Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv

 

FOTO: Latvijas Leļļu teātra ēkā notikusi sezonas noslēgšanas un ēkas pamešanas akcija 2

Sabiedrība
18. jūnijā 16:14 2021. gada 18. jūnijā 16:14
  Jauns.lv / LETA
Latvijas Leļļu teātris šodien plkst.12 notika ēkas pamešanas un sezonas noslēgšanas akcija, informēja teātra pārstāve Rūta Petrauska.

Viņa pavēstīja, ka Latvijas Leļļu teātra ēka saistībā ar remontdarbiem tiek slēgta darbiniekiem un apmeklētājiem līdz 2022.gada nogalei.

Sezonas noslēgumā ar simbolisku visu departamentu pārstāvju pēdējo mantu iekraušanu pārvākšanās transportā tika atzīmēta ēkas atstāšana. Turpmāk teātra darba un administrācijas telpas atradīsies Lāčplēša ielā 106, Rīgā, savukārt spēles laukumi - Rīgas Latviešu biedrības namā.

Kā vēstīts iepriekš, Leļļu teātra atjaunošanas projekts tiek finansēts no Kultūras ministrijas (KM) piesaistītā finansējuma - Eiropas Savienības (ES) fondu Darbības programmas "Izaugsme un nodarbinātība" specifiskā atbalsta mērķa "Veicināt energoefektivitātes paaugstināšanu valsts un dzīvojamās ēkās" pasākuma "Veicināt energoefektivitātes paaugstināšanu valsts ēkās" otrās projektu iesniegumu atlases kārtas un valsts budžeta finansējuma, tostarp Covid-19 finansējums ekonomikas sildīšanai caur ieguldījumiem būvniecībā.

Leļļu teātra ēka Krišjāņa Barona ielā 16/18 ir kultūras un vēsturiska vērtība. Pēc arhitekta Ernesta Poles projekta 1911.gadā celtajā divstāvu ēkā ir atradies kino, aptieka, grāmatu spiestuve un zīmogu darbnīca, kafejnīca un vairākas tirgotavas. Kopš 1944.gada te darbojas Latvijas Leļļu teātris. Nelielā ēka atrodas UNESCO Pasaules kultūras mantojuma objekta "Rīgas vēsturiskais centrs" aizsardzības zonā.

Lai panāktu siltumenerģijas un elektrības izmaksu ietaupījumu publiskā sektora ēkās, kā arī ēku tehniskā un estētiskā stāvokļa uzlabojumu, VAS "Valsts nekustamie īpašumi" (VNĪ) 2019.gadā piesaistījis Eiropas Reģionālās attīstības fonda finansējumu 11 sabiedriski nozīmīgu ēku energoefektivitātes uzlabošanas projektiem - četri no tiem tiek īstenoti teātros - Valmieras drāmas teātrī, Jaunajā Rīgas teātrī, Latvijas Leļļu teātrī un Dailes teātrī, divi - Latvijas Valsts arhīva ēkās - Skandu ielā Rīgā un jau 2020.gadā pabeigtais projekts Latvijas Valsts arhīva Daugavpils filiālē, Komandanta ielā 9. Ēkas energosniegums 2020.gadā uzlabots arī Staņislava Broka Daugavpils Mūzikas vidusskolā, Valsts prezidenta rezidencē Jūrmalā un jaunajā prokuratūras ēkā Aspazijas bulvārī 7, Rīgā.

Citi šobrīd lasa

Ēģiptieša Ali un latvietes Santas vakcinācijas stāsts: "Latvijas valsts interesēs" mīļotajam vīrietim liedz vakcīnu
Vācijas parlamentā ievēlēta arī latviete
VIDEO: Vijciema čiekurkaltē nedēļas nogalē viesojušies divi lāči 3
Skatīt visus komentārus

Почему первый красавец СССР Петерис Гаудиньш остался один

Продолжает бороться и стильно одеваться: как выглядит больной раком Юдашкин