Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
"Esmu saziņā ar premjeru, lūdzu šodien koalīcijas sanāksmē skatīt jautājumu par daudz stingrāku drošības pasākumu ieviešanu," pauda Pavļuts. (Foto: Edijs Pālens/LETA)

Pavļuts aicina uz daudz stingrāku drošības pasākumu ieviešanu cīņā ar Covid-19 izplatību

Sabiedrība
2021. gada 4. oktobrī 11:36 2021. gada 4. oktobrī 11:36 | Papildināts, 2021. gada 4. oktobrī 12:17
  Jauns.lv / LETA
Veselības ministrs Daniels Pavļuts (AP) pirmdien plānotājā koalīcijas sanāksmē aicina skatīt jautājumu par daudz stingrāku drošības pasākumu ieviešanu, liecina politiķa ieraksts mikroblogošanas vietnē "Twitter".

Viņš norāda, ka Covid-19 situācija Latvijā turpinājusi strauji pasliktināties arī nedēļas nogalē. Piektdien hospitalizēto skaits pārsniedza 500, bet šodien tas ir jau 585.

"Esmu saziņā ar premjeru, lūdzu šodien koalīcijas sanāksmē skatīt jautājumu par daudz stingrāku drošības pasākumu ieviešanu," pauda Pavļuts.

Viņš uzsver, ka ir jāaptur nevakcinēto saslimšana, ar ekspertiem un Krīzes vadības padomes sekretariātu sagatavojot pasākumu kopumu lēmuma pieņemšanai, tostarp, jāvērtē ārkārtas situācijas nepieciešamība. Tāpat maksimāli esot jādomā par darbu attālināti un pakalpojumu nodrošināšanu klātienē tikai "zaļajā" režīmā.

"Jāpastiprina drošības prasības izglītībā un citās jomās, kamēr slimnīcas gatavojas drūmākajiem scenārijiem. Prasību ieviešanu vairs nevar atlikt, tā ir novēlota politiskas neizlēmības, baiļu no protestiem un nozaru interešu dēļ," pārliecināts politiķis.

Plašākus komentārus par iespējamiem drošības pasākumiem Veselības ministrijā nesniedza.

Savukārt Pavļuta politisko spēku pārstāvošā iekšlietu ministre Marija Golubeva (AP) tviterī sola, ka "iekšlietu dienesti atbalstīs nepieciešamos pasākumus, lai mazinātu Covid-19 izplatību Latvijā".

Jau ziņots, ka Latvijas Ārstu biedrība un Latvijas Jauno ārstu asociācija pieprasa valdību nekavējoties rīkoties un ieviest stingrus pasākumus Covid-19 izplatības ierobežošanai.

Organizācijas ar bažām konstatējušas, ka valsts veselības aprūpes sistēma pašlaik strādā ar milzīgu pārslodzi un ir reāla kolapsa priekšā. Ja tuvākajās dienās netiks pieņemti steidzami un radikāli lēmumi, veselības aprūpes sistēmas kapacitātes pārsniegšana ir tikai pāris nedēļu jautājums, norāda ārsti.

Arī Pārresoru koordinācijas centra (PKC) koordinētās akadēmiskās vides ekspertu grupa aicina Ministru kabinetu (MK) iespējami īsā laikā sagatavot stingru pasākumu kopumu Covid-19 izplatības ierobežošanai.

PKC vadītāja vietnieks Vladislavs Vesperis informēja, ka ekspertu ieskatā, pasākumu kopums ar MK lēmumu jāpieņem pēc iespējas ātrāk oktobra pirmajā nedēļā, paredzot šo pasākumu stāšanos spēkā nākamajā dienā pēc indikatīvi noteikta ar Covid-19 diagnozi hospitalizētu pacientu skaita sasniegšanas. Šis skaits būtu jānosaka Veselības ministrijas institūcijām, bet, pēc ekspertu viedokļa, tam jābūt robežās starp 800 un 1000 pacientiem.

 

Citi šobrīd lasa

Gribēja bērnu pulciņu, bet nebija neviena... Kāda patiesībā bija leģendārā Anna Brigadere 1
Futbolistam Denijam Hodžsonam no jauna piestiprināts gabals viņa galvaskausa
Šokējošs video: Krievijā letāli beigusies kristīšanās ledus aukstā ūdenī 21
Pievienot komentāru