Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
 

Raidījums: tiesu izpildītāja Veinberga rīcības dēļ vientuļa sirmgalve zaudē vienīgo mājokli 11

Sabiedrība
10. janvārī 22:03 2021. gada 10. janvārī 22:03
  Jauns.lv / LETA
Tiesu izpildītāja Rolanda Veinberga rīcības dēļ 89 gadus veca vientuļa sirmgalve zaudējusi gan dzīvokli, gan naudu - 28 000 eiro, un policija sākusi kriminālprocesu par krāpšanu lielā apmērā, vēsta TV3 raidījums "Nekā personīga".

Divistabu dzīvoklī Lugažu ielā, Rīgā, Eleonora Ļaksa dzīvo kopš pagājušā gadsimta vidus. Jau daudzus gadus pensionāre dzīvo viena, jo dzīvesbiedrs miris un bērnu nav.

Pirmās saistības pret "Rīgas namu pārvaldnieku" (RNP) Ļaksai radušās jau pirms astoņiem gadiem, taču tās izdevies nokārtot. Pēdējos gados pasliktinoties veselībai, viņai radās pārvietošanās grūtības un vientuļā sirmgalve arvien retāk izgāja no mājām un aizmirsusi regulāri apmaksāt komunālos rēķinus. RNP par parādiem pirms diviem gadiem vērsās tiesā, informē raidījums.

Parāda summa kopumā bijusi nedaudz virs 1000 eiro. Spriedums bijis par labu RNP, un sprieduma izpilde nonāca pie zvērināta tiesu izpildītāja Veinberga. 

Rolands Veinbergs (Foto: Ekrānuzņēmums)

Lai gan viņam ir tiesības pārbaudīt parādnieces kontus, kurā piedziņas brīdī bija ap 8000 eiro, tiesu izpildītājs nenoņēma naudu no konta, bet izlika izsolē sirmgalves vienīgo mājokli, vēsta "Nekā personīga".

Pensionāres dzīvokli pārdeva publiskā izsolē par 30 700 eiro. Sedzot Ļaksas parādu pret RNP, atlikušo summu tiesu izpildītājam vajadzēja aizskaitīt uz pensionāres kontu, taču tā nenotika, akcentē raidījums.

Attāla radiniece - māsas mazmeita, uzkopjot pensionāres dzīvokli, atradusi vairākus dokumentus, tostarp vekseli. Tajā rakstīts, ka aprīlī, divus mēnešus pēc izsoles apstiprināšanas tiesā, pensionāre no kādas 30 gadus vecas Kristinas Lucenko aizņēmusies 28 000 eiro. Summa ir identiska tai, kas palika pāri no dzīvokļa pārdošanas, un ko tiesu izpildītājam vajadzēja pārskaitīt pensionārei, norāda "Nekā personīga"

Divistabu dzīvoklī Lugažu ielā, Rīgā, Eleonora Ļaksa dzīvo kopš pagājušā gadsimta vidus. (Foto: Ekrānuzņēmums)

Vekselis it kā izdots Imantā, laikā, kad sirmgalve vairs viena nevarēja iziet no mājas. Kā norāda raidījums, bez smalkām paraksta ekspertīzēm var redzēt, ka uz vekseļa nav parakstījusies Ļaksa, bet viņas parakstu kāds nemākulīgi centies atdarināt.

Luceno jau divas nedēļas pēc it kā vekseļa izdošanas pieprasījusi naudu atdot, vēršoties pie notāres Ingas Muciņas un tad tiesā. Lieta atkal nonākusi pie tiesu izpildītāja Veinberga.

Neviena no amatpersonām neesot pārbaudījusi, vai vekselis nav viltots, un 28 000 eiro Veinbergs jau pārskaitījis uz Lucenko kontu Lielbritānijā.

Ļaksas pārstāve raidījumam norādīja, ka zvērināta notāra rīcība ir diezgan aizdomīga, jo viņš apzināti aizturējis izmaksu uz parādnieces kontu un, izmantojot Lucenko ne Latvijā reģistrēto kontu, līdzekļi aizskaitīti trešajai personai.

Rezultātā dažu mēnešu laikā sirmgalve palikusi ne tikai bez dzīvokļa, bet arī bez naudas, par kuru varētu iegādāties citu mitekli vai segt vismaz pansionāta izmaksas, akcentē "Nekā personīga".

Divistabu dzīvoklī Lugažu ielā, Rīgā, Eleonora Ļaksa dzīvo kopš pagājušā gadsimta vidus. (Foto: Ekrānuzņēmums)

Ļaksas pilnvarotie pārstāvji vērsušies prokuratūrā, un šonedēļ kriminālprocesu par krāpšanu lielā apmērā ierosinājusi policija.

"Nekā personīga" norāda, ka šī nav pirmā shēma, kurā salīdzinoši neliela parāda dēļ tiek zaudēts mājoklis vai iespaidīgi naudas līdzekļi un kurā centrālā persona ir tiesu izpildītājs Veinbergs. Viņa rīcība ir tikusi vērtēta arī Tieslietu ministrijā.

Saistītās ziņas

Tiesu izpildītājs neatstāj parādniekam pat iztikas minimumu 17
Viltīga kaimiņiene pensionārei Imantā izkrāpj māju, un tiesu izpildītājs Gitas kundzi draud izlikt uz ielas
Nieka parāda dēļ tiesu izpildītājs Rudītei atņem pusmiljonu vērtu māju. "Latvijas gāze" nedabū ne centa 4

Veinbergs raidījumam rakstiski apgalvojis, ka bez dzīvokļa pārdošanas nebūtu iespējams apmierināt piedzinēja prasījumus saprātīgā termiņā, kā arī to, ka likums tieši nenosakot, ko darīt ar atlikumu no summas par izsolē pārdotu dzīvokli. Veinbergs arī esot piedraudējis "Nekā personīga" ar kriminālatbildību par neslavas celšanu.

Citi šobrīd lasa

Dānija atteicās no "AstraZeneca" vakcīnas. Kas notiks ar neizlietotajām devām? 4
Pirmdien atklāti 688 jauni Covid-19 gadījumi; 15 cilvēki miruši, tostarp - gados jauns sasirgušais 3
“Tas ir kā vidējais pirksts pārējai pasaulei!” Norvēģijā asi kritizē Krievijas Olimpiskās komitejas sportistu tērpus
Skatīt visus komentārus

Вот уж 10 лет, как 25! Звезды, чей реальный возраст - тайна за семью печатями

У Владимира Преснякова-старшего обнаружили рак и удалили почку