Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Publicitātes foto

FOTO: Traumatoloģijas un ortopēdijas slimnīca piedzīvojusi ievērojamas pārvērtības

Sabiedrība
29. aprīlī 14:15 2021. gada 29. aprīlī 14:15
  Jauns.lv
Traumatoloģijas un ortopēdijas slimnīcā noslēgušies vērienīgi renovācijas darbi slimnīcas 3.korpusā, kur atrodas Ambulatorā nodaļa, viens no operāciju blokiem, kā arī 1. nodaļa. Atjaunotais operāciju bloks ļaus palielināt veicamo operāciju apjomu, portālu Jauns.lv informē VSIA "Traumatoloģijas un ortopēdijas slimnīca".

3. korpusa ēkas 1. stāvā atrodas Ambulatorā nodaļa, 2. stāvā labajā spārnā – 1. nodaļa un 3. stāvā – 1. operāciju bloks.

Renovācijas darbu laikā tika izremontēta otrā stāva kreisā puse, ierīkojot tur pacientu palātas, sanitāros mezglus un dušas. Virs šīm telpām bija bojāts jumta pārsegums, telpās nonāca mitrums un tika bojāta telpu apdare, šobrīd šī problēma ir novērsta atjaunojot jumta segumu. Tāpat ēkā ir paplašinātas durvju ailes, lai tās būtu piemērotas pacientiem ar kustību traucējumiem.

3. stāvā atjaunošana nebija veikta kopš 1996. gada, telpas bija morāli un tehniski nolietojušās. Atjaunotais operāciju bloks ļaus palielināt veicamo operāciju apjomu vidēji par 30-60 minūtēm uz katru pacientu, šajā operāciju blokā paredzēts veikt arī onkoloģisko pacientu ķirurģiskās operācijas – gan īslaicīgās, gan ilglaicīgās.

Korpusā atradās tehniski un morāli novecojis lifts, kurš tika nodots ekspluatācijā 1968. gadā un kura ekspluatācija tika nodrošināta ar lifta operatora palīdzību, līdz ar to ārpus operatora darba laika lifts nebija pieejams lietošanai. Šobrīd ir veikta lifta šahtas pārbūve un lifta nomaiņa, uzstādot mūsdienīgu automātisko liftu, kas ievērojami atvieglos pacientiem un personālam šīs ēkas pieejamību.

Tāpat projekta ietvaros ir veikta datortomogrāfijas kabineta vienkāršotā atjaunošana 34 m2 platībā un iepirkts medicīniskais aprīkojums (operāciju galds, neiroķirurģijas operāciju mikroskops, anestēzijas iekārta, datortomogrāfijas iekārta un ķirurģiskā rentgeniekārta ortopēdiskā komplektācijā).

Veiktie renovācijas darbi un uzlabojumi pacientu un personāla ērtībām, paplašinātās telpas un papildus iegādātās medicīnas tehnoloģijas, ļaus uzlabot veselības aprūpes pakalpojumu pieejamību un kvalitāti Rīgas pilsētas, Rīgas reģiona un visas Latvijas iedzīvotājiem, norāda slimnīca.

Projekta kopējās attiecināmās izmaksas ir 1 788 847 EUR. Projekts īstenots piesaistot ERAF un valsts līdzfinansējumu.

Citi šobrīd lasa

Pazīstamā krievu aktrise Jeļena Jakovļeva dzimšanas dienā saņem neparastu dāvanu no dēla - viņš tiek vaļā no zārka 1
Īlons Masks atklāj, ka sirgst ar Aspergera sindromu 6
Kaut kas neredzēts: tonnām beigtu un toksisku zivju izskalojušās Libānas ezera krastos
Pievienot komentāru

"Тебе понравилось?": Давид Манукян запечатлелся с сияющей от счастья Мариной Федункив

"Да будет рок": Майли Сайрус восхитила яркими нарядами в Нью-Йорке