Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Staķis norādīja, ka būtu jāuzlabo arī operatīvās informācijas apmaiņa starp dienestiem, lai tie varētu reaģēt ātrāk un efektīvāk. (Foto: Edijs Pālens/LETA)

Staķis nosauc vienu no galvenajiem risinājumiem, kas palīdzētu apkarot nelegālos hosteļus 6

Sabiedrība
Vakar 08:01 2021. gada 5. maijā 08:01
  Jauns.lv / LETA
Kopš traģiskā ugunsgrēka nelegālajā hostelī Rīgā, Merķeļa ielā 8, galvaspilsētā ir apsekoti 34 hosteļi, no tiem 14 telpās konstatēta patvaļīga ekspluatācija, Latvijas Televīzijas raidījumam "Rīta panorāma" pastāstīja Rīgas mērs Mārtiņš Staķis (PP).

Viņš solīja, ka reidi šāda veida cilvēku izmitināšanas vietās tiks turpināti.

Papildus tika apsekoti vēl 27 objekti, kuru īpašniekiem pēdējā laikā uzlikts par pienākumu pārtraukt telpu ekspluatāciju. Šajos apsekojumos konstatēts, ka lielā daļā gadījumu telpu ekspluatācija ir pārtraukta, tomēr deviņos gadījumos tā tiek turpināta, pastāstīja Rīgas mērs.

"Adresēs, kurās bija šī patvaļīgā ekspluatācija, mēs veiksim atkārtotas pārbaudes jau šonedēļ," apliecināja Staķis.

Viņš atgādināja, ka uzreiz pēc pagājušajā nedēļā notikušā traģiskā ugunsgrēka nelegālajā hostelī Merķeļa ielā tika sasaukta starpinstitucionālā ekspertu darba grupa, kura secināja, ka viens no galvenajiem risinājumiem nelegālo naktsmītņu apkarošanai varētu būt jaunu piespiedu mehānismu ieviešana, lai nodrošinātu lēmumu izpildi par darbības un telpu ekspluatācijas pārtraukšanu.

"Tātad mēs varam uzlikt par pienākumu pārtraukt darbību, mēs varam konstatēt, ka tas netiek darīts, sodīt un tā tālāk, bet nav piespiedu mehānisma, kas to varētu pārtraukt," problēmu skaidroja Staķis.

Viņš piebilda, ka būtu jāuzlabo arī operatīvās informācijas apmaiņa starp dienestiem, lai tie varētu reaģēt ātrāk un efektīvāk.

Jauns.lv jau vēstīja, ka problēma ar nelegāliem hosteļiem Rīgā aktualizējās pagājušajā nedēļā, kad ugunsgrēkā kādā nelikumīgā hostelī Merķeļa ielā 8 gāja bojā astoņi cilvēki un vēl vairāki cieta.

Citi šobrīd lasa

Izsekošana un noklausīšanās nav tikai filmās: kas un kā drīkst mūs novērot 3
ASV piecus mēnešus pazudušu sievieti atrod teltī dzīvu 1
57 gadu vecumā miris ilggadējais Latvijas Nacionālās operas solists Romāns Poļisadovs
Skatīt visus komentārus

Как сейчас живет и выглядит красавица из фильма "Мираж" рижанка Мирдза Мартинсоне

7-летней дочери экс-солиста группы "Непара" вырезали опухоль в голове