Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Publicitātes foto.

Sadumpojušies Jūrmalas pašvaldības policisti draud aiziet no darba 21

Sabiedrība
28. jūlijā 14:13 2021. gada 28. jūlijā 14:13
  Jauns.lv
Dumpis Jūrmalas pašvaldības policijā – piektā daļa likumsargu ir uzrakstījuši apjomīgu vēstuli domes vadībai ar pretenzijām pret priekšniecību. Ja dome neiesaistīsies norādīto problēmu risināšanā, policisti draud ar kolektīvu aiziešanu. Tomēr pašvaldības vadība uzskata, ka vaina ir pašos dumpiniekos, kas negrib kārtīgi strādāt, nevis policijas vadībā. Citu noskaņu jūt domes politiskajā vadībā, ko baida fakts, ka teju visi kūrortpilsētas liedaga glābēji jau tagad uzrakstījuši atlūgumus, ziņo portāls LSM.lv.

Jūrmalas pašvaldības policijā strādā ap 200 darbinieku. Šogad policiju pametuši 14, bet dažas dienas pēc septiņus gadus veca bērna noslīkšanas atlūgumus jūlija vidū uzrakstīja 11 jeb lielākā daļa no 14 glābējiem. Darba uzteikumus gatavojot arī policijas dežūrdienests.

Savukārt ar kolektīvu aiziešanu no darba tiek draudēts nule Jūrmalas domes vadībai nosūtītā vēstulē, ko parakstījuši 38 jeb piektā daļa no visiem pašvaldības policistiem.

Septiņu lappušu vēstulē virkne pārmetumu veltīti pašreizējam policijas priekšniekam Uldim Bēniņam.

Daži vēstules fragmenti 

"Šis ir sarežģītu izaicinājumu laiks Jūrmalas pašvaldības policijā – iestādē ir katastrofāls darbinieku trūkums. Vairāki darbinieki Bēniņa attieksmes dēļ vairākus mēnešus ir slimības pārtraukumā. Tas ir saistīts ar depresiju un nevēlēšanos būt priekšnieka pakļautībā."

"Kad nevar nokomplektēt maiņas pamatsastāvu, kādam prasa ierasties darbā, un rodas virsstundas. Bet vēlāk, kad darbinieks vairs nav nepieciešams situācijas glābšanai, viņam vienkārši nogriež mēneša atlikušās darba stundas, samazinot maiņu skaitu un nemaksājot par virsstundām."

"Darbinieki ir zaudējuši iespēju doties atvaļinājumos likuma kārtībā, vienojoties savā starpā. Visus atvaļinājumus nosaka lietvede, neapspriežoties ar darbiniekiem par vēlmēm."

"Bēniņa pavēles ir sodīt un sodīt. Darbiniekus, kas neizraksta bezjēdzīgus protokolus, represē. Nākas rīkoties pretēji principam "uz sabiedrību vērsts policijas darbs". Darbinieki baidās no pēkšņām izmaiņām grafikos, ielikšanas kājinieku patruļās vai aicinājuma rakstīt atlūgumus, tāpēc šīs pavēles pilda – raksta protokolus bezpajumtniekiem un šaubīgās situācijās. Jūrmala no kūrorta pārtop par stingrā režīma cietumu."

Aizstāv policijas šefu Bēniņu; pārmet policistiem 

Labās domās par pašvaldības policijas priekšnieku Bēniņu ir Jūrmalas pašvaldības izpilddirektors Edgars Stobovs. "Es nedomāju, ka tā ir krīze. Ir daļa pašvaldības policistu, kuri grib strādāt pa vecam, bet nav gatavi ievērot darba disciplīnu."

Stobovs gan sacīja, ka veidos darba grupas trauksmes pilnā iesnieguma izvērtēšanai, bet priekšnieku no atvaļinājuma neatsauks, jo izpilddirektoram jau tagad esot skaidrs, ka piektdaļa policistu dumpim saorganizējušies, ņemot vērā drīzumā gaidāmo policijas reorganizāciju.

"Es vairāk sliecos uz to, ka taisnība ir pie pašvaldības policijas vadītāja. (..) Viņš ir apliecinājis to, ka viņš ar esošajiem resursiem spēs nodrošināt policijas darbu," sacīja Stobvs un piekrītoši atbildēja uz jautājumu, vai ir gatavs kolektīvajam atlūgumam.

Bažīgs par vēstulē norādītajiem faktiem ir Jūrmalas domes Drošības jautājumu komitejas priekšsēdis Andrejs Morozovs ("Saskaņa"). Atlūgumus uzrakstījušie pludmales glābēji devuši laiku līdz augusta vidum, bet jaunākie 38 protestanti sola aiziet, ja dome nerīkosies.

"Nevar kūrortpilsēta palikt bez glābējiem, uzskatu, ka mums jārisina šī problēma," viņš sacīja.

Latvijas Iekšlietu darbinieku arodbiedrības vadītājs Armands Augustāns Latvijas Radio izteicās, ka Jūrmalas likumsargi pēc palīdzības nav vērsušies un vispirms jānogaida, vai problēmas neizdosies atrisināt iekšēji, kā to plānojuši paši policisti.

Citi šobrīd lasa

Mūsdienu verdzības upuris no Anglijas: "Man bija 13, kad kaimiņš uzlika roku uz ceļgala. Tad viss sākās..."
Dzīve kemperī soctīklos izskatās pēc sapņa. Realitātē šāda ceļošana draud pārvērsties murgā... 1
"Pēdējās baravikas, ko jūs gribat?!" Rīgas Centrāltirgū meža veltēm cenas klāt liek retais 6
Skatīt visus komentārus

"Стыд и срам": зрителей возмутили подарки из черного ящика на "Поле чудес"

Почему первый красавец СССР Петерис Гаудиньш остался один