kas eksponēts pie kultūrvietas "Hanzas perons".

Pagājušās nedēļas nogalē ir ļaunprātīgi sabojāts izstādes "Force[d} Majeure" dalībnieka - mākslinieka Indriķa Ģelža radītais darbs, kas atrodas pie kultūrvietas "Hanzas perons". Pēc izstādes rīkotāju rīcībā esošās informācijas ļaundaris notikuma vietā ticis aizturēts, taču mākslas darbs ir neglābjami cietis.

Valsts policijas preses pārstāve Krista Andersone informēja, ka 10.oktobra naktī policija saņēma izsaukumu uz adresi Hanzas ielā. Ierodoties notikuma vietā, tika konstatēts, ka tikusi dedzināta viena no skulptūrām, kas novietota pie "Hanzas Perona".

Teritorijas apsardzes darbinieks norādīja uz iespējamo vainīgo personu, kura atradās turpat netālu.

Par iepriekš minēto noziegumu policija aizturēja 1988.gadā dzimušu vīrieti.

Policijā sākts kriminālprocess par svešas mantas tīšu bojāšanu, ja tā izdarīta ar dedzināšanu. Par šāda nozieguma izdarīšanu soda ar brīvības atņemšanu līdz desmit gadiem.

Vīrietim par šādu noziegumu piemērots drošības līdzeklis - uzturēšanās noteiktā dzīvesvietā.

Indriķis Ģelzis izstādei radīja jaunu brīvstāvošu skulptūru ar nosaukumu "Low-hanging fruit". Tās karkass - ”skelets” veidots no nerūsējošā tērauda, darba aprises precizētas darba procesā, māksliniekam izmantojot iepriekš neizmantotus materiālus. Daļa no šiem unikālajiem materiāliem šobrīd ir nodedzināti.

Rīkotāji izsaka nožēlu par notikušo, taču vienlaikus pauž cerību, ka darbs tiks atjaunots vai arī izstādes vietā tiks atstāts tāds, kāds tas šobrīd izskatās pēc vandālisma akta. Nepatīkamas sakritības dēļ notikušais, diemžēl, sasaucas ar izstādes nosaukumu "Force[d] Majeure", kas ir vārda spēle latīniskajam terminam, kas norāda uz ārkārtējiem nenovēršamiem apstākļiem. "Force[d] Majeure" izstādes kontekstā ir nepārvarama vara, kas tiek izraisīta piespiedu kārtā.

Citi šobrīd lasa

Publicēti kadri, kā "reālās dzīves Tarzāns" piedzīvoja civilizāciju
Satraukumu raisa kāda nozvejota zivs, kuras mute slēpj biedējošu atklājumu 1
VIDEO: kāds iedzīvotājs nepakļaujas mājsēdei
Tēmas: Hanzas perons
Skatīt visus komentārus

"Единственное, чего я хотела, - это упасть на диван": женщина прошла через все круги ада, пока целых 16 лет лечилась от болезни Лайма

Тамара Глоба составила гороскоп на ноябрь 2021 года: к чему стоит подготовиться знакам зодиака