Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv

FOTO: Melnsila ielā sakopj sprādzienā cietušo ēku un iznes iedzīvotāju mantas

Sabiedrība
9. janvārī 17:40 2021. gada 9. janvārī 17:40 | Papildināts, 9. janvārī 17:49
  Jauns.lv / LETA
Āgenskalnā, Rīgā sprādzienā cietušās mājas iedzīvotāji sestdien ir paņēmuši savas personiskās mantas, aģentūru LETA informēja SIA "Rīgas namu pārvaldnieks" (RNP) pārstāvis Krists Leiškalns.

Viņš pastāstīja, ka piektdien, demontējot Melnsila ielā sagruvušās ēkas bīstamākās vietas, tomēr radusies iespēja arī no tās izņemt iedzīvotāju mantas. 

"Arī šodien turpinājās demontāžas darbi. Tāpat visiem iedzīvotājiem ir izdevies paņem no saviem dzīvokļiem mantas," sacīja Leiškalns.

Sestdien aiznaglotas ēkas logu un durvju ailas, lai dzīvokļos nevarētu iekļūt. Tāpat vides pakalpojumu uzņēmums "Clean R" sakopa sprādzienā cietušajai ēkai pieguļošo teritoriju un izveda būvgružus.

Saistītās ziņas

Rīgas domei var nākties atbildēt par sprādzienā izpostītajiem dzīvokļiem Melnsila ielā
Āgenskalnā sprādzienā cietušās mājas iedzīvotāju pārstāvis norāda uz koordinācijas trūkumu seku novēršanā
"Pateicu kaķītim, lai piedod, un gājām ārā..." Āgenskalnā uzsprāgušā nama iedzīvotāja stāsta, kas izglāba viņas ģimeni 9

Leiškalns stāstīja, ka, pabeidzot visus darbus, apkārt ēkai uzliks pagaidu žogu.

Būveksperti sestdien apskatīja sprādzienā cietušo ēku, bet nākamnedēļ plānota padziļināta ekspertīze, pēc kuras rezultātiem varēs lemt par to, vai slēgtajā ielas posmā varēs atvērt satiksmi, skaidroja Leiškalns.

Kā ziņots, naktī uz 31.decembri notika sprādziens trīsstāvu dzīvojamajā mājā Melnsila ielā 2. Pēc sprādziena izcēlās ugunsgrēks. Cilvēki pussagruvušajā ēkā tika meklēti, periodiski organizējot klusuma brīžus, lai varētu sadzirdēt, ja zem drupām palikušie sauc pēc palīdzības. Tieši šādā veidā vienu cilvēku drupās izdevās atrast. Kopumā nelaimē ir cietuši seši cilvēki, viens gājis bojā, bet piecas personas no ēkas evakuētas.

Sprādzienā cietušajā ēkā iedzīvotāji atgriezties nevarēs, jo viena trešdaļa ēkas ir sabrukusi.

Rīgas domē izveidota darba grupa, lai veicinātu mājā notikušā gāzes sprādziena seku likvidēšanu.

Domes Mājokļu un vides departamenta pārstāve Inga Gulbe iepriekš klāstīja, ka sprādzienā cietušās mājas iemītniekiem joprojām ir iespēja izmantot pagaidu izmitināšanas vietu, un līdz šim saņemti divi iesniegumi no viena dzīvokļa iemītniekiem, taču viņi, visdrīzāk, pašvaldības piedāvāto mitekli neizmantos. Vēlāk, ņemot vērā lēmumu par mājas atjaunošanu vai nojaukšanu, iedzīvotāji var pretendēt uz pabalstu dzīvokļa atjaunošanai vai īres dzīvokli. Atbilstoši Rīgas domes saistošajiem noteikumiem, palīdzības pabalsta summa tiek noteikta līdz 10 000 eiro.

Tāpat departaments strādā ciešā sadarbībā ar Rīgas Sociālo dienestu. Ir uzrunāta viena no mājas īrniecēm, kura atbilst sociālā dzīvokļa piešķiršanas kritērijiem, par to, ka viņai uzreiz varētu piešķirt sociālo dzīvokli. Uzrunātā esot pārdomu procesā.

Zināms, ka no 12 ēkā esošajiem dzīvokļiem pieci bijuši apdrošināti. Gulbe atzina, ka namā esošais pašvaldības dzīvoklis nav bijis apdrošināts, tāpēc ir apsverams deputātu piedāvājums apdrošināt pašvaldības dzīvokļus. Taču lēmuma pieņemšanai nepieciešami precīzi aprēķini.

Citi šobrīd lasa

Kā Jāņu dienu svin citas tautas pasaulē? 2
Latvijas novadu cīņas: "Deviņvīri" testē, kādu alu izvēlēties Jāņu galdam 1
Jāņu naktij un rītam lielā valsts daļā izsludināts sarkanais brīdinājums
Pievienot komentāru

"За что ее жалеть? Борзая баба": зрители не прониклись откровениями экс-жены Аршавина 2

Агата Муцениеце в мини-шортах и тонкой майке подразнила округлым бюстом