Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Militārās mācības “Namejs 2021” (Foto: Armīns Janiks, Aizsardzības ministrija)

Zemessardzes komandieris ticies ar sievieti, kuras bērns nobijies no šāviena; viņa sola vērsties Datu valsts inspekcijā 31

Sabiedrība
17. septembrī 17:26 2021. gada 17. septembrī 17:26
  Jauns.lv
Šodien, 17. septembrī, Zemessardzes komandieris brigādes ģenerālis Egils Leščinskis ticies ar sievieti, kura redzama video no Nacionālo bruņoto spēku (NBS) militāro mācību “Namejs 2021” aktīvās fāzes Rīgā. Video izraisīja plašu rezonansi un diskusijas ne tikai Latvijas, bet arī Krievijas plašsaziņas līdzekļos.

Tikšanās laikā sieviete apliecinājusi, ka jau tuvākajā laikā vērsīsies Datu valsts inspekcijā ar rakstisku iesniegumu, norādot, ka ir pārkāptas tiesības uz personas datu aizsardzību.

Vienlaikus NBS norāda, ka ir gatavi sniegt ģimenei nepieciešamo atbalstu šī jautājuma izskatīšanā ciešā sadarbībā ar Datu valsts inspekciju, un citos iespējamajos jautājumos, piemēram, par šāviena trokšņa iespējamo ietekmi uz bērna veselību.

Kā paziņojumā norāda NBS, sieviete mēģinājusi sazināties ar video autoru, lai lūgtu video izdzēst, bet atbildi nav saņēmusi, neraugoties uz video autora aktivitāti sociālajos medijos, komunicējot par šo video ne tikai ar citiem sociālo mediju lietotājiem, bet arī žurnālistiem.

Konkrētajā situācijā sieviete bijusi ceļā uz savu dzīvesvietu, uz kuru nebija iespējams nokļūt pa citu ceļu, kā tikai caur mācību norises vietu. Par to tikuši informēti arī mācību dalībnieki, tāpēc NBS izvērtēs un veiks secinājumus, lai turpmāk militārajās mācībās pilsētvidē preventīvi novērstu šādas situācijas.

Jau ziņots, ka militāro mācību "Namejs" aktīvā fāze līdz 3. oktobrim norisinās ne tikai Ādažu poligonā un reģionālajos poligonos, bet arī Rīgā un piegulošajos novados, kā arī Jelgavā, Kuldīgā, Dobelē, Ventspilī, Aizkrauklē, Jēkabpilī, Preiļos, Daugavpilī, Rēzeknē un citās pilsētās. Militāro mācību laikā militārās tehnikas un personāla pārvietošanās ir iespējama jebkurā vietā Latvijas teritorijā.

Militārajās mācībās "Namejs 2021" piedalās aptuveni 9300 dalībnieku, tostarp Latvijas un sabiedroto bruņoto spēku karavīri, zemessargi, rezerves karavīri, tostarp Latvijas pilsoņi, kas apgūst rezervistu militārās apmācības kursu, Aizsardzības ministrijas darbinieki un Iekšlietu ministrijas struktūru personāls – Valsts policijas, Valsts robežsardzes, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta un Ieslodzījumu vietu pārvaldes darbinieki.

Militāro mācību uzdevumi tiek veikti uz iepriekš saskaņotiem valstij un pašvaldībām, kā arī juridiskām un privātām personām piederošas zemes īpašumiem.

Saistītās ziņas

Neraugoties uz autora aizliegumu, Kremļa medijs "nozog" video ar NBS mācībām Rīgā un publicē ar melīgu virsrakstu 24
Pārbiedētā sieviete ar bērnu tikusi brīdināta: NBS noskaidrojuši apstākļus saistībā ar "Nameja" mācībām 24
Pārbiedēta māmiņa un bērns: tīmeklī apspriež "Nameja" mācības 53

Septembrī un oktobrī NBS intensīvi turpināsies militāro mācību cikls. Mācību un vingrinājumu laikā pa Latvijas autoceļiem pārvietosies gan Latvijas, gan sabiedroto bruņoto spēku militārā tehnika, bet gaisa telpā lidos militārās lidmašīnas un helikopteri.

Bruņotie spēki aicina ar izpratni izturēties pret iespējamiem satiksmes kustības īslaicīgiem apgrūtinājumiem, kas var rasties sakarā ar pastiprinātu militārās tehnikas pārvietošanos pa autoceļiem. Militārās tehnikas kolonnas pavada Militārā policija vai Pārvietošanas koordinācijas centrs. Tuvojoties militārās tehnikas kolonnai, bruņotie spēki aicina autovadītājus ievērot ceļu satiksmes noteikumus un netraucēt kolonnu kustību, piemēram, mēģinot to apdzīt.

Iedzīvotāji tiek aicināti neuztraukties, redzot arī karavīru un zemessargu pārvietošanos ārpus militārajiem poligoniem un vienību izvietojumiem, tehnikas un cita veida aprīkojuma izvēršanu un pozīciju ieņemšanu dažādās Latvijas vietās.

Mācību laikā ārpus poligoniem tiek izmantota tikai mācību munīcija un kaujas imitācijas līdzekļi, kas rada troksni, bet neapdraud cilvēku veselību un dzīvību. Tomēr, atrodot mācību vietās nezināmus priekšmetus, tos aizliegts aiztikt vai pārvietot. Latvijas gaisa telpā militāro gaisa kuģu lidojumi notiek tikai normatīvajos aktos noteiktajā augstumā un ātrumā, līdz ar to radītais troksnis ir īslaicīgs un nenodara kaitējumu cilvēkam un īpašumam.

Citi šobrīd lasa

Andrejs Mamikins par skandalozo atlaišanu no darba: “Kad mani apsaukā par "antivakseri", man ir smieklīgi” 12
Reperis ansis šķiras no sievas 2
Publicēti kadri, kā "reālās dzīves Tarzāns" piedzīvoja civilizāciju
Skatīt visus komentārus

ФОТО: Джонни Депп и Милош Бикович представили совместный проект

"Настя, он же пьющий": Волочкову осудили за странного любовника