Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Kariņš pieļauj iespēju ieviest papildu ierobežojumus izglītības iestādēs
Ministru prezidents Krišjānis Kariņš. (Foto: LETA)

Kariņš pieļauj iespēju ieviest papildu ierobežojumus izglītības iestādēs 6

Tava izglītība
16. novembrī 18:59 2020. gada 16. novembrī 18:59
  Jauns.lv / LETA
Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV) neizslēdz iespēju diskusijai par papildu ierobežojumu noteikšanu izglītības iestādēs, lai mazinātu Covid-19 izplatību, izriet no premjera sacītā pirmdien pēc koalīcijas sanāksmes.

Kariņš šodien pēc tikšanās ar koalīcijas partneriem uzsvēra, ka Covid-19 statistika nav iepriecinoša, jo aug pozitīvo testu īpatsvars, kas nozīmējot, ka slimība ir plaši izplatījusies un izplatās.

"Valdība ir izsludinājusi ārkārtējo situāciju, lai aizsargātu cilvēku dzīvības. Aicinu pēc iespējas atlikt ciemošanos, tikšanās, ja tas nav pilnīgi nepieciešami. Jo vairāk ierobežosim tiešo kontaktu skaitu, jo lielāka iespēja lauzt transmisijas ķēdi," mudināja premjers.

Jautāts, vai valdība plāno ieviest papildu ierobežojumus, Kariņš pavēstīja, ka rīt, 17.novembrī, valdības un Krīzes vadības padomes kopsēdē tiks uzklausīti speciālistu viedokļi par epidemioloģisko situāciju valstī, testēšanu, ģimenes ārstu prakšu noslodzi, saslimstības tendencēm un "vājajām vietām".

"Esam dzirdējuši, ka pagājušajā nedēļā vairāk nekā puse gadījumu bija nezināmas izcelsmes, bet no zināmajiem - mājsaimniecības, darba vietas, kas bija visu laiku. Uzklausīsim un skatīsim, ko un kā varētu tālāk pēc nepieciešamības ierobežot. Domāju, ka viena no tām lietām, ir veselības iestādes. Tāpat joprojām klātienē mācās 1.-6.klase. Ir argumenti par socializēšanos klātienē, bet ir jautājums un risks būt kopā klasē, kur tiešā veidā epidemioloģiski satiekas cik bērni, tik mājsaimniecību," teica politiķis.

Kariņš uzsvēra, ka lēmumi par iespējamajiem papildu ierobežojumiem tiks pieņemti, uzklausot speciālistus. "Uzklausīsim viedokļus un skatīsimies, vai šajā virzienā jāsper soļus. Es gan esmu tas, kurš uzskata, ka jāsper ātrākus soļus, nevis vēlāk jāskrien nopakaļ. Taču pirms lēmuma jāapsver vairāki aspekti. Iespējams, būs vēl kādi ierosinājumi," skaidroja premjers.

Kā ziņots, bērniem vecumā no 10 līdz 14 gadiem pēdējās divās nedēļās novērojams Covid-19 saslimstības pieaugums, pirmdien žurnālistiem paziņoja Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) Infekcijas slimību riska analīzes un profilakses departamenta direktors Jurijs Perevoščikovs.

Citi šobrīd lasa

Cīņa par superdārgo benzīnu mežonīgajos 90. gados Latvijā. Teju neticamais stāsts par to, kā dzīvojām tolaik 8
"Aldi" apmeklētājs Hertfordšīrā nofilmē neredzētu skatu, kā sieviete speciāli sasit simtiem alkoholisko dzērienu pudeļu 3
Darbdienās tomēr neierobežos veikalu darba laiku, darbību varēs turpināt arī muzeji 5
Skatīt visus komentārus

Принцу Гарри предрекли мрачное будущее после переговоров с Елизаветой II в марте 2021 года

Мрачные тени и «погребальные урны»: как Мелания Трамп украсила Белый дом к Рождеству в последний раз