Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv

Mūžībā aizsaukta žurnāliste un mācītāja Aida Prēdele

Sabiedrība
2015. gada 22. jūlijā 12:25 2015. gada 22. jūlijā 12:25
 
Pēkšņi no dzīves aizgājusi viena no redzamākajām Atmodas laika žurnālistēm, bijusī Saeimas deputāte, mācītāja Aida Prēdele. Atvadīšanās no aizgājējas notiks otrdien, 28. jūlijā, Svētās Trīsvienības luterāņu baznīcā Sarkandaugavā.

Pēdējos gados slimība Aidu Prēdeli bija piesaistījusi dzīvoklim – istabas četrām sienām, bet viņai gribējās izrauties no ikdienas rutīnas. Aida pirms pāris mēnešiem ceļojumu aģentūrā bija iegādājusies ceļojumu uz Vāciju un Franciju, un šim braucienam gatavojās jau kopš maija beigām, jo, kā pati rakstīja sociālajos tīklos, bija „apnicis sēdēt četrās sienās”. Diemžēl iecerētā ceļojuma vietā, kas bija paredzēts augusta otrajā pusē, viņa nu devusies uz Mūžības mājām.

Aida Prēdele no dzīves aizgāja pēkšņi svētdien, 19. jūlijā. Bēru dievkalpojums notiks otrdien, 28 jūlijā, pulksten 12.00 Svētās Trīsvienības luterāņu baznīcā Sarkandaugavā, zemes klēpī aizgājēju guldīs Otrajos Meža kapos.

Aida Prēdele dzimusi 1950. gada 29. novembrī Smiltenē skolotāju ģimenē, šķīrusies, ir 1977. gadā dzimušais dēls Kristaps.

Viņa beigusi Smiltenes vidusskolu, kā arī Latvijas Universitātes Filoloģijas (1974. gadā) un Teoloģijas (1993. gadā) fakultāti, iegūstot žurnālistes un teoloģes izglītību. Padomju laikā strādājusi avīzē „Padomju Jaunatne”, trešās Atmodas laikā  kļuvusi par kristīgā laikraksta „Svētdienas Rīts” redaktori. Pagājušā gadsimta astoņdesmito gadu beigās Aida Prēdele kļuva par vienu no laikraksta „Padomju Jaunatne” vadošajām žurnālistēm. Atmodas gados Aida Prēdele sāka rakstīt neatkarīgajai, nacionāli noskaņotai presei un pievērsās kristietībai. 1991. gadā viņu mācītājas amatā ordinēja toreizējais luterāņu baznīcas arhibīskaps Kārlis Gailītis. Aida Prēdele  kalpojusi par mācītāju Drustu un Torņakalna Rīgas Lutera baznīcā. Pēdējos gados nekalpoja nevienā draudzē. Bijusi 5., 6. un 7. Saeimas deputāte, vadījusi Kristīgo demokrātu savienība (KDS) parlamenta frakciju, bet vēlāk izstājusies no KDS un pievienojusies „Tēvzemei un brīvībai”/LNNK.

Kasjauns.lv izsaka līdzjūtību Aidas Prēdeles tuviniekiem un visiem, kas viņu pazina.

Kasjauns.lv/Foto: Gatis Dieziņš/LETA

Citi šobrīd lasa

Skolotāja Māra Larionova zaudējusi redzi, tomēr turpina dzīvot ar možu garu: "Kad ragi sūnās, es dziedu!"
Pēc uzvaras miljonus vērtajā antigēnu testu iepirkumā mainījies "Ekspress laboratorija" īpašnieku saraksts 8
Viens no izplatītākajiem mītiem par svecēm. Skaidrojam patiesību
Pievienot komentāru

"Благодаря соцсетям знаешь, где жена": Галкин показал суперстильную Пугачеву в гламурном бутике

Губерниева пытались "выгнать" со сцены Comedy Club, но тот вновь решил пошутить о Бузовой и коньяке