Brīvdienu ceļvedis. Septiņas lietas, kas jāpiedzīvo 1. un 2. augustā. FOTO. VIDEO
Kultūra

Brīvdienu ceļvedis. Septiņas lietas, kas jāpiedzīvo 1. un 2. augustā. FOTO. VIDEO

Jauns.lv

Šajā nedēļas nogalē varam Latviju izbraukāt krustu šķēršu, apmeklējot pilsētu un novadu svētkus, kuri notiks Rēzeknē, Ventspilī, Baldonē, Limbažos un Ogrē. Lībieši un viņu draugi pulcēsies Mazirbē uz kārtējiem Līvu svētkiem. Savukārt zemgalieši aicināti apmeklēt Senās pils svētkus Dobelē.

Brīvdienu ceļvedis. Septiņas lietas, kas jāpiedzīv...

Saldū jau 28. reizi notiks Latvijā vecākais rokfestivāls – „Saldus saule”, bet Rīgā ar plašiem svētku pasākumiem atzīmēs Latviešu strēlnieku bataljonu simtgadi. Daudz aizraujoša un interesanta arī izstāžu zālēs – sākot no trauslā porcelāna un beidzot ar Sūnu ciema zēniem.

1. Lībiešu svētki Mazirbē

Lībiešu galvaspilsētā – Mazirbē sestdien, 1. augustā, notiks ikgadējie Lībiešu svētki. Tie sāksies jau desmitos no rīta un noslēgsies ar zaļumballi, kura sāksies desmitos vakarā. Uz gadskārtējiem Lībiešu svētkiem Mazirbē aicina Līvu savienība.

Svētku koordinators Aivars Augustāns saka: „Šajā dienā iesim ciemos un gaidīsim ciemiņus gan no pašu mājām - Ventspils, Kolkas, Talsiem, Rīgas, Alsungas un Smārdes, gan arī no Igaunijas – muzikālo kopu „Sirgutti” no Tartu puses, lai satiktos svētku lielajā koncertā „Ejam ciemos”. Svētku dienu veidos satikšanās, sadziedāšanās un sadancošanas mirkļi – atmiņas, stāsti, joki. Tos visus kopā saistīs Mazirbes pusē tik iemīļotie lībiešu kultūras draugi - Nacionālā teātra aktrise Marija Bērziņa un kordiriģents Ģirts Gailītis.

Svētku dienas spilgti akcenti būs lībiešu izcelsmes bērnu un jauniešu muzikālie stāsti, kuriem pievienosies labsirdīgā rokgrupa „Sivēnu banda” - Jaunā Rīgas teātra aktieri ar izrādi bērniem un ģimenēm. Svētku programmā ietverta arī Talsu fotomeistara Andra Reinholda foto izstādes atklāšana un neliela dokumentālo filmu programma par līviem.

Vakarā ciemos nāks smalku muzikālu noskaņu autors – komponists Valts Pūce ar saviem draugiem. Tradicionāli svētku noslēgumā – jautra zaļumballe kopā ar grupu „Lustīgais blūmīzers” Mārtiņa Bergmaņa vadībā. Svētku lielkoncerts „Ejam ciemos” sāksies pussešos vakarā, bet zaļumballe – desmitos vakarā. Sīkāk internetā: www.livones.lv.

Kā ierasts augusta pirmajā sestdienā, visus uz savas tautas svētkiem Mazirbē aicina līvi un viņu draugi. Lai arī viņu daudz, svētki ir vareni. Tie no rīta sāksies ar dievkalpojumu, bet beigsies vakarā ar lustīgu zaļumballi.
Kā ierasts augusta pirmajā sestdienā, visus uz savas tautas svētkiem Mazirbē aicina līvi un viņu draugi. Lai arī viņu daudz, svētki ir vareni. Tie no rīta sāksies ar dievkalpojumu, bet beigsies vakarā ar lustīgu zaļumballi.

 2. Ventspils pilsētas svētki

Nenožēlosiet, ja pirms vai pēc Līvu svētku apmeklējuma pa Līvu krasta jūrmalu dosieties uz ziemeļiem - uz Ventspili, kur no piektdienas, 31. jūlija, līdz svētdienai, 2. augustam, tiek svinēti pilsētas svētki, kuros Ventspils atzīmēs savu 725. dzimšanas dienu.

Pilsētas svētki ilgs trīs dienas, kuru laikā sev tīkamas nodarbes, saistošas izklaides un kultūras programmas varēs izbaudīt ikviens ventspilnieks un svētku viesis. Programmā iekļautas gan iecienītas svētku tradīcijas – svētku gājiens, ziedu paklāju festivāls, grāmatu svētki, spēkavīru čempionāts, nakts dejas Reņķa dārzā un citi pasākumi, gan arī jaunas, dažādām gaumēm saistošas aktivitātes – pasaules garšas un mūzikas festivāls „Garšvielas”, vinila skaņuplašu tirdziņš un vēl daudz interesantumu.

Svētku muzikālajā daļā - Latvijas mūzikas izcilību - grupas „Prāta vētra” un Intara Busuļa koncertprogrammas, kā arī „Latvian Blues Band” un viesmākslinieces Džastinas Lī Braunas uzstāšanās. Arī svētku kulminācija ar uguņošanu būs īpaša un emocionāli piesātināta, jo vizuālos efektus papildinās komponista Raimonda Tigula speciāli Ventspils svētkiem radīts skaņdarbs. Lūk, daži pasākumi no plašās svētku programmas:

* Piektdien, 31. augustā: * no pulksten 9.00 - 15. Starptautiskais ziedu paklāju festivāls Ostas ielas promenādē; (arī 1. augustā); * pulksten 19.00 - svētku atklāšana un koncerts Rātslaukumā; * pulksten 20.30 – grupas „Prāta vētra” koncerts „7 soļi svaiga gaisa” Reņķa dārzā (biļešu cena: 25 eiro).

* Sestdien, 1. augustā: * no pulksten 8.00 - svētku gadatirgus Vecpilsētas tirgus laukumā; * pulksten 11.00 - svētku gājiens; * no pulksten 13.00 - Latvijas Dragreisa čempionāts Ventspils lidostas teritorijā (arī 2. augustā, biļešu cena: 5 eiro); * pulksten 13.00 - Latvijas spēkavīru čempionāta superfināls laukumā pie „Govs ceļotājas”; * pulksten 17.00 – pasākums „Man bij’ reiz vīna koks” Livonijas ordeņa pilī (Latvijas un Kurzemes vīndaru prezentācijas un degustācijas, Pils vīna ielikšana, viduslaiku mūzikas ansambļa koncerts); * no pulksten 12.00 līdz 17.00 - Pasaules garšas un mūzikas festivāls „Garšvielas” Ostas promenādē; * pulksten 19.30 - Svētku skatuve pie Vecā Spīķera (Ivara Kurpnieka populārākās dziesmas izpilda Ventspils mūziķi; Intara Busuļa un Abonementa orķestra koncertprogramma „Atgriešanās pie..”; grupas „Latvian blues band koncerts”, īpašais viesis - Džastina Lī Brauna); * no pulksten 21.00 - Pludmales akvaparka atvērtā nakts; pulksten 23.00 – svētku uguņošana un Nakts dejas Reņķa dārzā (biļešu cena: 5 eiro).

* Svētdien, 2. augustā: * no pulksten 11.00 - Seno amatu diena Piejūras brīvdabas muzejā; * no pulksten 12.00 – dažādi pasākumi bērniem Bērnu pilsētiņā; * pulksten 18.00 – Bardu koncerts Pārventas estrādē.

Sīkāk internetā: www.ventspils.lv.

Ventspils svētku īpašā viešņa Džastina Lī Brauna un „Latvian blues band”

3. Rēzeknes pilsētas svētki

Pilsētas svētkus šajā nedēļas nogalē – no 31. jūlijam līdz 2. augustam – svin arī Rēzekne, kura ir mazliet senāka par Ventspili un svin savu 730. dzimšanas dienu.

* Piektdien, 31. jūlijā, pulksten 19.00 Rēzekne ienirs viduslaiku atmosfērā, varonīgu bruņinieku un daiļo dāmu laikmetā. Aizraujošas etniskās dejas, mūzika, amatnieku meistardarbnīcas un viduslaiku tirdziņš gaidīs jūs Rēzeknes pilskalnā, savukārt pulksten 22.00 visi aicināti uz svētku koncertu. Visi pasākumi bez maksas.

* Sestdien, 1. augustā, pulksten 12.00 sāksies pasākumi visai ģimenei – spēkavīru šovs, radošās darbnīcas, svētku tirdziņš un daudz kas cits. Vakarā – svētku gājiens, kur piedalīsies Rēzeknes uzņēmēji, organizācijas un pašvaldības iestādes. Paralēli tam Latgales vēstniecībā „Gors” labas mūzikas cienītāji varēs baudīt Liverpūles grupas „The Cavern Beatles” koncertu (biļešu cenas: 7 – 15 eiro, „Biļešu paradīzes” tīklā).

Vakara programmas ietvaros Festivāla parkā skanēs svētku koncerts un būs gājiena dalībnieku sveikšana, kā arī pulksten 22.30 notiks multimediāls koncertuzvedums par mūziku un mīlestību „Satikšanās Rēzeknē” ar unikālu muzikālo strūklaku šovu (bez maksas). Dienas noslēgumā visus priecēs svētku uguņošana.

* Svētdiena, 2. augusts, iesāksies ar teatralizētu gājienu „Ģimeņu parāde”. Savukārt pulksten 12.00 Festivāla parkā notiks dziesmu un eksperimentu šovs „Ķertais profesors”, kurā piedalās Valters Frīdenbergs, spožākie studijas „Zvaigžņu sala” jaunie dziedātāji, kā arī Latvijas Universitātes Ķīmijas fakultātes trako eksperimentu meistari muzikāli izglītojošā programmā bērniem un jauniešiem. Vakarpusē arī vairāki koncerti – pulksten 17.00 Latgales vēstniecībā „Gors” notiks Pētera Čaikovska 174. jubilejas Galā koncerts, kurā uzstāsies Krievijas Ziemeļrietumu simfoniskais orķestris (biļešu cenas: 10 – 13 eiro, „Biļešu paradīzes” tīklā), bet pulksten 18.00 Rēzeknes Jēzus Sirds katedrālē notiks VI Latgales Ērģeļu dienu festivāla Noslēguma koncerts (ieeja par ziedojumiem).

Sīkāk internetā: www.rezekne.lv.

Šajā nedēļas nogalē pilsētas svētku stafeti pārņēmusi Latgales „sirds pilsēta” – Rēzekne. Nedēļas nogalē tajā notiek visdažādākie svētku pasākumi visām gaumēm.
Šajā nedēļas nogalē pilsētas svētku stafeti pārņēmusi Latgales „sirds pilsēta” – Rēzekne. Nedēļas nogalē tajā notiek visdažādākie svētku pasākumi visām gaumēm.

4. Rokfestivāls „Saldus saule”

Brīvdabas festivālu maratons rit pilnā sparā un sestdien, 1. augustā, Saldū notiks Latvijas vecākais rokfestivāls „Saldus saule”, kas savus fanus pulcē jau no 1987. gada.

Saldus Kalnsētas parkā 1. augustā jau no pulksten 11.00 visas dienas garumā pļavā aiz upītes būs sportiskas un mākslinieciskas atrakcijas, gadatirgus un izklaides visai ģimenei. Savukārt pulksten 12.00 norisināsies bērnu koncerts „Saldus saulīte”, kurā pulcēsies Saldus un Brocēnu novada jaunie talanti. Festivāla vakara programma uz Lielās skatuves sāksies pulksten 16.00 un ilgs līdz svētdienas agram rītam. Uz skatuves kāps Anete, „Laika suns”, Ivo Fomins, „Pienvedēja piedzīvojumi”, „Dzelzs vilks”, „The sound poets”, Fēlikss Ķiģelis ar projektu „Rudens vēju muzikantu”, „Pērkons”, Linga, „Ryga” un „Opus pro”.

Šī gada īpašais projekts ir „Rudens vēju muzikants”, kurā Fēlikss Ķiģelis sapulcinājis Latvijā pazīstamus mūziķus, kuri atskaņos Ērika Ķiģeļa dziesmas. „Projekts „Rudens vēju muzikants” tika īpaši gatavots tēta jubilejas pasākumam, kas 9. maijā notika Rīgā, mūzikas namā „Daile”,” stāsta Fēlikss Ķeģelis. „Nākošā vieta, kur projekts tiek realizēts, ir rokfestivāls „Saldus saule”. No vecajiem līviem projektā „Rudens vēju muzikants” ir Igo, Vilnis Krieviņš un Guntars Mucenieks, arī tēta draugs Armands Alksnis, vēl piedalās Mārtiņš Burkevics, Jānis Buķelis, es un arī saldenieks Andris Akermanis ar „Cik dažādi”. Gribam, lai festivālā Ērika Ķiģeļa mūzika izskanētu cik iespējams tuvu oriģinālam. Pa šiem gadiem ir bijis tik daudz aranžējumu, ka gribas, lai kopā ar Igo, Vilni un Guntaru izskanētu oriģinālās notis. Programmā iekļautas arī tās tēta dziesmas, kas sen nav spēlētas”, atklāj Fēlikss Ķiģelis.

Tāpat festivāla norises vietā no 31. jūlija pulksten 19.00 līdz svētdienas rītam būs izvietota pļavā. Biļešu cenas: 10 eiro („Biļešu servisa” tīklā). Sīkāk internetā: www.saldussaule.lv.

Šosestdien Latvijā notiks pie mums joprojām notiekošais vecākais rokfestivāls – „Saldus saule”. Jau 28. reizi.
Šosestdien Latvijā notiks pie mums joprojām notiekošais vecākais rokfestivāls – „Saldus saule”. Jau 28. reizi.

5. Dobeles senās pils svētki

Toties Dobeles pilsdrupās sestdien, 1. augustā, jau piekto reizi tiks svinēti Dobeles senās pils svētkus, kurus, kā sola organizatori, caurvīs noslēpumi un atklājumi

No pulksten 17.00 pils pagalmā sāks darboties tautas lietišķās mākslas un amatnieku tirdziņš „Amatu noslēpumi”, kur varēs vērot amatniecības demonstrējumus. Svētku sadaļā „Seno cīņu noslēpumi” vēstures rekonstrukcijas un cīņu klubs „Exercitus Rigensis” piedāvās bruņinieku cīņu paraugdemonstrējumus, radošās darbnīcas un iespēju ikvienam izmēģināt savus spēkus loka šaušanā un cīņu turnīrā.

Svētku atklāšanā, kam dots nosaukums „Laimes monētas atklājumi” būs arī Dobeles novadpētniecības muzeja tērpu parāde un izkals pirmās Dobeles laimes monētas. Bet koncertā „Deju soļu atklājumi”, kopā ar seno deju grupa „Ballare”, varēs gan vērot, gan kopā ar profesionāliem dejotājiem mācīties autentiskas viduslaiku dejas.

Svētku aktivitātēs „Dzīves prieka atklājumi” visa vakara garumā līdzdarbosies Dobeles novadpētniecības muzeja pārstāvji, skauti, dažādas radošās darbnīcas, trušu pilsētiņa un citi dalībnieki, lai kopā izspēlētu interesantas un atraktīvas spēles, pielaikotu senos tērpus  pastaigām pa pils teritoriju, dotos izjādē ar zirgu, veidotu mākslas darbus,  tuvāk iepazītu mājdzīvniekus un ļautos daudzām citām aktivitātēm. Pilsdāmas un pilskunga pavadībā  notiks pastaiga pa pili iepazīstot senās pils sadzīvi.

Svētki noslēgsies ar koncertu „Zarbugans”, kurā Dobeles senās pils noslēpumus ar mūzikas palīdzību atklās Laimas Jansones trio, uz brīdi atdzīvosies pils mūri, bet koncerta izskaņā visi noslēpumi pagaisīs ar salūta dzirkstelēm. Līksmība pils pagalmā turpināsies ballē kopā ar grupu „Zaļā galma kapella”.

Visi pasākumi bez maksas. Sīkāk internetā: www.kulturadobele.lv.

Dobeles pilsdrupās sestdien notiks Senās pils svētki – ar tirgošanos, senajām cīņām, koncertiem un balli.
Dobeles pilsdrupās sestdien notiks Senās pils svētki – ar tirgošanos, senajām cīņām, koncertiem un balli.

6. Tautas un armijas svētki „Latviešu strēlniekiem – 100” Rīgā

Sestdien, 1. augustā, Rīgā norisināsies latviešu strēlnieku simtgadei veltītie svētki „Latviešu strēlniekiem – 100”, kad tiks pieminēti simts gadu seni notikumi. 1915. gada vasarā, Pirmā pasaules kara laikā, latviešu sabiedriskie darbinieki un karavīri nolēma vērsties pie Krievijas armijas vadības ar lūgumu ļaut dibināt nacionālas latviešu karaspēka vienības. 1. augustā Ziemeļrietumu frontes virspavēlnieks ģenerālis Mihails Aļeksejevs izdeva pavēli par pirmo divu brīvprātīgo latviešu strēlnieku bataljonu formēšanu un tā sākās latviešu streļķu vēsture, kura gan bija visnotaļ sarežģīta. Liela daļa strēlnieku cīnījās par savu tēvuzemi, bet ievērojama daļa arī par komunistisko Krieviju...

1. augustā Latviešu strēlnieku simtgadei veltītos tautas un armijas svētkus veidos vairāki pasākumi:

* pulksten 12.00 notiks Latviešu strēlnieku bataljonu Organizācijas komitejai veltītas piemiņas plāksnes atklāšana pie ēkas Tērbatas ielā 1/3;

* pulksten 12.45 Vērmanes dārza estrādē notiks koncertuzvedums „Latviešu strēlnieku bataljoniem – 100”, kurā piedalīsies Nacionālo bruņoto spēku orķestris, Prezidiju konventa vīru koris un aktieri Gundars Grasbergs, Inga Misāne - Grasberga un Arturs Krūzkops;

* pulksten 14.30 sāksies tautas un armijas gājiens no kinoteātra „Splendid Palace” uz 11. novembra krastmalu;

* pulksten 15.00 11. Novembra krastmalā sāksies bruņoto spēku paraugdemonstrējumi un svētku koncerts „Latviešu strēlniekiem - 100”, kurā uzstāsies Ance Krauze, Zigfrīds Muktupāvels, Andris Ērglis, Ingus Pētersons, Adrians Kukuvass, Lauris Reiniks, Valters Frīdenbergs, Andris Baltacis, Normunds Pauniņš, Nikolajs Puzikovs, Miks Dukurs, kā arī Nacionālo bruņoto spēku orķestris, Zemessardzes orķestris, Jāzepa Mediņa mūzikas skolas zēnu koris, grupas „Skyforger”, „Auļi”, „Vilki”, „Vilkači”, „Dobeles zemessargi” un instrumentālais ansamblis Jura Kristona vadībā un citi.

Krastmalā būs vērojami arī bruņoto spēku vienību paraugdemonstrējumi, kā arī būs piespēja piedalīties dažādos konkursos. Pēc koncerta būs zaļumballe. Sīkāk internetā: www.sargs.lv.

Valsts prezidenta ielūgums uz tautas un armijas svētkiem “Latviešu strēlniekiem -100"

1. augustā ar plašiem svētku pasākumiem – armijas parādi, koncertiem, zaļumballi – tiks svinēta simtā gadadiena kopš 1915. gadā sāka formēties latviešu strēlnieku bataljoni, kas rezultējās ar Latvijas brīvvalsts nodibināšanos. Svētku koncertā piedalīsies arī vīru kopa “Vilki” (attēlā).
1. augustā ar plašiem svētku pasākumiem – armijas parādi, koncertiem, zaļumballi – tiks svinēta simtā gadadiena kopš 1915. gadā sāka formēties latviešu strēlnieku bataljoni, kas rezultējās ar Latvijas brīvvalsts nodibināšanos. Svētku koncertā piedalīsies arī vīru kopa “Vilki” (attēlā).

7. Izstāžu ceļvedis: negaidīti apmeklējumi „Arsenālā”, galvassāpes Kalnciema kvartālā un Sūnu ciema zēni

* Izstāžu zāles „Arsenāls” Radošajā darbnīcā (Torņa ielā 1, Vecrīgā) līdz 6. septembrim būs skatāma Indriķa Ģelža personālizstāde „Divi negaidīti apmeklējumi”. Mākslinieki nodarbina objektu, subjektu un telpas savstarpējā relativitāte. Viņu interesē cilvēku radniecīgās un reizē oriģinālās uztveres īpatnības, kuras nosaka individuālie raksturi, gaumes, zināšanas un pieredzes, kā rezultātā viena universa ietvaros veidojas miljoniem personīgas pasaules. Mākslinieks asprātīgi, bet vienlaicīgi nopietni cenšas vizualizēt šīs savstarpējās nobīdes, pārklājot vai izgriežot un atkal savienojot atšķirīgās realitātes kopijas. Sīkāk internetā: www.lnmm.lv.

Indriķis Ģelzis. „Mums ir kaut kas kopīgs” (9 pirkstgalos saliektas pēdas, fragments, 2015.gads. Sarkans paklājs, kurpes nospiedums ģipsī).
Indriķis Ģelzis. „Mums ir kaut kas kopīgs” (9 pirkstgalos saliektas pēdas, fragments, 2015.gads. Sarkans paklājs, kurpes nospiedums ģipsī).

* Galerijā „Daugava” (Alksnāja ielā 10/12, Vecrīgā) līdz 29. augustam skatāma Jāņa Purcena personālizstāde „Tāds pats, tikai savādāks”. Pats mākslinieks par savu izstādi un tās nosaukumu stāsta: „Tā saka. Droši vien tas nozīmē, ka ir kaut kas kopīgs un kaut kas atšķirīgs. Pie tam kopīgā ir vairāk nekā atšķirīgā. Vai precīzāk - kopīgais ir kvalitatīvi nozīmīgāks nekā atšķirīgais” Sīkāk internetā: www.galerijadaugava.lv.

Jānis Purcens. „“Stabi, sliedes, mākonis” (2013. gads, audekla/eļļa, 40x30 cm).
Jānis Purcens. „“Stabi, sliedes, mākonis” (2013. gads, audekla/eļļa, 40x30 cm).

* Pārdaugavā, Kalnciema kvartāla galerijā, no 1. līdz 15. augustam aplūkojama Latvijas Mākslas akadēmijas Grafikas nodaļas absolventes Elīnas Brasliņas personālizstāde „Cefalea” („Galvassāpes”). Tās atklāšana notik sestdien, 1. augustā, pulksten 18.00. „Cefalea” ir jaunās mākslinieces pirmā personālizstāde – bakalaura darbs. Elīnas Brasliņas smalkie, tehniski sarežģītie un perfektie linogriezumi eksponēti gan kā stājdarbi, gan kā nosacītas ilustrācijas trīsdimensionāla objekta (grāmatas) formā. Tā lapaspuses papildinātas ar iegriezumiem, tādējādi radot mākslinieciski smalku linogriezuma nospieduma un telpisku struktūru saspēli. Sīkāk internetā: www.lma.lv.

Elīnas Brasliņas personālizstāde „Cefalea” Kalnciema kvartāla galerijā

Elīnas Brasliņas personālizstāde „Cefalea” Kalnciema kvartāla galerijā

* Rīgas Porcelāna muzejā līdz nākošās nedēļas nogalei – 9. augustam – skatāma Zvārtavas Porcelāna simpozija dalībnieku izstāde „Together 2015”. Zvārtavas Porcelāna simpoziji jau kļuvuši par ilggadēju tradīciju, gluži tāpat kā labāko darbu izstādes pēc tiem, kas pēdējos gados notiek Rīgas Porcelāna muzejā. Šogad simpozijā un izstādē piedalās 20 mākslinieki no septiņām valstīm. Sīkāk internetā: www.porcelanamuzejs.riga.lv.

Rīgas Porcelāna muzejā izstāde „Together 2015” (LTV „Rīta Panorāma”)

* Savukārt Andreja Upīša memoriālmājā Skrīveros atvērta izstāde „Sūnu ciema zēniem – 75”, kas veltīta latviešu bērnu literatūras zelta klasikas darbam. “Sūnu ciema zēni” ir viens no nedaudzajiem Andreja Upīša darbiem, kas domāti jaunajiem lasītājiem. Rakstnieks to bija iecerējis jau Pirmā pasaules kara laikā ap 1915. – 1916. gadu, tad pie šīs idejas atgriezies 1918. – 1919. gadā. 1923. gadā apgādā iznāk luga “Laimes lācis”. 1939. gadā Andrejs Upīts uzraksta stāstu „Sūnu ciema zēni”, kas pirmoreiz grāmatā izdots 1940. gadā izdevniecībā „Zelta grauds”. Izstādi varēs aplūkot līdz 10. septembrim. Sīkāk internetā: www.upisamuzejs.lv.

„Palec šā un palec tā”: (no Valta Pūces un Ineses Zanderes mūzikla bērniem Šūnu ciema zēni):

Elmārs Barkāns/ Foto: Elmārs Barkāns, publicitātes foto, Edijs Pālens/ LETA, Einārs Dervinieks/ LETA, Anda Straume/ poga.lv